Turysci.pl > Na topie > Ryanair ma ambitne plany wobec polskiego lotniska. Nowa trasa będzie hitem zimy!
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 17.06.2023 17:16

Ryanair ma ambitne plany wobec polskiego lotniska. Nowa trasa będzie hitem zimy!

Ryanair
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Za tydzień rozpoczną się wakacje, jednak linie lotnicze już teraz ciężko pracują nad dopracowaniem zimowej siatki połączeń. Polskich pasażerów niebawem może zaskoczyć Ryanair.

Niewykluczone, że jeszcze w czerwcu Ryanair odsłoni rąbka tajemnicy w kwestii zimowej siatki połączeń. Na razie jednak media z zapartym tchem śledzą dane dotyczące zezwoleń na wykonywanie niektórych tras. A te wyglądają bardzo ciekawie.

Ryanair szykuje nową trasę z lotniska w Poznaniu?

W ostatnich dniach światło dzienne ujrzały raporty slotowe firmy ACL, która zajmuje się koordynowaniem połączeń na Lotnisku Chopina i w Poznaniu. Dokładnej analizie informacje te poddał serwis Fly4free.

Z opublikowanych danych wynika, że Ryanair już zimą może uruchomić z poznańskiego lotniska aż dwa nowe połączenia. Byłyby to odpowiednio loty do portugalskiej Lizbony, a także włoskiej Bolonii. Zwłaszcza pierwsza z tych tras prezentuje się nad wyraz ciekawie.

Do Lizbony dwa razy w tygodniu. Ryanair poleci też na nowe lotnisko w Rzymie

Irlandzki przewoźnik otrzymał zgodę na wykorzystanie 88 slotów na loty do Lizbony, a także do Bolonii. Można więc przypuszczać, że w razie uruchomienia połączeń, samoloty na obu trasach będą latały dwa razy w tygodniu.

To jednak nie koniec nowości, ponieważ Ryanair otrzymał również sloty, dzieki którym będzie mógł latać z Poznania na lotnisko Fiumicino w Rzymie. Dodajmy, że obecnie Ryanair z Poznania lata na rzymskie lotnisko Ciampino.

Zapowiedzi huczne, ale na ostateczne decyzje trzeba zaczekać

Gdyby Ryanair naprawdę wykorzystał przyznane mu sloty, spełniłyby się zapowiedzi prezesa poznańskiego lotniska. W rozmowie z Fly4free mówił on otwarcie, że będzie prowadził negocjacje z liniami lotniczymi, których celem będzie uruchomienie połączeń do Portugalii, Włoch, czy Hiszpanii.

Jednak zwłaszcza loty do Lizbony mogą być niezwykle trudnym zadaniem. Port w stolicy Portugalii jest bowiem przepełniony, przez co dołożenie tam kolejnych lotów jest niezwykle trudne. Między innymi dla tego warto zaczekać na oficjalne informacje dotyczące nowych połączeń, zanim zaczniemy planować zimowy wyjazdy.