Turysci.pl > Polska > Wieści o odwołanych lotach z lotnisk w Polsce, Anglii, Niemczech i we Włoszech
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 12.04.2022 14:14

Wieści o odwołanych lotach z lotnisk w Polsce, Anglii, Niemczech i we Włoszech

Lotnisko canva PRO
fot. Elena Photo, canva.com

Pasażerowie z Europy powinni przygotować się na liczne utrudnienia w podróżach międzynarodowych. Już dziś na lotniskach w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Włoszech panuje ogromny chaos - loty są opóźniane lub całkowicie odwoływane. Również lotniska w Polsce mogą czekać duże problemy.

Braki kadrowe, konflikty i strajki - wszystko to przyczynia się do licznych problemów podczas podróży między krajami Europy. Na zachodzie już odwoływane są kolejne połączenia. Urząd Lotnictwa Cywilnego w Polsce także zapowiedział zbliżające się trudności.

Problemy na lotniskach w Polsce

Osoby podróżujące na święta powinny przygotować się na duży chaos w organizacji lotów. W Polsce braki kadrowe wśród kontrolerów oraz konflikt z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej mogą przyczynić się do opóźnień lub całkowitego odwołania połączeń. Urząd Lotnictwa Cywilnego już zdążył wydać w tej sprawie oficjalny komunikat.

- Uprzejmie informujemy, że w najbliższych dniach może dojść do nieregularności w ruchu lotniczym nad Polską, w tym do opóźnień i odwołań rejsów. Zalecamy pasażerom, żeby byli przygotowani na możliwość wystąpienia opóźnień, jaki i odwołań połączeń lotniczych oraz na bieżąco zasięgali informacji u przewoźników lotniczych o statusie danego rejsu - czytamy.

Opóźnienia lotów w Europie

Polska to nie jedyny kraj, w którym podróżujący mogą napotykać się z problemami. W Wielkiej Brytanii już odwołano ok. 100 połączeń. Trudności wynikają z masowych zachorowań wśród pracowników na koronawirusa. W efekcie na lotniskach brakuje wykwalifikowanej kadry, która panowałaby nad chaosem i tłumem pasażerów podróżujących w okresie przedświątecznym.

Braki pracowników doskwierają również lotniskom w Niemczech. We Frankfurcie odwołano kolejne loty ze względu na "problemy operacyjne". Źródła tych problemów należy doszukiwać się w licznych zwolnieniach, do których doszło w trakcie pandemii koronawirusa.

Na trudności natknęli się także pasażerowie we Włoszech. W poniedziałek w godzinach od 13 do 17 tamtejsi kontrolerze przeprowadzili strajk, który przyczynił się do licznych opóźnień, a także odwołania części lotów.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: podroze.radiozet.pl

Tagi: Praga Lotnisko