Turysci.pl
wyspy dziewicze

fot. Unsplash/ Dietmar Lichota

Wyspy Dziewicze oferują szczepienia dla turystów. Korzystają tysiące osób

7 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wyspy Dziewicze oferują turystom szczepienie w czasie wakacji. Chociaż jest to oferta raczej dla tych bardziej zamożnych turystów, wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Turystyka szczepionkowa rośnie w siłę również w innych krajach na całym świecie.

  • Wyspy Dziewicze oferują szczepienia dla odwiedzających je turystów

  • Do tej pory wykorzystano tam 33 tys. dawek szczepionki; 3 proc. miało trafić do turystów

  • Turystyka szczepionkowa rośnie w siłę również w innych krajach

Podczas gdy w Polsce wiele osób czeka w kolejce po szczepionkę na koronawirusa, na Wyspach Dziewiczych kwitnie turystyka szczepionkowa. Przekonała się o tym Lydia, której zaoferowano podanie preparatu na zwykłch wakacjach.

Szczepienie podczas wakacji na rajskiej wyspie

Lydia Todman mieszkająca na stałe w stanie Georgia w USA pojechała na wymarzone wakacje na Wyspy Dziewicze. Nie mogła wyjść ze zdziwienia, kiedy okazało się, że przy okazji może zapisać się na szczepienie przeciwko koronawirusowi.

Historia Lydii została opisana w „New York Times”, jednak jak się okazuje, nie jest to jedyny taki przypadek. Wielu turystów nie chce czekać w kolejce do szczepienia w swoim kraju i na Wyspy dziewicze udaje się specjalnie po szczepionkę. Chociaż Amerykanka nie przyleciała na wyspy z zamiarem szczepienia, zdecydowała się skorzystać z tej opcji.

Obecnie na archipelagu zaszczepiono dwoma dawkami szczepionki ok. 10 proc. mieszkańców. Łącznie wykorzystano 33 tys. dawek szczepionki, z czego 3 proc. miało trafić do przyjeżdżających tam turystów.

majorka

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

CZYTAJ DALEJ

Czy zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że ludzie nas szukają? Tak. I wiesz? Możemy pomieścić wszystkich – mówi Angela East, koordynatorka i dyrektor programu szczepień, cytowana przez New York Times.

Nigdzie w USA nie można tak po prostu wejść i się zaszczepić, jeśli tylko ma się powyżej 16 lat – dodaje Albert Bryan, tutejszy gubernator.

Eksperci oraz politycy nie widzą problemu w turystyce szczepionkowej, „biorąc pod uwagę dużą liczbę dostępnych szczepionek i wysoki poziom niechęci do szczepień wśród tamtejszych mieszkańców”. Podkreślają natomiast, że trend ten może osłabnąć gdy zapisy na szczepienia będą „uwalniane" w kolejnych stanach.

Jeszcze niedawno tłumy turystów przybywało zaszczepić się na Florydzie, do momentu gdy zmieniono tam prawo i obecnie mogą szczepić się tam jedynie stali mieszkańcy. Wcześniej zjeżdżali się tam ludzie z całego świata – Kanady, Argentyny, ale także Indii.

W zeszłym miesiącu, przed wypuszczeniem szczepionki, indyjskie biuro podróży, które zajmuje się podróżami biznesowymi, zaczęło promować pakiety turystyczne dotyczące szczepionek – wyliczała wtedy agencja Reuters. – Chętnych zgłosiło się blisko 5 tys. osób.

Turystyka szczepionkowa popularna jest również w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jednak tam odbywa się to nieoficjalnie. Takie oferty skierowane są jednak dla tych bogatszych turystów, m.in. członków klubu Knightsbridge Circle, w którym członkostwo kosztuje 25 tys. GBP rocznie.

Szczepienia podczas wakacji oferują również droższe biura podróży, które zapewniają opiekę w prywatnych klinikach. Takie wyjazdy mają kosztować ok. 3-4 tys. EUR za trzy- lub czterotygodniowy pobyt, jednak nie brakuje również bardziej ekskluzywnych ofert w znacznie wyższych cenach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >
pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >