Turysci.pl
lotnisko heathrow

fot. Twitter/ Polonia Birmingham

Pasażerowie mdleją w kolejkach na Heathrow. Muszą czekać nawet do 7 godzin

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Lotnisko Heathrow zaroiło się podróżnych, którzy w kolejkach oczekują na kontrole dokumentów. Jak twierdzi Chris Garton, odpowiedzialny w tym porcie za odprawy, jest to efekt nowych regulacji, konieczności testowania i kierowania na kwarantannę.

Lotniska w Wielkiej Brytanii nie obsługują obecnie osób podróżujących w celach turystycznych, jednak mimo to podróżni muszą czekać w wielogodzinnych kolejkach. Niektórzy nie wytrzymują fizycznie i mdleją. Władze lotniska twierdzą, że do wydłużenia czasu oczekiwania przyczyniły się przede wszystkim nowe przepisy.

Pasażerowie mdleją w kilkugodzinnych kolejkach

Media obiegło zdjęcie z lotniska Heathrow, na którym widać nieprzytomną kobietę. Profil
Polonia Birmingham na Twitterze pokazał również ogromne kolejki, w których ludzie nie utrzymują dystansu społecznego.

Jak twierdzą władze lotniska, że obecnie do kontroli zaangażowano w jednym momencie 800 pracowników portu, czyli tylu, ilu pracowało tam przed pandemią. Lucy Moreton, rzeczniczka Heathrow, jest zdania, że kolejki są wynikiem obowiązujących przepisów, które wymagają kontroli każdego przylatującego pasażera.

Rzeczniczka podkreśla, że z sytuacji są dwa wyjścia. Pierwszym jest rezygnacja z wymogu kontroli wszystkich przylatujących pasażerów, a drugim zobowiązanie przewoźników do wpuszczania na pokład jednie pasażerów zdrowych i posiadających komplet dokumentów.

hotele

Wiceminister podał możliwy termin odmrożenia gospodarki. Mówił również o hotelach

CZYTAJ DALEJ

Chris Garton, osoba odpowiedzialna za odprawy w tym porcie, przyznał przed parlamentarną komisją transportową, że sytuacja rzeczywiście jest trudna, a pasażerowie czekają na swoją kolej nawet do 6 godzin.

Widzimy, że wielu pasażerów nie jest w stanie tego wytrzymać. Jeśli ktoś stoi w kolejce 2-3 godziny, to z pewnością nie jest z tego zadowolony. I w tej sytuacji nie mamy innego wyjścia, jak poprosić o pomoc policję — mówił Chris Garton.

Ale powodem wydłużających się kolejek jest również wprowadzenie obowiązku coraz to nowych kontroli, które obowiązują wszystkich wjeżdżających do kraju. To, dlatego funkcjonariusze są przeciążeni pracą — dodaje.

Przedstawiciele brytyjskiej Służby Granicznej twierdzą jednak, że posiadają wystarczającą liczbę funkcjonariuszy, a z kolejkami na Heathrow zawsze był problem. Dodają, że kolejki mogą stać się jeszcze dłuższe, ponieważ wielu pasażerów nie spełnia warunków niezbędnych do przekroczenia granicy.

Garton zwraca uwagę, że warto byłoby uświadomić pasażerom, jakich dokumentów będą potrzebowali przy powrocie, jeszcze przed ich wylotem z Wielkiej Brytanii. Jak podkreśla, najlepszym rozwiązaniem byłoby ponowne uruchomienie bramek elektronicznych.

Rzecznik premiera Wielkiej Brytanii, Borisa Johnsona zapowiedział jednak, że kiedy ruszy ruch turystyczny, rząd zapewni lotnisku odpowiednie środki i narzędzia, aby możliwe było sprawne przeprowadzanie kontroli.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet, Onet

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >