Turysci.pl
hotele

fot. Pixabay/ ManuelaJaeger

IGHP podała proponowaną datę otwarcia turystyki. Hotele chcą działać w reżimie sanitarnym

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Branża turystyczna będzie musiała pozostać zamknięta do 3 maja. Marcin Mączyński z Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego powiedział w rozmowie z PAP, że cały sektor liczy na otwarcie od 4 maja.

Turystyka jest jedną z branż, które najbardziej ucierpiały z powodu pandemii. Zgodnie z decyzją rządu, hotele będą musiały pozostać zamknięte jeszcze przez całą majówkę. Sektor liczy jednak, że obostrzenia nie będą więcej przedłużane.

IGHP proponuje otworzyć turystykę od 4 maja

Marcin Mączyński z Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP) uznał, że wczorajsza decyzja rządu o przedłużaniu lockdownu na majówkę jest „druzgocąca". Jak dodaje, cały sektor liczył, że rząd wysłucha ich argumentów i jednak obostrzenia na majówkę.

Hotelarze są rozgoryczeni, ponieważ rząd zafundował im już drugi długi majowy weekend bez gości – powiedział PAP sekretarz generalny IGHP Marcin Mączyński

Jak dodaje, pomoc oferowana przez rząd nie pokrywa się z zapotrzebowaniem przedsiębiorców, jest spóźniona i mocno niewystarczająca. Wskazuje również, że występują ogromne opóźnienia w wypłacie, a niektórzy przedsiębiorcy nie otrzymali jeszcze wsparcia z tarczy branżowej.

hotele

Wiceminister podał możliwy termin odmrożenia gospodarki. Mówił również o hotelach

CZYTAJ DALEJ

Mączyński dodał również, że przedłużenie lockdownu jest niesprawiedliwe wobec Polaków, którzy po ponad rocznym przebywaniu w izolacji chcieliby w końcu odetchnąć. Jak twierdzi, ograniczanie mobilności społeczeństwa kosztem branży hotelarskiej może nie przynieść spodziewanego efektu.

Zamknięcie hoteli w kraju nie przeszkodzi osobom, które chcą wyjechać z domu na majówkę – tylko, zamiast wypoczywać w Polsce, wybiorą inne kraje, bardziej przyjazne turystom – dodał.

Wyraził również zapotrzebowanie branży hotelarskiej na przedstawienie konkretnego planu działania dotyczącego otwarcia obiektów. IGHP proponuje, aby od 4 maja otworzyć hotele w reżimie sanitarnym. Chcą również wznowienia działalności pełnym obszarze, łącznie z gastronomią i spotkaniami w hotelach.

Przypomnijmy, że wczoraj Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział przedłużenie zamknięcia hoteli do 3 maja. Dzisiaj jednak jeden z wiceministrów dał pewną poszlakę, kiedy może nastąpić koniec lockdownu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: businessinsider.com

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >