Turysci.pl
Portugalia zaostrza restrykcje

fot. Unsplash/ Clovis Wood Photography

Portugalia zaostrza przepisy dla Polaków. Konieczny będzie nie tylko test

23 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Portugalia zaostrzyła przepisy wjazdowe dla przyjeżdżających z kilku państw, w tym z Polski. Oprócz negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa konieczne będzie odbycie kwarantanny.

  • Wszyscy przylatujący do Portugalii muszą przedstawić negatywny test na Covid-19

  • Przyjezdni z niektórych krajów dodatkowo będą musieli odbyć kwarantannę

  • Nowe przepisy obowiązują na razie do 31 marca

Portugalia już jakiś czas temu wprowadziła obowiązek okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa przy przekraczaniu granicy. Teraz jeszcze bardziej zaostrzy przepisy dla przyjezdnych z kilku krajów, w tym z Polski.

Portugalia zaostrza przepisy dla przyjezdnych

Wszyscy przyjezdni przekraczający granicę Portugalii zobowiązani są do przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid-19. Należy go wykonać do 72 godzin przed wejściem do samolotu. Należy pamiętać, że Portugalia honoruje tylko testy RT-PCR. Wyłączone są tylko dzieci do lat 2.

Kraj zdecydował się jednak na zaostrzenie restrykcji dla przyjezdnych z państw, w których współczynnik zachorowań jest wyższy niż 500 na 100.000 mieszkańców. Wśród tych krajów są Czechy, Cypr, Słowacja, Estonia, Węgry, Malta, Szwecja, a także Polska.

Przyjezdni z tych krajów zobowiązani są do odbycia 14-dniowej kwarantanny, którą spędzić trzeba w miejscu zamieszkania lub w miejscu wskazanym przez władze. Zwolnione z tego obowiązku są osoby podróżujące z ważnych powodów lub które na terenie Portugalii nie będą przebywać dłużej niż 48 godzin, co mogą udowodnić przedstawiając bilet lotniczy.

kontrole na granicy

Kontrole na granicy z Czechami i Słowacją. Blisko 27 tys. podróżujących bez testów

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Nowe zasady obowiązywać będą na razie do 31 marca, jednak mogą one zostać później przedłużone. W poprzednim artykule informowaliśmy o planowanym przedłużeniu stanu wyjątkowego w Czechach.

Portugalia wciąż ma nadzieje na powrót turystów

Niedawno informowaliśmy o zamiarach portugalskiego rządu o przywróceniu ruchu turystycznego. Rząd zapewnił wówczas, że już wkrótce kraj ponownie otworzy się na zagranicznych turystów.

Wierzę, że Portugalia będzie wkrótce otwarta na turystów, nie tylko tych zaszczepionych, ale także tych, którzy są ozdrowieńcami lub mają negatywny wynik testu na koronawirusa. Myślę, że będziemy na to gotowi najpóźniej w połowie maja – mówiła w rozmowie z BBC Rita Marques, portugalska sekretarz stanu do spraw turystyki.

Wszystkie decyzje uzależnione są jednak od sytuacji epidemiologicznej w kraju i na świecie. Należy zatem uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne decyzje odnośnie podróżowania.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tanie Loty

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >