Turysci.pl
Izrael luzuje restrykcje. Ludzie wyszli na plaże

Screen/Twitter/ Pierre Re-Hov (Politically Incorrect)

Izrael poluzował obostrzenia. Ludzie wyszli na ulice i na plaże

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Izrael przez ostatnie tygodnie masowo szczepił swoich obywateli, a niedawno ogłosił, że pokonał koronawirusa. Władze stopniowo łagodzą obostrzenia i zapowiadają otwieranie granic dla turystów. Otwarto plaże i pozwolono mieszkańcom chodzić po ulicach bez maseczek.

  • Masowa akcja szczepień w Izraelu przyniosła efekt. Władze ogłaszają, że kraj wraca do życia

  • Mieszkańcy mogą przebywać na powietrzu bez maseczek, udostępniono im również plaże

  • 23 maja otwarte zostaną też granice dla turystów. Wstępnie dla grup zorganizowanych

W Izraelu przez wiele tygodni prowadzona była wyjątkowo intensywna akcja szczepień. Granice pozostawały zamknięte, a wprowadzony przez władze lockdown był jednym z najsurowszych na świecie. Wszystkie te działania jednak przyniosły efekty, a mieszkańcy w końcu cieszyć się mogą większą swobodą.

Izrael złagodził restrykcje. Tłumy na plaży

W ostatnich dniach mieszkańcy Izraela cieszyć się mogli z otwarcia szkół oraz zniesienia nakazu zasłaniania ust i twarzy na świeżym powietrzu. To efekt masowej akcji szczepień, która prowadzić ma do zyskania odporności zbiorowej u obywateli.

Grecja znosi kwarantannę

Grecja znosi obowiązkową kwarantannę. Dotyczy również Polaków

CZYTAJ DALEJ

Choć w pomieszczeniach zamkniętych wciąż trzeba nosić maseczki, Izraelczycy chętnie korzystają z odrobiny swobody po długim czasie lockdownu. Widać to wyraźnie na przykładzie mieszkańców Tel Awiwu, którzy masowo ruszyli na plaże.

Na profilu @merdorsay na Twitterze zobaczyć możemy, jak obecnie wygląda wybrzeże jednego z największych miast w Izraelu. W wodzie, na piasku i pod parasolami słonecznymi wypoczywają setki ludzi. Jak podpisał film autor nagrania, jest to „powrót do życia" po pandemicznym lockdownie.

Wkrótce Izrael otworzy granice dla turystów

Władze Izraela jako jedne z pierwszych zdecydowały się na uruchomienie wewnętrznych dokumentów szczepionkowych. Osoby, które przyjęły preparat przeciwko COVID-19, cieszyć się mogły większymi swobodami.

M.in. właśnie to wpłynęło na fakt, że akcja szczepień szła tam błyskawicznie, a chętnych nie brakowało ani przez chwilę. Turystyczny kraj zapowiedział już nawet otwarcie granic dla zagranicznych podróżnych, by rozpocząć długi proces odbudowy krajowej gospodarki po lockdownie.

Zgodnie z zapowiedziami tamtejszego Ministerstw Zdrowia oraz Turystyki, granice mają zostać otwarte 23 maja. Podkreśla się jednak, że obostrzenia znoszone będą stopniowo. Najpierw wczasami w Izraelu cieszyć się będą mogli jedynie uczestnicy wyjazdów zorganizowanych.

Dopiero gdy to się sprawdzi, uruchomione zostaną kolejne etapy planu odmrażania sektora turystycznego, który w najbliższym czasie ma zostać ujawniony przez tamtejszy rząd. Władze podkreślają jednak, że nawet mimo luzowania obostrzeń, nie odwołają całkowicie przepisów pandemicznych.

National-Geographic poinformowało niedawno, że każda osoba podróżująca do Izraela, będzie musiała okazać negatywny wynik testu PCR na COVID-19 jeszcze przed wejściem na pokład samolotu. Drugie badanie, tym razem serologiczne, przejść trzeba będzie na lotnisku Ben Guriona.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio ZET

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >