Turysci.pl
Sopot planuje zaszczepienie wszystkich pracowników turystyki

fot. pixabay.com/qimono

Sopot chce zaszczepić wszystkich pracowników branży turystycznej

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Sopot, jako pierwsze miasto w Polsce, chce zaszczepić wszystkich pracowników branży turystycznej. Jak podkreślają władze, preparat miałyby przyjąć wszystkie osoby zatrudnione, niezależnie od ich wieku.

  • Sopot chce zaszczepić wszystkich pracowników branży turystycznej

  • Urząd Miasta tłumaczy, że proces odbyć się ma w ramach masowych szczepień dla firm

  • Działanie to ma sprawić, że letni sezon wakacyjny będzie bezpieczny i szybciej będzie można poluzować obostrzenia

Urząd Miasta Sopotu, we współpracy z Sopocką Organizacją Turystyczną, chcą przygotować masowe szczepienia pracowników tego sektora gospodarki. Akcja ma być prowadzona w ramach masowych szczepień firm. Jest to pierwsze miasto, które zapowiedziało takie kroki, które przyśpieszyć mają odmrażanie gospodarki przed nadchodzącymi wakacjami.

Sopot chce szczepić pracowników branży turystycznej

Jak poinformowała w liście do członków SOT prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej, Anna Golec-Mastroianni, cytowana przez portal Turystyka.rp.pl, w planie jest zaszczepienie pracowników, niezależnie od ich wieku. Zgodnie z zamierzeniami pomysłodawców, działania te mają być gwarancją bezpiecznych wakacji w nadmorskim kurorcie.

Zakopane - pogoda na majówkę

Zmiany pogody w Zakopanem. Czy będzie ciepło na majówkę?

CZYTAJ DALEJ

Oczywiście mowa jest tu zarówno o bezpieczeństwie samych pracowników, jak i turystów, którzy z pewnością licznie odwiedzą Sopot. Firmy, które będa chciały wziąć udział w akcji szczepień, mają zgłosić się do SOT, podać liczbę pracowników, a także rok ich urodzenia.

Jak podkreśla wiceprezydent Sopotu, Magdalena Czarzyńska-Jachim, tegoroczny sezon wakacyjny z pewnością będzie wyzwaniem dla całej branży turystycznej. Podkreśla jednak, że stanowi on też szansę na ponowne otwarcie, a więc także odrobienie choć części strat po kilkutygodniowym lockdownie.

Polityk zapewniła, że na pewno poziom bezpieczeństwa wzmagały będą także obowiązujące obostrzenia oraz wytyczne sanitarne.

Policja w Sopocie uważnie kontroluje przestrzegania obostrzeń

Podczas ostatnich weekendów na sopockim molo oraz deptakach pojawiło się wielu spacerowiczów. Jedno z nagrań, opublikowane przez profil Dzień Dobry Sopot - esopot.pl, odbiło się głośnym echem w sieci. Pokazywało, że ludzi korzystających z ładnej pogody jest naprawdę dużo.

https://www.facebook.com/DzienDobrySopot/videos/2845668325707044

Publikacja ta pojawiła się niemalże w tym samym czasie, co wiadomość od Sopockiej Policji o wzmożonych kontrolach przestrzegania obostrzeń w miejscach szczególnie lubianych przez spacerowiczów. Funkcjonariusze piesi oraz zmotoryzowani uważnie obserwowali, czy wszystkie osoby przestrzegają reżimu sanitarnego - zachowują dystans społeczny oraz zasłaniają usta oraz nos.

Policja apelowała do ludzi, by pamiętali, że „obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia". 2 tygodnie temu w czasie weekendu nałożono 40 mandatów, z czego aż 22 dotyczyły braku maseczki.

Spodziewać się można, że podobne działania prowadzone będą również w przyszły, długi weekend majowy. Minister zdrowia już zapowiedział, że służby sprawdzać będą respektowanie zakazu funkcjonowania pensjonatów i hoteli, policjanci zatem bez wątpienia również zrobią wszystko, by było bezpiecznie na ulicach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Turystyka.rp.pl

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Polityk dostał spleśniałe kanapki w Pendolino. PKP komentuje sprawę

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

Czytaj więcej >

Polska

Do Bałtyku dotarła fala wezbraniowa. Opublikowano zdjęcia satelitarne

Czytaj więcej >

Polska

Turyści napadnięci w centrum Zakopanego. Dwie osoby ranne, jedna ciężko

Czytaj więcej >

Polska

Ratownicy zaatakowani przez turystę na plaży w Sopocie. Pomogła im urlopowiczka

Czytaj więcej >