Turysci.pl
milionerzy

fot. Youtube/ TVN

Pytanie za 125 tys. wyeliminowało uczestnika „Milionerów". Każdy turysta powinien znać odpowiedź

19 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W „Milionerach" padło pytanie, z którym każdy turysta powinien poradzić sobie bez problemu. Uczestnik jednak nie znał poprawnej odpowiedzi, przez co wypadł z gry o nagrodę główną. Zabrał ze sobą jednak 40 tysięcy złotych.

„Milionerzy" to popularny program emitowany na antenie TVN. Każdy odcinek gromadzi przed telewizorami ogromną widownię, a pytania czasem wymagają wiedzy z podróży. Tak było i w odcinku wyemitowanym 18 marca w pytaniu za 125 tys. zł.

„Milionerzy": co rozciąga się na terytorium jedenastu państw?

Odpowiedzi udzielał pan Mikołaj Olejnicki, inżynier z Warszawy, który swoją grę rozpoczął w poprzednim odcinku. W czwartkowym odcinku miał już na swoim koncie kwotę gwarantowaną 40 tys. zł. i dwa koła ratunkowe w zanadrzu.

Bez większych problemów udało mu się dotrzeć do pytania za 125 tys. zł, jednak to właśnie ono sprawiło mu największą trudność. Inżynier musiał odpowiedzieć, co rozciąga się na terytorium jedenastu państw. Jak zwykle do wyboru były cztery odpowiedzi:

  • A: Kaukaz

  • B: Jangcy

  • C: Niasa

  • D: Sahara

Władysławowo wprowadza ograniczenia

Władysławowo ogranicza sprzedaż napojów procentowych. Ma to pomóc mieszkańcom, obowiązuje też turystów

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Uczestnik po długim namyśle zdecydował się zaznaczyć odpowiedź A: Kaukaz. Jak się później okazało, nie była to poprawna odpowiedź, ponieważ obszar ten leży na terenie czterech państw - Rosji, Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu.

Jangcy jest natomiast najdłuższą rzeką Azji i trzecią na Ziemi po Amazonce i Nilu. Jej długość wynosi 6380 km. Co jednak ciekawe, położona jest w całości w Chinach. Odpowiedź B zatem również jest nieprawidłowa.

Niasa należy do grupy Wielkich Jezior Afrykańskich i położone w południowo-wschodniej części kontynentu. Znajduje się na terytorium trzech państw - Mozambiku, Malawi i Tanzanii. Oznacza to, że również nie była to prawidłowa odpowiedź.

Aby zgarnąć 125 tysięcy, należało podać odpowiedź D. Sahara jest największą pustynią na Ziemi i to ona rozciąga się na terenie jedenastu państw: Maroka, Algierii, Tunezji, Libii, Egiptu, Sahary Zachodniej, Mauretanii, Mali, Nigru, Czadu oraz Sudanu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: WP

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >