Turysci.pl
hotele

fot. Pixabay/ Mitrey

Wiceminister podał możliwy termin odmrożenia gospodarki. Mówił również o hotelach

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zgodnie z decyzją rządu, hotele będą musiały zostać zamknięte do 3 maja. Wiceminister rodziny i polityki społecznej zapowiedział jednak, że po maturach może zapaść decyzja o odmrażaniu gospodarki.

Wiceminister Stanisław Szwed zapowiedział, że decyzja o odmrożeniu gospodarki może być powiązana z egzaminami maturalnymi. Jak podkreślił, bezpieczeństwo maturzystów powinno być w tym okresie priorytetem. Wspomniał również o potencjalnym otwarciu hoteli.

Wiceminister zapowiedział, kiedy zapadnie decyzja ws. hoteli

Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej, na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia mówił, że resort będzie stawiał przede wszystkim na bezpieczeństwo maturzystów. Przypomniał, że początek maja to również początek egzaminów, a decyzje rządu mogą być powiązane z maturami.

Zamknięte pozostają m.in. gastronomia, usługi, czy branża hotelowa. Po 3 maja, jeśli proces szczepienia będzie przebiegał sprawnie, to łatwiej będzie podejmować dalsze decyzje dotyczące obostrzeń – powiedział Stanisław Szwed.

Jak twierdzi, obecnie niemożliwe jest precyzyjne określenie terminu otwarcia gospodarki ze względu na dynamiczną sytuację epidemiczną. Dodał, że decyzje podejmowane są w perspektywie tygodni, a nie miesięcy.

covid-19-5073811 1280 (9)

Senacka komisja poparła paszporty szczepionkowe. UE zrobiła kolejny krok

CZYTAJ DALEJ

Porównujemy tydzień do tygodnia. Poziomu zakażeń nie bada się w perspektywie jedno, czy dwóch dni, ale trudno też podejmować decyzje w ujęciu miesięcznym – powiedział.

Wczoraj Minister Zdrowia przekazał informację o ponownym przedłużeniu zamknięcia hoteli. Ma to powstrzymać Polaków przed masowymi wyjazdami, które nie są konieczne. Wyjątek stanowią m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych.

O kolejny tydzień przedłużono również wszystkie pozostałe restrykcje, poza zamknięciem żłobków i przedszkoli, które będą mogły wznowić swoją działalność od poniedziałku 19 kwietnia.

Jak podkreślił podczas konferencji minister zdrowia, wszystkie decyzje w głównej mierze podejmowane są na podstawie wiadomości o stopniu obłożenia łóżek szpitalnych oraz respiratorów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Wprost

Podobne artykuły

Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >