Andrzej Gut-Mostowy, podczas konferencji prasowej w Nowym Targu, zdradził, że kolejne sektory gospodarki zostaną prawdopodobnie otwarte w połowie maja. Wskazał również, jak ważne jest sprowadzenie szczególnie do dużych miast Polski turystów z zagranicy. Sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, odpowiadający za polską turystykę, wyznał, że zakończenie lockdownu przewidywane jest najpóźniej na drugą połowę majaGit-Mostowy podkreślił, że doszło do wzrostu zainteresowania krajowym rynkiem turystycznymZauważył, że Polska musi być promowana również za granicą, bo to przyjezdni turyści są szansą dla hotelarzy z największych miastAndrzej Gut-Mostowy na czwartkowej konferencji prasowej poruszył temat sektora turystycznego, który pogrążony jest w kryzysie. Jak przyznał, wszystko wskazuje na to, że najpóźniej w drugiej połowie maja wszystkie sektory gospodarki zostaną otwarte, na czele z hotelarstwem. Zaznaczył jednak, że bardzo ważną sprawą w tej chwili jest powrót zwiedzających do największych miast.
Minister Zdrowia zwołał w środę konferencję prasową, podczas której przedstawił dalsze kroki przeciwdziałania pandemii koronawirusa. Obowiązujące restrykcje zostały przedłużone o kolejny tydzień.Podczas konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że liczba zakażeń koronawirusem wykazuje trend spadkowy. Zapowiedział również, co dalej z hotelami i restauracjami.
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przekazało we wtorek smutną wiadomość. Zmarł Członek Honorowy organizacji, Mieczysław Arkadiusz Woźniak. Mieczysław Arkadiusz Woźniak zmarł w wieku 88 latZawodowo związany był z architekturą. Szczególnie zaangażowany był w kwestię ochrony zabytkówOd 1986 roku był uznanym, honorowym przodownikiem turystyki pieszej, do PTTK należał od 1952 rokuWiadomość o śmierci Mieczysława Arkadiusza Woźniaka przekazało Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze na swoim profilu na Facebooku 20 kwietnia. Zmarły był znanym miłośnikiem historii Kalisza oraz cenioną postacią polskiej turystyki. Jak pisze PTTK, głównymi domenami jego działalności była turystyka górska oraz piesza, choć pasjonował się również żeglarstwem oraz narciarstwem.
Hotele, obiekty noclegowe oraz organizatorzy turystyczni, którzy współpracują z Polskim Bonem Turystycznym, przejdą certyfikację. W ramach tego projektu zostaną wypromowane jako obiekty zachowujące bezpieczeństwo w czasie pandemii oraz zachowujące najwyższe normy jakości. Polski Bon Turystyczny rozpoczyna certyfikację podmiotów turystycznychAkcja ma na celu promocję podmiotów turystycznych, których usługi są na wysokim poziomie zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i jakościCertyfikaty mają pomóc turystom w znalezieniu odpowiedniej opcji wakacyjnej i miejsc, w których spędzą satysfakcjonujące wakacje i urlopyW którym hotelu najlepiej spędzić urlop z całą rodziną? Pomóc w wyborze ma certyfikacja obiektów noclegowych i wszelkich organizatorów turystyki, którą właśnie rozpoczyna Polski Bon Turystyczny. Jak wynika z wiadomości przekazanej przez oddział zamiejscowy ds. obsługi i promocji PBT, efektami tej akcji ma być wypromowanie tych przedsiębiorców, którzy oferują najwyższą jakość usług - zarówno w kwestii przestrzegania norm bezpieczeństwa, jak i jakości oferowanych produktów.
Izrael przez ostatnie tygodnie masowo szczepił swoich obywateli, a niedawno ogłosił, że pokonał koronawirusa. Władze stopniowo łagodzą obostrzenia i zapowiadają otwieranie granic dla turystów. Otwarto plaże i pozwolono mieszkańcom chodzić po ulicach bez maseczek. Masowa akcja szczepień w Izraelu przyniosła efekt. Władze ogłaszają, że kraj wraca do życiaMieszkańcy mogą przebywać na powietrzu bez maseczek, udostępniono im również plaże23 maja otwarte zostaną też granice dla turystów. Wstępnie dla grup zorganizowanychW Izraelu przez wiele tygodni prowadzona była wyjątkowo intensywna akcja szczepień. Granice pozostawały zamknięte, a wprowadzony przez władze lockdown był jednym z najsurowszych na świecie. Wszystkie te działania jednak przyniosły efekty, a mieszkańcy w końcu cieszyć się mogą większą swobodą.
Wolontariusze sprzątający Carską Drogę w Biebrzańskim Parku Narodowym zebrali 100 worków śmierci. Aż trudno sobie wyobrazić, jak wiele osób jadących tą trasą wykazało brak poszanowania natury. Ochotnicy uprzątnęli 30-kilometrowy odcinek. W sobotę 70 wolontariuszy rozpoczęło sprzątanie Carskiej DrogiZebrano 100 worków śmierci, a organizatorzy stwierdzili, że to i tak nie jest rekord akcji Śmiecenie przy drogach oraz na szlakach turystycznych w Polsce jest ogromnym problemem od latW sobotę w Biebrzańskim Parku Narodowym miała miejsce wyjątkowa akcja zbierania śmieci. Jak poinformowali pracownicy, ochotnicy przeszli 30 km wzdłuż Carskiej Drogi i zebrali ok. 100 worków odpadków.
Rząd przyzna wsparcie przedsiębiorcom, którzy najbardziej ucierpieli w wyniku lockdownu krajowego, wynikającego ze złej sytuacji epidemicznej Polski. W Dzienniku Ustaw jest już rozporządzenie, zawiera wszystkie grupy zawodowe związane z branżą turystyczną, które objęte były wcześniejszymi akcjami pomocowymi. Rozporządzenie rządu zostało opublikowane w Dzienniku UstawPomoc otrzymają m.in. organizatorzy turystyki, przewoźnicy autokarowi, piloci wycieczek czy agenci hoteli Przewidywane są cztery rodzaje pomocy, m.in. dopłaty do wynagrodzeń pracowników i dotacjeTarcze branżowe, tworzone przez rząd, służyć mają minimalizowaniu strat przedsiębiorców, którzy nie mogą prowadzić swoich działalności w wyniku ograniczeń administracyjnych. W dużej części dotyczy to przedstawicieli sektora turystycznego. Wczoraj opublikowano rozporządzenie, którego rolą jest wsparcie właścicieli firm, którzy ponieśli straty w wyniku ogólnopolskiego lockdownu w marcu i kwietniu.
Pasażerowie, którzy lecieli samolotem z Tel Awiwu do Frankfurtu, przekroczyli wszelkie granice. Zakłócili spokój innych podróżnych i odmówili założenia maseczek. Sześć z awanturujących się głośno osób zostało aresztowanych. Awantura w samolocie linii lotniczej Lufthansa, lecącym z Tel Awiwu do FrankfurtuSześciu pasażerów miało przed wejściem na pokład spożywać alkohol. Potem awanturowali się na pokładzie, krzyczeli i nie chcieli założyć maseczekGrupa podróżnych nie reagowała na upomnienia personelu pokładowego. Mieli obrażać pracownikówSzóstka pasażerów miała jeszcze przed wejściem na pokład, zakupić zapas alkoholu w sklepach wolnocłowych w Ben Gurion. Jak relacjonują pasażerowie rejsu, podczas lotu zaczęli spożywać swoje zakupy. Podróżni zachowywali się bardzo agresywnie, mieli krzyczeć, obrażać członków załogi oraz odmawiać założenia maseczek.
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia skomentował piątkowe dane dot. nowych zakażeń koronawirusa. Jak zauważa, mamy do czynienia z trendem spadkowym, jednak nie jest to jeszcze czas na łagodzenie restrykcji związanych z pandemią. Oznacza to, że na wcześniejsze otwarcie hoteli nie ma na razie co liczyć.Od kilku dni liczba nowych zakażeń koronawirusem zaczęła spadaćMinisterstwo Zdrowia zaznacza jednak, że nie oznacza to szybkiego łagodzenia restrykcjiBranża hotelarska jest rozgoryczona decyzjami rząduMinisterstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 17 847 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o 595 przypadkach śmiertelnych. Zdaniem resortu mamy do czynienia z trendem spadkowym, jednak nie można jeszcze luzować obostrzeń.
Branża turystyczna będzie musiała pozostać zamknięta do 3 maja. Marcin Mączyński z Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego powiedział w rozmowie z PAP, że cały sektor liczy na otwarcie od 4 maja.Turystyka jest jedną z branż, które najbardziej ucierpiały z powodu pandemii. Zgodnie z decyzją rządu, hotele będą musiały pozostać zamknięte jeszcze przez całą majówkę. Sektor liczy jednak, że obostrzenia nie będą więcej przedłużane.
Turystyka, zdaniem ekspertów, zacznie się rozwijać dopiero w 2022 roku. W czwartek opublikowano raport Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC), w którym stwierdzono, że minie jeszcze przynajmniej rok, nim światowe gospodarki odnotują wpływy z tego sektora. WTTC obliczyło, że w ubiegłym roku straty w branży turystycznej wyniosły blisko 4,5 mld dolarówEksperci oszacowali, że przez pandemię, pracę w turystyce straciły 62 miliony ludzi na całym świecieSektor turystyczny ma szansę się odbudować i zacząć rozwijać na nowo, jednak nastąpi to dopiero w 2022 roku Nie tylko polska branża turystyczna od wielu miesięcy pogrążona jest w kryzysie. Obiekty noclegowe w wielu krajach działają w ścisłym reżimie sanitarnym, często z ograniczeniami, podobnie jak atrakcje oraz miejsca rozrywki. Przedsiębiorcy liczą straty, a rządy wielu krajów wciąż nawołują do zrezygnowania z wyjazdów zagranicznych i podróży. Światowa Rada Podróży i Turystyki w czwartek opublikowała raport, który wskazuje, że sytuacja nie ulegnie poprawie co najmniej do końca tego roku.
Nie żyją dwie ważne postaci PTTK. 6 kwietnia media poinformowały o śmierci Grażyny Kin-Rzymkowskiej, założycielki Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, odznaczonej Medalem za Wybitne Zasługi w Krzewieniu Idei Krajoznawstwa PTTK. Dzień później odszedł świętokrzyski przewodnik, miłośnik przyrody, Andrzej Konopacki. Nie żyje Grażyna Kin-Rzymkowska. Ikona polskiego środowiska turystycznego, przez lata swojej działalności odznaczona wieloma odznaczeniami, wyróżnieniami i nagrodami państwowymi7 kwietnia Radio Kielce poinformowało również o śmierci Andrzeja Konopackiego - przewodnika Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. PTTK w ostatnich dniach poniosło dwie, wielkie straty. Zmarła Grażyna Kin-Rzymkowska oraz Andrzej Konopacki. Oboje byli znanymi postaciami w świecie polskiej i regionalnej turystyki.
Koronawirus dotarł również do Kambodży. Choć od początku epidemii odnotowano tam jedynie 3028 przypadków zakażeń, to władze są bardzo czujne. Po wykryciu w ostatnim czasie ponad setki lokalnych przypadków transmisji, podjęto decyzję o zamknięciu kultowej atrakcji tego kraju - kompleksu starożytnych świątyń Angkor. W czwartek władze Kambodży odnotowały 113 nowych przypadków lokalnej transmisji koronawirusaUważa się, że za zakażenia odpowiada turysta, który złamał przepisy hotelowej kwarantanny w lutymWładze zaostrzają restrykcje pandemiczne. Zamykają świątynie Angkor, a za łamanie obostrzeń grozi kara więzieniaKambodża od początku trwania pandemii całkiem dobrze radziła sobie z powstrzymywaniem rozprzestrzeniania choroby. Zamknięcie granic dla turystów i wpuszczanie wyłącznie osób, które uzyskały wizę, przynosiło efekty. Odnotowano tam tylko 3028 przypadków koronawirusa, dlatego 113 nowych przypadków, o których poinformowano w czwartek, zmusiło władze do podjęcia zdecydowanych działań.
Stoki narciarskie były otwarte w tym sezonie tylko przez kilka tygodni. Część stacji wykorzystała jedynie 30 proc. zimowych dni. Przedsiębiorcy zwrócili się o wsparcie do kolejnego sezonu zimowego.Rząd zezwolił na otwarcie stoków narciarskich zaledwie przez kilka tygodni, co przełożyło się na olbrzymie straty branży. Przedstawiciele sektora twierdzą, że przychody spadły średnio o ok. 60-80 proc., przez co znaleźli się w dramatycznej sytuacji.
Podróże w czasie pandemii są mocno ograniczone ze względu na liczne restrykcje wprowadzane przez poszczególne państwa. Również w tym roku prognozy są bardzo pesymistyczne i wszystko wskazuje na to, że nie uda się wrócić do poziomu turystyki sprzed koronawirusa.W 2021 podróże nie wrócą jeszcze do normy. Według raportu Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), obecna sytuacja w branży turystycznej jest trudna. Chociaż jeszcze niedawno wszyscy optymistycznie patrzyli na nowy rok, poziom ruchu turystycznego spadł na świecie o 87 proc.
Od 30 marca na granicach naszego kraju obowiązują nowe obostrzenia pandemiczne. Zgodnie z nimi, wszyscy podróżni wjeżdżający do Polski będą musieli poddać się kwarantannie. Od tej reguły są jednak wyjątki. Zapis nie będzie dotyczył nie tylko osób przyjeżdżających ze strefy Schengen, które wykonają test na COVID-19, ale również ozdrowieńców i ludzi zaszczepionych. Od 20 marca nowe przepisy pandemiczne dla osób wjeżdżających do Polski Podróżni przyjeżdżający z krajów strefy Schengen mogą być zwolnieni z izolacji, jeśli pokażą negatywny wynik testu na COVID-19 Rzecznik rządu potwierdził również inne wyjątki - na kwarantannę nie pójdą też ozdrowieńcy i osoby zaszczepione29 marca przedstawiciele polskiego rządu ogłosili podczas konferencji prasowej nowe obostrzenia, które od wtorku obowiązywały będą na polskich granicach. Są od nich jednak pewne wyjątki, które warto znać, planując podróż. O szczegółach opowiedział rzecznik rządu Piotr Müller oraz wiceminister infrastruktury, Marcin Horała.
Wyspy Dziewicze oferują turystom szczepienie w czasie wakacji. Chociaż jest to oferta raczej dla tych bardziej zamożnych turystów, wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Turystyka szczepionkowa rośnie w siłę również w innych krajach na całym świecie.Wyspy Dziewicze oferują szczepienia dla odwiedzających je turystówDo tej pory wykorzystano tam 33 tys. dawek szczepionki; 3 proc. miało trafić do turystówTurystyka szczepionkowa rośnie w siłę również w innych krajachPodczas gdy w Polsce wiele osób czeka w kolejce po szczepionkę na koronawirusa, na Wyspach Dziewiczych kwitnie turystyka szczepionkowa. Przekonała się o tym Lydia, której zaoferowano podanie preparatu na zwykłch wakacjach.
Testy na koronawirusa są obecnie nieodłącznym elementem każdej podróży. Niestety, na wyniki niektórych trzeba czekać kilka godzin. W Wielkiej Brytanii opracowano test, którego wynik znany jest już po 20 sekundach.W Wielkiej Brytanii zatwierdzono błyskawiczne testy na koronawirusa. Może być on stosowany na lotniskach, w firmach czy w obiektach sportowych - zapewnia dystrybutor produktu.
Estonia pozostanie zamknięta przez całe lato, a ruch turystyczny w ogóle nie zostanie przywrócony? Premier Kaja Kallas w wiadomości do narodu podkreśliła, że sytuacja pandemiczna jest bardzo zła, a przypadków zakażeń jest coraz więcej. Estonia może nie otworzyć granic na lato? Możliwe przedłużenie lockdownuPremier Kaja Kallas ostrzega mieszkańców przed nieprzestrzeganiem obostrzeń W tej chwili każda osoba, wjeżdżająca do Estonii, musi przejść 2-tygodniową kwarantannę. Zwolnić z niej szybciej może jedynie test na COVID-19Estonia odnotowała w ostatnim czasie najwięcej przypadków zakażenia na 100 tys. mieszkańców wśród krajów europejskich. Z tego powodu premier kraju, Kaja Kallas, zwróciła się do obywateli. Apeluje o przestrzeganie przepisów, bo jeśli sytuacja się nie poprawi, lockdown potrwa całe lato. Oznaczać to może, że ruch turystyczny do tego kraju pozostanie zamrożony, tak jak ma to miejsce w tej chwili.
Chile znalazło się w bardzo trudnej sytuacji pandemicznej. Choć nadal można wykupywać wycieczki turystyczne do tego kraju na lato, to od najbliższego czwartku wprowadzona tam zostanie powszechna kwarantanna, a od weekendu zaostrzone zostaną zakazy w przemieszczaniu się. Podróżni, którzy przebywają na miejscu, muszą dostosować się do szeregu obostrzeń. Powszechna kwarantanna w Chile od czwartku. Obejmie ok. 70 proc. ludzi przebywających w tym kraju W całym kraju wprowadzony zostanie zakaz przemieszczania się po kraju od soboty 27 marcaRząd podkreśla, że nowe obostrzenia dotyczyć będą również turystów, którzy muszą przed przekroczeniem granicy wykonać test na COVID-19 i poddać się kwarantannieEnrique Paris, minister zdrowia Chile, podjął trudną decyzję o przywróceniu restrykcyjnych obostrzeń pandemicznych. Dotyczą zarówno obywateli, jak i turystów przebywających na terenie kraju. Powszechną kwarantanną objęte zostaną tereny, które zamieszkuje ok. 70 proc. ludności Chile. Obecnie w tamtej części świata jest środek sezonu letniego, przez co kraj ten odwiedzają tłumy turystów, a obywatele korzystają z urlopów.
Portugalia zaostrzyła przepisy wjazdowe dla przyjeżdżających z kilku państw, w tym z Polski. Oprócz negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa konieczne będzie odbycie kwarantanny.Wszyscy przylatujący do Portugalii muszą przedstawić negatywny test na Covid-19Przyjezdni z niektórych krajów dodatkowo będą musieli odbyć kwarantannęNowe przepisy obowiązują na razie do 31 marcaPortugalia już jakiś czas temu wprowadziła obowiązek okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa przy przekraczaniu granicy. Teraz jeszcze bardziej zaostrzy przepisy dla przyjezdnych z kilku krajów, w tym z Polski.
Samolot lecący z Kuby do Niemiec lądował awaryjnie w Irlandii. Na pokładzie doszło do dramatycznego zdarzenia - jedna z pasażerek zemdlała, a ostatecznie media przekazały wiadomość o jej śmierci. Przyczyny zdarzenia nie są znane, pozostali pasażerowie ostatecznie dotarli na lotnisko docelowe. Tragedia w samolocie lecącym z Kuby do Frankfurtu. Pasażerka straciła przytomność i zmarłaZałoga maszyny zadecydowała o awaryjnym lądowaniu w Irlandii w niedzielę ranoPozostali podróżni kontynuowali podróż tym samym samolotem do miejsca docelowegoSamolot wyleciał z Varadero na Kubie w nocy z soboty na niedzielę. Podczas lotu Condor #DE2199 niestety doszło do tragedii. Jedna z pasażerek najpierw zemdlała na pokładzie, a następnie zmarła. Jak podają media, była to niemiecka polityk, Karin Strenz. Wiadomość o dramacie potwierdził rzecznik regionalnej grupy CDU w Meklemburgii w niedzielę wieczorem. Gdy załoga samolotu zobaczyła, co się dzieje, zadecydowano o lądowaniu awaryjnym w Irlandii. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO
Stoki narciarskie znalazły się w wyniku pandemii w krytycznej sytuacji. Podczas konferencji prasowej przedstawiciele branży zaprezentowali 6 głównych postulatów, które skierowali do polskiego rządu. Podkreślają, że bez pomocy w 2022 roku dostępnych wyciągów może być o wiele mniej. Właściciele stoków narciarskich poinformowali, że przez lockdown stracili ok. 60-80 proc. swoich dochodówTwierdzą, że tarcze pomocowe rządu są źle skonstruowane, przez co wielu przedsiębiorców nie otrzyma pomocy Branża przedstawiła 6 najważniejszych postulatów do rządu, bez których trudno będzie im przetrwać do przyszłego rokuStoki narciarskie w Polsce miały największą szansę na przyjmowanie turystów od 12 lutego do 20 marca, jednak to nie wystarczy właścicielom, by utrzymać obiekty aż do sezonu zimowego 2022. Przedsiębiorcy zwracają uwagę na to, że branże pomocowe są źle skonstruowane i nie mogą z nich skorzystać wszyscy. Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w środę 17 marca, przedstawiciele Stowarzyszenia Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne (PSNiT) zaprezentowali 6 postulatów, na które ich zdaniem rząd powinien szczególnie zwrócić uwagę.
W „Milionerach" padło pytanie, z którym każdy turysta powinien poradzić sobie bez problemu. Uczestnik jednak nie znał poprawnej odpowiedzi, przez co wypadł z gry o nagrodę główną. Zabrał ze sobą jednak 40 tysięcy złotych.„Milionerzy" to popularny program emitowany na antenie TVN. Każdy odcinek gromadzi przed telewizorami ogromną widownię, a pytania czasem wymagają wiedzy z podróży. Tak było i w odcinku wyemitowanym 18 marca w pytaniu za 125 tys. zł.
Stoki narciarskie od jutra będą musiały zostać zamknięte. Dzisiaj jest więc ostatni moment, aby pozjeżdżać. Niektóre stacje narciarskie w Beskidach będą czynne nawet do północy. Niektóre z nich z powodu lockdownu straciły w tym sezonie nawet 80 proc. przychodów.Stoki narciarskie będą zamknięte od jutraCzęść ośrodków działa dzisiaj do północyBranża liczy straty po ogłoszeniu lockdownuStoki narciarskie są dzisiaj czynne ostatni dzień. Jutro rozpocznie się trzeci ogólnopolski lockdown spowodowany rosnącą liczbą przypadków zachorowań na COVID-19. Dzisiaj jest zatem ostatni dzień, żeby skorzystać ze śniegu na stokach. W Beskidach część ośrodków będzie czynna do północy.
Zanzibar przez ostatnie miesiące był miejscem wręcz obleganym przez turystów. Wszystko przez faktyczny brak ograniczeń związanych z pandemią. Niestety, odnotowano tam niepokojącą liczbę zgonów, które oficjalnie nie są spowodowane COVID-19, jednak przyczyniają się do upadku mitu o bezpiecznym miejscu niedotkniętym pandemią.Liczba zakażeń koronawirusem na Zanzibarze nie jest znana. Według oficjalnych danych od marca zeszłego roku w całej Tanzanii zdiagnozowano zaledwie 509 przypadków zakażeń, jednak dane te nie były aktualizowane od tego czasu. Prezydent Tanzanii zalecał walkę z wirusem przy pomocy modlitwy. Media przekazały kilka dni temu informację o jego śmierci, nieoficjalne z powodu koronawirusa.
Lockdown w całej Polsce może okazać się gwoździem do trumny wielu stacji narciarskich. Po ogłoszonej decyzji o ponownym zamknięciu turystyki przedsiębiorcy podliczają straty. A te liczone są w setkach tysięcy złotych.W całej Polsce od soboty ponownie obowiązywać będzie lockdown. Oznacza to zamknięcie sezonu narciarskiego, który w tym roku przyniesie od 60 do 80 proc. strat, co może doprowadzić do upadku wielu stacji narciarskich.
Izrael rozpoczął znoszenie obostrzeń, jednak granice w dalszym ciągu pozostają zamknięte dla turystów. Toczą się dyskusję na temat tego, kiedy państwo otworzy się na turystów i na jakich warunkach. Jak twierdzi Anna Zohar Żak, dyrektor Izraelskiego Rządowego Centrum Turystyki w Polsce, jaka decyzja nie zostanie podjęta, to i tak nie zadowoli wszystkichIzrael zaszczepił już ponad połowę dorosłej populacjiTrwają dyskusję na temat ponownego otwarcia granic dla turystówRozmowy dotyczą również kogo dokładnie będzie można wpuścić do krajuIzrael uchodzi o światowego lidera jeżeli chodzi o szybkość szczepień. Dzięki temu udało się już znieść część obowiązujących tam restrykcji. Kierunek ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem od lat, dlatego wiele osób czeka na ponowne otwarcie granic.