Turysci.pl
ministerstwo zdrowia

fot. Pixabay/ useche70

Ministerstwo Zdrowia zabiera głos ws. luzowania restrykcji. Na razie nie ma co liczyć na otwarcie hoteli

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia skomentował piątkowe dane dot. nowych zakażeń koronawirusa. Jak zauważa, mamy do czynienia z trendem spadkowym, jednak nie jest to jeszcze czas na łagodzenie restrykcji związanych z pandemią. Oznacza to, że na wcześniejsze otwarcie hoteli nie ma na razie co liczyć.

  • Od kilku dni liczba nowych zakażeń koronawirusem zaczęła spadać

  • Ministerstwo Zdrowia zaznacza jednak, że nie oznacza to szybkiego łagodzenia restrykcji

  • Branża hotelarska jest rozgoryczona decyzjami rządu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 17 847 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o 595 przypadkach śmiertelnych. Zdaniem resortu mamy do czynienia z trendem spadkowym, jednak nie można jeszcze luzować obostrzeń.

Ministerstwo Zdrowia: „Dzisiaj nie ma pola do luzowania obostrzeń"

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz podczas konferencji prasowej mówił, że wynik ten jest w pełni miarodajny. Jak podkreślił, w dalszym ciągu wykonywane jest dużo testów (dzisiaj ponad 83 tysiące), więc jest to pełne odzwierciedlenie tego, co się dzieje w Polsce.

Podkreślił jednocześnie, że mamy do czynienia z trendem spadkowym. W całym kraju odnotowywane jest 49,2 zakażenia na 100 tysięcy mieszkańców, co oznacza spadek w nawiązaniu do poprzednich dni.

Koleje Śląskie przywracają połączenia na Słowację

Koleje Śląskie częściowo znoszą ograniczenia w kursach na Słowację

CZYTAJ DALEJ

Andrusiewicz zwrócił również uwagę na spadek liczby wyników pozytywnych testów w stronę COVID-19. Rzecznik zwrócił uwagę, że może sugerować wyjście z tej dość dużej trzeciej fali zakażeń.

Dodał jednak, że mimo optymistycznych prognoz w dalszym ciągu konieczne jest utrzymywanie reżimu sanitarnego. Nie ma zatem na razie co liczyć na koniec lockdownu, w tym na powrót do podróży.

- To, że pojawi się światełko w tunelu to nie znak, że już dzisiaj możemy w nadmiarowy sposób poluzować obostrzenia. Dzisiaj nie ma pola do luzowania obostrzeń, które nas obowiązują - mówił Andrusiewicz.

Hotele muszą być zamknięte do 3 maja

Przypomnijmy, że w środę Minister Zdrowia ogłosił przedłużenie lockdownu. Wszystkie restrykcje, oprócz zamknięcia przedszkoli i żłobków zostały przedłużone o kolejny tydzień. Ponadto hotele i obiekty noclegowe będą musiały być zamknięte na czas majówki.

Decyzja spotkała się z dużym sprzeciwem branży hotelarskiej, która odnotowała olbrzymie straty w związku z lockdownem. Sektor liczy jednak, że obostrzenia nie będą więcej przedłużane.

– Hotelarze są rozgoryczeni, ponieważ rząd zafundował im już drugi długi majowy weekend bez gości – powiedział PAP sekretarz generalny IGHP Marcin Mączyński

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >