Turysci.pl
wyspy dziewicze

fot. Unsplash/ Dietmar Lichota

Wyspy Dziewicze oferują szczepienia dla turystów. Korzystają tysiące osób

29 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wyspy Dziewicze oferują turystom szczepienie w czasie wakacji. Chociaż jest to oferta raczej dla tych bardziej zamożnych turystów, wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Turystyka szczepionkowa rośnie w siłę również w innych krajach na całym świecie.

  • Wyspy Dziewicze oferują szczepienia dla odwiedzających je turystów

  • Do tej pory wykorzystano tam 33 tys. dawek szczepionki; 3 proc. miało trafić do turystów

  • Turystyka szczepionkowa rośnie w siłę również w innych krajach

Podczas gdy w Polsce wiele osób czeka w kolejce po szczepionkę na koronawirusa, na Wyspach Dziewiczych kwitnie turystyka szczepionkowa. Przekonała się o tym Lydia, której zaoferowano podanie preparatu na zwykłch wakacjach.

Szczepienie podczas wakacji na rajskiej wyspie

Lydia Todman mieszkająca na stałe w stanie Georgia w USA pojechała na wymarzone wakacje na Wyspy Dziewicze. Nie mogła wyjść ze zdziwienia, kiedy okazało się, że przy okazji może zapisać się na szczepienie przeciwko koronawirusowi.

Historia Lydii została opisana w „New York Times”, jednak jak się okazuje, nie jest to jedyny taki przypadek. Wielu turystów nie chce czekać w kolejce do szczepienia w swoim kraju i na Wyspy dziewicze udaje się specjalnie po szczepionkę. Chociaż Amerykanka nie przyleciała na wyspy z zamiarem szczepienia, zdecydowała się skorzystać z tej opcji.

Obecnie na archipelagu zaszczepiono dwoma dawkami szczepionki ok. 10 proc. mieszkańców. Łącznie wykorzystano 33 tys. dawek szczepionki, z czego 3 proc. miało trafić do przyjeżdżających tam turystów.

majorka

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

CZYTAJ DALEJ

Czy zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że ludzie nas szukają? Tak. I wiesz? Możemy pomieścić wszystkich – mówi Angela East, koordynatorka i dyrektor programu szczepień, cytowana przez New York Times.

Nigdzie w USA nie można tak po prostu wejść i się zaszczepić, jeśli tylko ma się powyżej 16 lat – dodaje Albert Bryan, tutejszy gubernator.

Eksperci oraz politycy nie widzą problemu w turystyce szczepionkowej, „biorąc pod uwagę dużą liczbę dostępnych szczepionek i wysoki poziom niechęci do szczepień wśród tamtejszych mieszkańców”. Podkreślają natomiast, że trend ten może osłabnąć gdy zapisy na szczepienia będą „uwalniane" w kolejnych stanach.

Jeszcze niedawno tłumy turystów przybywało zaszczepić się na Florydzie, do momentu gdy zmieniono tam prawo i obecnie mogą szczepić się tam jedynie stali mieszkańcy. Wcześniej zjeżdżali się tam ludzie z całego świata – Kanady, Argentyny, ale także Indii.

W zeszłym miesiącu, przed wypuszczeniem szczepionki, indyjskie biuro podróży, które zajmuje się podróżami biznesowymi, zaczęło promować pakiety turystyczne dotyczące szczepionek – wyliczała wtedy agencja Reuters. – Chętnych zgłosiło się blisko 5 tys. osób.

Turystyka szczepionkowa popularna jest również w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jednak tam odbywa się to nieoficjalnie. Takie oferty skierowane są jednak dla tych bogatszych turystów, m.in. członków klubu Knightsbridge Circle, w którym członkostwo kosztuje 25 tys. GBP rocznie.

Szczepienia podczas wakacji oferują również droższe biura podróży, które zapewniają opiekę w prywatnych klinikach. Takie wyjazdy mają kosztować ok. 3-4 tys. EUR za trzy- lub czterotygodniowy pobyt, jednak nie brakuje również bardziej ekskluzywnych ofert w znacznie wyższych cenach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >

Świat

Atak rekina nad Morzem Czerwonym. 37-latek poważnie ranny

Czytaj więcej >
Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >