Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Ryanair ogłosił prawdziwą bombę. Długa lista nowych połączeń z uwielbianego polskiego lotniska
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 27.09.2023 19:27

Ryanair ogłosił prawdziwą bombę. Długa lista nowych połączeń z uwielbianego polskiego lotniska

Ryanair
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Linie lotnicze Ryanair przedstawiły nowości, które pojawią się już podczas tegorocznej zimy. To cztery nowe trasy z Krakowa i dwie z Poznania. Nastąpi też zwiększenie częstotliwości lotów na wielu trasach.

Zimowy rozkład lotów linii Ryanair z Poznania i Krakowa

Turyści podróżujący ze stolicy Wielkopolski będą zachwyceni. W zimowym rozkładzie lotów Ryanair uruchomi 23 trasy. Z Poznania będzie można lecieć do Lizbony, a także do Pafos na Cyprze. Oprócz tego linie lotnicze planują zwiększyć liczbę lotów na pięciu kolejnych trasach z Poznania. Chodzi o loty do Alicante, Bristolu, Mediolanu, na Maltę oraz do Paryża. Jak informuje przewoźnik, w Poznaniu będą bazować trzy samoloty Ryanaira, w tym nowoczesny Boeing 737-8200 “Gamechanger”.

Z kolei na lotnisku w Balicach, które jest największym portem Ryanaira w kraju, bazować będzie dziewięć samolotów. W zimowym rozkładzie dostępne będą stamtąd cztery nowe trasy: do Belfastu, Memmingen, Tirany i na Fuerteventurę. Turyści będą mogli też częściej podróżować m.in. do Alicante, Katanii, Lizbony, Madrytu, Malagi i Wiednia.

Ryanair idzie po rekord. Zimą przewiezie miliony turystów z Polski

Na lot z Wielkopolski, a mianowicie z Poznania decydują się także mieszkańcy z innych polskich województw. Jak przewiduje Ryanair, zimą może przewieźć stamtąd ponad 1,4 mln pasażerów.

W przypadku krakowskiego lotniska przewoźnik spodziewa się, że podczas tegorocznej zimy uda mu się przewieźć ponad 5 mln pasażerów. Według założeń w sumie obsłuży ponad 16 mln podróżnych na wielu lotniskach w Polsce. 

Podróżni wybierają Ryanaira

Ryanair od dawna jest jednym z najpopularniejszych przewoźników w Polsce. Zaledwie w ubiegłym roku Irlandczycy mieli aż 37 proc. udziałów w polskim rynku lotniczym i bez wątpienia byli liderem. Wszystko wskazuje na to, że firma nie zwalnia tempa. Wręcz przeciwnie, cały czas przyspiesza, z czego z pewnością ucieszą się spragnieni podróży turyści.