Turysci.pl
Portugalia wychodzi z lockdownu

fot. Unsplash/ Gabriella Clare Marino

Portugalia wychodzi z lockdownu. Podano wstępny termin otwarcia na turystów

13 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Portugalia od przyszłego tygodnia powoli zacznie znosić restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Rząd zapowiedział również wstępny termin ponownego otwarcia na zagranicznych turystów, nie tylko tych zaszczepionych.

Portugalia, podobnie jak reszta Europy, zmaga się z trwającą pandemią koronawirusa. Od połowy stycznia obowiązuje tam ścisły lockdown. Przyniósł on jednak skutek, a liczba nowych zakażeń w tym kraju zaczęła spadać.

Portugalia zacznie wychodzić z lockdownu

Możemy zacząć powoli się otwierać, ale musi się to odbywać bardzo ostrożnie, krok po kroku. Musimy bardzo uważać – powiedział cytowany przez Fly4Free premier Antonio Costa, który przedstawiał plan rządu na wyjście z lockdownu.

Według informacji przekazanych przez Reutersa, od poniedziałku ponownie otwarte będą przedszkola i szkoły podstawowe. Działalność wznowić mają również salony fryzjerskie, księgarnie i biblioteki. Od 5 kwietnia otworzą się natomiast ogródki w kawiarniach i restauracjach, muzea oraz małe sklepy.

Premier zastrzegł jednak, że realizacja tego planu będzie uzależniona od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w kraju. Zgodnie z zapowiedziami, przynajmniej do Wielkanocy utrzymane będą kontrole na granicy z Hiszpanią, podobnie jak obowiązek kwarantanny lub przeprowadzenia testu po przylocie dla osób przybywających z Wielkiej Brytanii, Brazylii i RPA.

biura turystyczne mają więcej czasu na zwrot

Realizacja vouchera turystycznego. Projekt ustawy o przedłużeniu przyjęty

CZYTAJ DALEJ

Chociaż podróże do Portugalii w teorii są możliwe, są jednak mocno ograniczone ze względu na obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu PCR na koronawirusa oraz okrojoną siatkę połączeń lotniczych. Rząd zapewnił jednak, że już wkrótce kraj ponownie otworzy się na zagranicznych turystów.

Wierzę, że Portugalia będzie wkrótce otwarta na turystów, nie tylko tych zaszczepionych, ale także tych, którzy są ozdrowieńcami lub mają negatywny wynik testu na koronawirusa. Myślę, że będziemy na to gotowi najpóźniej w połowie maja – mówi w rozmowie z BBC Rita Marques, portugalska sekretarz stanu do spraw turystyki.

Do wznowienia lotów do Portugalii przygotowują się również linie lotnicze. Jak zauważa portal Fly4Free, z systemu rezerwacyjnego Ryanaira wynika, że od 1 maja wznowione będą loty z Modlina do Porto, od 3 maja z Modlina do Lizbony, a od 3 czerwca do Faro. Natomiast z Krakowa Ryanair ma latać do Porto od 3 maja, a do Lizbony – od 2 maja.

Portal zauważa również, że loty planuje również wznowić Wizz Air. Na stronie można znaleźć informację, że loty z Warszawy do Lizbony wystartują już 2 marca, jednak do końca kwietnia będzie latał na tej trasie tylko raz w tygodniu. Od maja liczba połączeń zostanie zwiększona do 2 tygodniowo. Loty do Porto zostaną natomiast wznowione 3 maja.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia od 12 kwietnia umożliwia podróże po kraju. Drugi etap wychodzenia z lockdownu

Czytaj więcej >