Turysci.pl
Izrael luzuje restrykcje. Ludzie wyszli na plaże

Screen/Twitter/ Pierre Re-Hov (Politically Incorrect)

Izrael poluzował obostrzenia. Ludzie wyszli na ulice i na plaże

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Izrael przez ostatnie tygodnie masowo szczepił swoich obywateli, a niedawno ogłosił, że pokonał koronawirusa. Władze stopniowo łagodzą obostrzenia i zapowiadają otwieranie granic dla turystów. Otwarto plaże i pozwolono mieszkańcom chodzić po ulicach bez maseczek.

  • Masowa akcja szczepień w Izraelu przyniosła efekt. Władze ogłaszają, że kraj wraca do życia

  • Mieszkańcy mogą przebywać na powietrzu bez maseczek, udostępniono im również plaże

  • 23 maja otwarte zostaną też granice dla turystów. Wstępnie dla grup zorganizowanych

W Izraelu przez wiele tygodni prowadzona była wyjątkowo intensywna akcja szczepień. Granice pozostawały zamknięte, a wprowadzony przez władze lockdown był jednym z najsurowszych na świecie. Wszystkie te działania jednak przyniosły efekty, a mieszkańcy w końcu cieszyć się mogą większą swobodą.

Izrael złagodził restrykcje. Tłumy na plaży

W ostatnich dniach mieszkańcy Izraela cieszyć się mogli z otwarcia szkół oraz zniesienia nakazu zasłaniania ust i twarzy na świeżym powietrzu. To efekt masowej akcji szczepień, która prowadzić ma do zyskania odporności zbiorowej u obywateli.

Grecja znosi kwarantannę

Grecja znosi obowiązkową kwarantannę. Dotyczy również Polaków

CZYTAJ DALEJ

Choć w pomieszczeniach zamkniętych wciąż trzeba nosić maseczki, Izraelczycy chętnie korzystają z odrobiny swobody po długim czasie lockdownu. Widać to wyraźnie na przykładzie mieszkańców Tel Awiwu, którzy masowo ruszyli na plaże.

Na profilu @merdorsay na Twitterze zobaczyć możemy, jak obecnie wygląda wybrzeże jednego z największych miast w Izraelu. W wodzie, na piasku i pod parasolami słonecznymi wypoczywają setki ludzi. Jak podpisał film autor nagrania, jest to „powrót do życia" po pandemicznym lockdownie.

Wkrótce Izrael otworzy granice dla turystów

Władze Izraela jako jedne z pierwszych zdecydowały się na uruchomienie wewnętrznych dokumentów szczepionkowych. Osoby, które przyjęły preparat przeciwko COVID-19, cieszyć się mogły większymi swobodami.

M.in. właśnie to wpłynęło na fakt, że akcja szczepień szła tam błyskawicznie, a chętnych nie brakowało ani przez chwilę. Turystyczny kraj zapowiedział już nawet otwarcie granic dla zagranicznych podróżnych, by rozpocząć długi proces odbudowy krajowej gospodarki po lockdownie.

Zgodnie z zapowiedziami tamtejszego Ministerstw Zdrowia oraz Turystyki, granice mają zostać otwarte 23 maja. Podkreśla się jednak, że obostrzenia znoszone będą stopniowo. Najpierw wczasami w Izraelu cieszyć się będą mogli jedynie uczestnicy wyjazdów zorganizowanych.

Dopiero gdy to się sprawdzi, uruchomione zostaną kolejne etapy planu odmrażania sektora turystycznego, który w najbliższym czasie ma zostać ujawniony przez tamtejszy rząd. Władze podkreślają jednak, że nawet mimo luzowania obostrzeń, nie odwołają całkowicie przepisów pandemicznych.

National-Geographic poinformowało niedawno, że każda osoba podróżująca do Izraela, będzie musiała okazać negatywny wynik testu PCR na COVID-19 jeszcze przed wejściem na pokład samolotu. Drugie badanie, tym razem serologiczne, przejść trzeba będzie na lotnisku Ben Guriona.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >

Świat

Atak rekina nad Morzem Czerwonym. 37-latek poważnie ranny

Czytaj więcej >
Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >