Turysci.pl
słowacja

fot. Pixabay/ pasja1000

Słowacja znosi część restrykcji od poniedziałku. Otwarte będą m.in. hotele i stoki narciarskie

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Słowacja zdecydowała się na złagodzenie części restrykcji. Otwarta zostanie m.in. branża turystyczna, w tym hotele, parki wodne i ośrodki narciarskie Jasna Chopok oraz Strbske Pleso. Polacy, którzy zdążyli się już zaszczepić lub przejść zakażenie koronawirusem będą mogli pojechać tam bez konieczności kwarantanny.

Słowacja po raz pierwszy od czterech miesięcy otworzy sklepy i zakłady usługowe, a także hotele i pensjonaty. Aby z nich skorzystać konieczne będzie jednak przedstawienie negatywnego wyniku testu na koronawirusa, chyba że wcześniej przyjęło się pełną szczepionkę lub przeszło zakażenie.

Słowacja otwiera hotele i stoki narciarskie

Chociaż w kalendarzach mamy już połowę wiosny, w górach panują jeszcze gdzieniegdzie zimowe warunki. Od poniedziałku w ośrodku Jasnej Chopok otwarta zostanie północna strona ośrodka i rejony Biela Put, Lukova-Priehyba i Rovna Hola.

Otwarty zostanie również ośrodek Strbske Pleso w Wysokich Tatrach, gdzie dostępne dla narciarzy będą rejony Solisko, Esíčko, Interski a Turistická.

Obecnie na trasach zjazdowych w obu kurortach leży od 40 do 80 cm śniegu, a w najbliższych dniach zapowiadane są kolejne opady. O ile pozwolą na to warunki atmosferyczne, otwarta zostanie również najwyżej położna trasy zjazdowej w Siodełku Łomnicy (2190 m n.p.m.).

ministerstwo zdrowia

Ministerstwo Zdrowia zabiera głos ws. luzowania restrykcji. Na razie nie ma co liczyć na otwarcie hoteli

CZYTAJ DALEJ

Otwarte zostaną również hotele i pensjonaty. W specjalnych ośrodkach TMR turyści będą mogli otrzymać specjalne ceny karnetów narciarskich. Aby z nich skorzystać, należy tam pozostać i skorzystać z ośrodków narciarskich TMR w Wysokich i Niskich Tatrach.

Aby zakwaterować się w hotelu, konieczne jest okazanie negatywnego wyniku testu w stronę COVID-19. Badanie należy wykonać nie wcześniej niż 72 godz. przed przyjazdem.

Co ważne, hotele otwarte będą bez restauracji, a posiłki podawane do jedynie pokoju. W jednym pokoju zakwaterować się będą mogły tylko dwie osoby na co dzień mieszkające razem.

Sporty amatorskie będą możliwe jedynie na świeżym powietrzu i w grupach do maksymalnie 6 osób. Podobne ograniczenie obowiązywać będzie na basenach. W kościołach, bibliotekach, muzeach, ZOO i ogrodach botanicznych przebywać będzie mogła 1 osoba/15 m².

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >