Turysci.pl
Niemcy zaostrzają przepisy graniczne dla Polaków

Fot. flickr.com/ Sejm RP/ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Polska krajem wysokiego ryzyka dla Niemiec. Przekroczenie granicy tylko z testem

26 Listopada 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Niemcy ogłosili Polskę krajem wysokiego ryzyka ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Z tego powodu już w niedzielę ma zostać wprowadzony na granicach zakaz swobodnego wjazdu bez posiadanego testu na obecność COVID-19, wykonanego przed przekroczeniem granicy

  • Niemcy ogłosili Polskę krajem wysokiego ryzyka

  • Każda osoba wjeżdżająca na teren naszych sąsiadów, musi przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19

  • Wprowadzono zakaz wykonania testu po przekroczeniu granicy. Konieczne jest zrobienie go przed wyjazdem

Niemcy w piątek popołudniu ogłosili, które kraje uznane zostaną od niedzieli za państwa wysokiego ryzyka pod względem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Berliński Instytut Ochrony Zdrowia im. Roberta Kocha (RKI), który niedawno ogłosił Majorkę terenem niezagrożonym COVID-19, zasugerował zaostrzenie restrykcji dla Polski, Bułgarii oraz Cypru.

Niemcy zaostrzają przepisy na granicach z Polską

RKI dodało Polskę do listy, a następnie poinformowało, że zaostrzone przepisy na granicach obowiązywały będą już od najbliższej niedzieli, czyli 21 marca.

Sardynia w pomarańczowej strefie

Przywracają obostrzenia w Sardynii. Biała strefa po 3 tygodniach zmienia się w pomarańczową

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Potwierdzenie tej wiadomości widnieje również na rządowej stronie Gov.pl. Jak czytamy, do 20 marca Polska będzie uznawana za kraj podwyższonego ryzyka. W związku z tym każdy podróżny, przekraczający granicę Niemiec, musi liczyć się z:

  • Dokonaniem zgłoszenia wjazdu;

  • wykonaniem testu na obecność COVID-19;

  • Odbyciem kwarantanny.

Od 21 marca przepisy te ulegną zmianie, bowiem nasz kraj uznawany będzie za „obszar o szczególnie wysokim ryzyku związanym z dużą liczbą zakażeń". Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina o nowych obostrzeniach, spowodowanych tą decyzją. Każdy podróżny, wjeżdżający do Niemiec, musi:

  • dokonać zgłoszenia wjazdu;

  • wykonać test przed wjazdem na terytorium Niemiec;

  • przebywać na kwarantannie

Kontrole podróżnych mają być wyrywkowe, jednak zgodnie z nowymi przepisami, wjazd na teren Niemiec bez wykonania wcześniej testu jest nielegalny. Do tej pory badanie można było wykonać dopiero po przyjeździe do kraju.

Polska krajem o najwyższym stopniu ryzyka również dla Czech

Problem z przekroczeniem granic czeka Polaków jednak nie tylko na zachodnich granicach, ale też południowych. Czechy w piątek uznały nasz kraj za państwo o najwyższym stopniu ryzyka epidemicznego, a na listę trafiliśmy wraz z Danią, Norwegią oraz Cyprem.

Aby wjechać do naszych południowych sąsiadów, musimy poddać się obowiązkowej kwarantannie, trwającej 5 dni. Okazać trzeba również test zrobiony nie wcześniej niż 72 godziny przed przekroczeniem granicy.

Polska również reaguje na sytuację pandemiczną u naszych sąsiadów. Koleje Śląskie dzisiaj ogłosiły, że wstrzymują połączenie do czeskiego Bohumina, a pod koniec marca anulowane mają być rzekomo również kursy do słowackiej Żyliny. Więcej o tej sytuacji przeczytać można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Gov.pl

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >