Turysci.pl
Japonia zaostrza restrykcje

fot. pixabay.com/binmassam/zdjęcie poglądowe

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Japonia w niedzielę poinformowała o zaostrzeniu przepisów granicznych dla podróżnych z Polski, Węgier, Estonii, Czech, Luksemburga, Pakistanu oraz Libanu. Bez wizy nie wjedziemy. Rząd planuje zatrudnienie prywatnych firm do kontrolowania przyjezdnych, którzy muszą przebywać na kwarantannie.

  • Japonia zaostrza restrykcje dla podróżnych przylatujących z Polski i 6 innych krajów

  • Każda osoba musi mieć wizę, dodatkowo też przejdzie 14-dniową kwarantannę

  • Japoński rząd rozważa testowanie wszystkich podróżnych na obecność nowych odmian koronawirusa i pilnowanie tego, czy przestrzegają izolacji

Japonia dopiero niedawno postanowiła znieść stan wyjątkowy w ostatnich prefekturach, jednak społeczeństwo nadal obawia się pandemii. Tamtejszy rząd wciąż ostrzega mieszkańców przed kolejną falą zakażeń, a wszyscy zobowiązani są do przestrzegania obostrzeń, do czego zwykle chętnie się stosują.

Specjalne przepisy dotyczą również zagranicznych przyjezdnych. Turyści obecnie nie są mile widziani, a aby przekroczyć granicę, trzeba dostosować się do rygorystycznych przepisów pandemicznych. Te zostały zaostrzone w sobotę m.in. dla Polski, o czym dopiero dzisiaj poinformował oficjalnie Norihisa Tamura, minister zdrowia, pracy i opieki społecznej oraz ds. zmiany stylu pracy.

turystyka w dobie pandemii

Analitycy: Rozwój i ożywienie turystyki światowej możliwe w 2024 roku

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Japonia chroni się przed nowymi odmianami koronawirusa

Polska, Węgry, Estonia, Luksemburg, Czechy, Liban i Pakistan dodane zostały do czerwonej listy krajów, które Japonia uważa za szczególnie niebezpieczne pod względem zakażeń koronawirusem. Wyznacznikiem jest wzrost liczby nowych zachorowań na COVID-19, odnotowany w ostatnim czasie. Istotny może być też fakt wykrycia przypadków zachorowań na inne szczepy choroby, np. brytyjski.

Norihisa Tamura w wywiadzie dla stacji telewizyjnej NHK powiedział w niedzielę, że zaostrzone przepisy graniczne dla tych krajów zaczęły obowiązywać od soboty.

Jak czytamy na stronie Gov.pl, obecnie do Japonii nie wjedzie nikt, kto nie posiada wizy - ruch bezwizowy wstrzymano także dla Polski. Dokument wydać może Ambasada Japonii, która znajduje się w Warszawie. Po przekroczeniu granicy konieczne jest również poddanie się 14-dniowej kwarantannie. Co ważne, osoby poddawane izolacji, mają zakaz korzystania z taksówek oraz transportu publicznego.

Przylecieć do Japonii po uzyskaniu negatywnego testu na COVID-19 mogą jedynie obcokrajowcy, którzy posiadają status rezydenta tego kraju.

Osoby przylatujące z krajów, w których wykryto nowe warianty koronawirusa, są zobowiązane również do przejścia dodatkowego badania, skupionego na mutacjach choroby. Testy mają być wykonywane 3 dni po przekroczeniu granicy. Szef japońskiego odpowiednika Ministerstwa Zdrowia poinformował, że rozważane jest też rozszerzenie tego zapisu tak, by dotyczył wszystkich ludzi przekraczających granice Japonii.

Rząd tego kraju rozważa również możliwość zatrudnienia prywatnych firm, których rolą będzie sprawdzanie, czy podróżni stosują się do zasad obowiązkowej, 2-tygodniowej kwarantanny.

Jakie obostrzenia obowiązują w Japonii?

Obecnie w Japonii nie obowiązuje zakaz przemieszczania się. W niedzielę zniesiono stan wyjątkowy w Tokio, który obowiązywał tam od stycznia. Obecnie trwa stopniowe łagodzenie restrykcji w regionach, które uznawane były za najbardziej zagrożone koronawirusem.

Bary i restauracje mogą być otwarte w obszarze metropolitalnym i prefekturach Chiba and Saitama oraz Kanagawa do godziny 20:00, o czym niedawno przypominał premier Yoshihide Suga.

Mimo zwiększenia swobody obywateli i luzowaniu obostrzeń, mieszkańcy i przyjezdni wciąż są proszeni o pozostawanie w domach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: PAP/Gov

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >
pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >