Turysci.pl
pasażerowie aresztowani za zakłócanie porządku w samolocie

fot. pixabay.com/j0nqh/zdjęcie poglądowe

6 pasażerów lecących do Frankfurtu aresztowanych. Awanturowali się i nie założyli maseczek

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Pasażerowie, którzy lecieli samolotem z Tel Awiwu do Frankfurtu, przekroczyli wszelkie granice. Zakłócili spokój innych podróżnych i odmówili założenia maseczek. Sześć z awanturujących się głośno osób zostało aresztowanych.

  • Awantura w samolocie linii lotniczej Lufthansa, lecącym z Tel Awiwu do Frankfurtu

  • Sześciu pasażerów miało przed wejściem na pokład spożywać alkohol. Potem awanturowali się na pokładzie, krzyczeli i nie chcieli założyć maseczek

  • Grupa podróżnych nie reagowała na upomnienia personelu pokładowego. Mieli obrażać pracowników

Szóstka pasażerów miała jeszcze przed wejściem na pokład, zakupić zapas alkoholu w sklepach wolnocłowych w Ben Gurion. Jak relacjonują pasażerowie rejsu, podczas lotu zaczęli spożywać swoje zakupy. Podróżni zachowywali się bardzo agresywnie, mieli krzyczeć, obrażać członków załogi oraz odmawiać założenia maseczek.

Pasażerowie aresztowani po wywołaniu awantury w samolocie

Jak sytuację opisuje jeden z pasażerów, cytowany przez Onet, 6 podróżnych z Izraela miało „zachowywać się w sposób obrzydliwy". Załoga rzekomo miała ich upominać kilkukrotnie, prosząc o zajęcie wyznaczonych miejsc.

Rząd pomoże przedsiębiorcom

Jest rozporządzenie przyznające pomoc. Obejmuje m.in. pilotów wycieczek i przewodników

CZYTAJ DALEJ

Podróżni nie tylko zignorowali prośby, ale również mieli obrażać pracowników i krzyczeć. Krótko po starcie zdjęli maseczki, co uznano za złamanie przepisów pandemicznych oraz polityki przewoźnika.

Inni pasażerowie relacjonowali po wylądowaniu, że szóstka podróżnych nie zasłoniła ust i nosów do samego końca podróży. Po wylądowaniu, na pokład weszła policja i zajęła się niesfornymi podróżnymi. Zgodnie z doniesieniami medialnymi, oskarżono ich o zakłócanie porządku publicznego i aresztowano.

Nie zawsze turyści potrafią zachować się odpowiednio w samolocie

Niestety kwestia obowiązku zasłaniania ust oraz nosa w samolotach nie raz już była przyczyną awantury na pokładzie. Do podobnego zdarzenia doszło również w lutym 2021 roku podczas rejsu Ryanaira z Teneryfy do Manchesteru.

W tym przypadku steward zauważył jednego z podróżnych, który nie założył maseczki. Poprosił go o nałożenie ochrony twarzy, a w odpowiedzi na to najpierw usłyszał groźbę, a po chwili otrzymał silny cios.

Wszystko zostało nagrane, a film z oburzającej sytuacji obejrzeć można na profilu The News Break na YouTube. Zgodnie z doniesieniami mediów, napastnikiem był 24-letni mężczyzna, który po ataku najwidoczniej zorientował się, że przesadził, bo po chwili zaczął głaskać po ręce inną stewardesę, a potem chciał ją przytulić.

Na skruchę jednak było już za późno i po wylądowaniu na pokład weszły służby porządkowe. Agresywny pasażer został zabrany i wyjawić miał, że przed lotem spożywał alkohol. Ostatecznie jego sprawa zakończy się przed sądem w Manchesterze.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >