Turysci.pl > Niemcy

Niemcy

Niemcy położone są tuż obok, przez co wielu Polaków nie dostrzega ich potencjału turystycznego. Nie tylko Berlin potrafi zachwycić zabytkami i atrakcjami.

Lotnisko w Monachium
04.12.2023 12:41 Zamieć stulecia sparaliżowała całe miast. Tysiące pasażerów koczują na lotnisku

Miniony weekend upłynął pod znakiem śnieżyc i paraliżu komunikacyjnego w wielu miejscach Europy. Problemy pojawiły się m.in. na lotnisku w Krakowie. Jednak to w Monachium nastała prawdziwa epoka lodowcowa.Monachium podczas pierwszego weekendu grudnia nawiedziły największe opady śniegu od 90 lat. Miasto, jego mieszkańcy, a także lotnisko nie były na to gotowe. W całym tym zamieszaniu utknął dziennikarz Onetu Maciej Kaliszuk. Opowiedział, co działo się w mieście i na lotnisku.

Jarmarki
29.11.2023 09:48 Pokazał ceny na jarmarku bożonarodzeniowym w Niemczech. "Zero zaskoczenia..."

Coroczną tradycją w większych miastach są jarmarki bożonarodzeniowe. Niestety, ceny np. pajdy chleba, grzanego wina czy gorącej czekolady mogą przyprawić o ból głowy. Z tego powodu nie wszystkich stać na takie przyjemności. Polityk Jarosław Pucek pokazał w mediach społecznościowych ceny, jakie można spotkać na konkurencyjnym jarmarku w Lipsku. Różnica jest widoczna gołym okiem. 

Turyści
20.11.2023 17:30 To zagraniczne miasto miało ważną rolę dla historii Polski. Dziś zjeżdżają się tam tłumy turystów

To miasto słynie nie tylko z wyrobu pierników. Przede wszystkim jest prawdziwym rajem dla miłośników zwiedzania i zabytków. W dobie renesansu było mocno związane z Polską i Mikołajem Kopernikiem.To niezwykłe miejsce z dość burzliwą historią, jednak turyści uwielbiają je odwiedzać ze względu to, że wciąż zachowuje swój dawny charakter. 

 Idstein
15.11.2023 08:38 Bajkowa kraina u sąsiada Polski. Kolorowe kamienice na wrocławskim rynku mają poważną konkurencję

Miasteczko niczym z bajki. Tamtejsze kolorowe budynki zachęcają do tego, by je fotografować i odwiedzić. Miejscowość Idstein w Niemczech, choć nie należy do najbardziej popularnych, skrywa wiele tajemnic i atrakcji. Położone w otoczeniu natury urokliwe miasteczko znajduje się nieopodal Frankfurtu nad Menem. 

Lotnisko
05.11.2023 15:26 Nagły zwrot na lotnisku w Hamburgu. Na wszystko patrzyła matka dziewczynki

W sobotę wieczorem mężczyzna wjechał samochodem przez barierę na płytę lotniska i przetrzymywał swoją córkę jako zakładniczkę. Wszystkie loty zostały wówczas odwołane, a lotnisko zamknięto. Po długich negocjacjach mężczyzna w końcu się poddał.Według wstępnych ustaleń 4-letnia dziewczynka nie ucierpiała. 

Lotnisko
05.11.2023 11:01 Dramatyczna walka na lotnisku. Wziął 4-latkę na zakładniczkę i oddał strzały

Wszczęto alarm w Hamburgu! W sobotę wieczorem mężczyzna wjechał samochodem przez barierę na płytę lotniska i przetrzymuje swoją córkę jako zakładniczkę. Wszystkie loty zostały odwołane a lotnisko zamknięto.35-latek chce polecieć z dzieckiem do Turcji. 

Most
04.11.2023 14:09 Zjawiskowe miejsce tuż obok Polski. "Widoki jak nie z tego świata!"

Nie trzeba udawać się w daleką zagraniczną podróż, by móc podziwiać niezwykłe widoki. Wystarczy wsiąść w samochód lub pociąg, by dojechać do niezwykłego miejsca niedaleko granicy Polski z Niemcami.To tysiące formacji skalnych, które zachwycą szczególnie miłośników gór. 

Dynie
19.10.2023 14:00 5 najlepszych festiwali na październikową słotę. Tu spotkasz "królową jesieni"

Za oknami jesień w pełni. Październik, ale także pierwsza połowa listopada to bez wątpienia czas nie tylko na podróże, ale też… na dynie. Wielu Polaków organizuje wówczas wycieczki na ciekawe, jesienne festiwale. Kiwi.com podpowiada, które festiwale najlepiej odwiedzić przy okazji zaplanowanego urlopu.Największy taki karnawał oferuje aż 450 tys. dyń w 600-set różnym odmianach. W wielu można także zagrać w dyniowy paintball lub zgubić się w labiryncie kukurydzy. 

Samolot Lufthansa
13.10.2023 18:54 Samolot Lufthansy zawrócił po 20 minutach do Katowic. Załoga musiała szybko reagować

To z pewnością była jedna z najkrótszych podróży pasażerów, którzy znaleźli się w samolocie lecącym z Katowic do Frankfurtu. Niedługo po starcie pilot zorientował się, że nie ma wystarczającej ilości paliwa.Samolot musiał zawrócić na lotnisko w Katowicach. 

Ludzie
13.10.2023 08:22 Wpadła w szał na widok turystów z Niemiec. Pasażerowie pociągu nie byli w stanie jej uspokoić

W transporcie publicznym nieraz dochodziło do szokujących incydentów. Nie inaczej było w jednym z pociągów, w którym grupę niemieckich turystów spotkała nietypowa i bardzo nieprzyjemna sytuacja. Pewna kobieta bez żadnych skrupułów zaczęła ich obrażać. Padły niecenzuralne słowa.-Nie pozwólmy, by imigranci zajęli nasz kraj. Wypie*****ć z naszego kraju - mówiła na opublikowanym w sieci wideo. 

Oktoberfest
28.09.2023 06:37 “Wstyd na cały kraj”. Tak wygląda Oktoberfest, kiedy nikt nie patrzy

To, jak w rzeczywistości wygląda Oktoberfest wiedzą tylko ci, którzy rzeczywiście mieli okazję tam być. Choć dożynki chmielne w Monachium to już tradycja, to z roku na rok jest coraz gorzej. W sieci pojawiły się szokujące nagrania z tegorocznej edycji.Wandalizm góry śmieci, nagość - oto mroczna strona tego festynu.

Saksonia
26.09.2023 20:35 Sąsiad Polski lada dzień ma przywrócić kontrole graniczne. Może dojść do paraliżu

Podróże po Europie od wielu lat są dla nas bardzo łatwe. Granice przekraczamy wyłącznie na podstawie dowodu osobistego, a kontrole graniczne są tylko niemiłym wspomnieniem. Niestety lada moment sytuacja może się zmienić.Jak nieoficjalnie informuje "Politico" lada dzień niemiecki rząd może podjąć decyzję o przywróceniu kontroli na granicach z Polską. Jeżeli do tego dojdzie, wiele osób czeka prawdziwy paraliż.

Most Siekierki-Neurudnitz
24.08.2023 08:56 Niemcy zachwyceni polską atrakcją. "U nas są tylko ptasie odchody" - grzmią

Niemiecki dziennik Tagesspiegel opublikował relację z przeprawy przez most Siekierki-Neurudnitz, który znajduje się nad Odrą. Dziennikarze zza naszej zachodniej granicy są pod wrażeniem tego, jak wygląda most po polskiej stronie.Dodatkowo punktują wady przynależnej do Niemiec części budowli. 

Wypadek w Europa-Parku
15.08.2023 10:58 Fatalny wypadek w parku rozrywki. Ludzie spadali z ponad 20 metrów [WIDEO]

Parki rozrywki to od lat jedne z najpopularniejszych miejsc na rodzinne wypady. Niestety czasami dochodzi w nich do przerażających wypadków. Jeden z nich miał miejsce w poniedziałek 14 sierpnia w największym parku rozrywki w Niemczech.Europa-Park obok Freiburga to największy park rozrywki w Niemczech. Dziennie odwiedza go nawet 50 tys. osób. Niestety w poniedziałek na oczach turystów doszło tam do poważnego wypadku, a ludzie spadali z wysokości ponad 20 metrów.

Testujemy najlepszego kebaba świata
07.08.2023 19:10 Stałam ponad godzinę w kolejce, żeby spróbować "najlepszego kebaba na świecie". Czegoś takiego jeszcze nie jadłam

Kebab to bez wątpienia obecny król street foodu. Bary serwujące popularne danie w picie, tortilli lub bułce można znaleźć w całej Europie. Niewiele osób jednak wie, że wersja, jaką znamy, ma niewiele wspólnego z oryginalną turecką potrawą.Kebab, jako danie street food, na obecną skalę "rozwinął skrzydła" w Berlinie. To właśnie niemieccy Turcy zamienili doner kebab (w Turcji tak określa się rodzaj mięsa) w danie idealne na szybki obiad. Do pity i mięsa dołożyli sosy i warzywa. To również w stolicy Niemiec można spotkać prawdziwych mistrzów w przygotowaniu tej potrawy.

Lotnisko we Frankfurcie
28.07.2023 11:39 Zakażenie malarią u sąsiada Polski. Przypadków może być więcej

Na popularnym lotnisku wykryto przypadek zakażenia człowieka malarią. Chorobę miał przenieść komar na przełomie czerwca i lipca. Nie wiadomo, skąd pochodził owad.Zakażoną okazała się pracownica portu lotniczego we Frankfurcie. Lotnisko to jest również bardzo popularne wśród Polaków. Wiele połączeń Lufthansy ma swój punkt przesiadkowy właśnie w największym niemieckim porcie.

meduzy bałtyk
24.07.2023 18:08 Atak meduz w Bałtyku. Ponad 50 osób poparzonych tylko w jeden weekend

Ponad 50 osób kąpiących się w Bałtyku w weekend zostało poparzonych przez meduzy . Za poparzenia odpowiada bełtwa festonowa, która określana jest też mianem Feuerquallen - ognistej meduzy. Zwierzęta są prawie całkowicie przezroczyste i z daleka trudno rozpoznawalne.Meduzy zazwyczaj występują w głębi morza, jednak wiatr wypchnął je w kierunku wybrzeża. Ciepła w ostatnich dniach woda Bałtyku sprawiła natomiast, że meduzy rozwijają się znacznie szybciej.

Plaża w Świnoujściu
20.07.2023 15:23 Niemcy chwalą polskie wybrzeże. "Gdyby nie złotówki i polskie nazwy ulic, można by pomyśleć, że jest się po drugiej stronie"

Polskie wybrzeże jest ponownie wychwalane przez zagranicznych turystów. Tym razem to Niemcy docenili walory spędzania nadmorskich wakacji w Polsce. Szczególnie jedno miejsce stało się wiodącym punktem turystycznym dla naszych zachodnich sąsiadów.Mowa tutaj o Świnoujściu, gdzie obecnie panuje szczyt sezonu. Według portalu “Ostsee Zeitung” na ten moment w Niemczech “sezon zapowiada się skromnie”.

lew berlin
20.07.2023 09:27 Po mieście grasuje lwica. Trwa policyjna obława

Policjanci z długą bronią oraz myśliwi pojawili się na ulicach stolicy Niemiec. Polują na drapieżnika - prawdopodobnie lwicę - który grasuje w południowych dzielnicach Berlina. Dzikiego kota widać na opublikowanym nagraniu.Służby proszą, aby turyści i mieszkańcy kilku dzielnic nie wychodzili na ulice miasta.  

Majorka (zdjęcie poglądowe)
17.07.2023 14:00 Brutalny gwałt zbiorowy na turystce w Hiszpanii. Jeden ze sprawców wszystko nagrał

W środę 12 lipca na jednej z hiszpańskich wysp miało dojść do zbiorowego gwałtu na turystce z Niemiec. Wszyscy sprawcy zostali aresztowani i czekają na postawienie zarzutów. Majorka należy do ulubionych wakacyjnych destynacji Niemców. Z Berlina na tę hiszpańską wyspę można dolecieć za grosze, z czego chętnie korzystają nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy. 

Neuschwanstein
17.06.2023 09:50 Zabił z zimną krwią w pobliżu słynnego zamku. Na jaw wychodzą szokujące fakty

Wraz z nadejściem lata, turystyczne szlaki coraz szybciej zapełniają się turystami. Niestety nie wszyscy odwiedzają słynne miejsca, aby cieszyć się pięknymi widokami. W Niemczech niezwykła trasa stała się miejscem zbrodni.Neuschwanstein to jeden z najsłynniejszych zamków świata. Monumentalna biała konstrukcja pojawia się na widokówkach, a także puzzlach. Miejsce to każdego roku odwiedzają tłumy turystów, którzy mogą spacerować po okolicznych wzniesieniach, żeby cieszyć się widokiem na zamek. Na jednym z takich szlaków doszło do morderstwa.

Ogromny sum
10.05.2023 17:05 Wyciągnął z wody prawdziwego potwora. Tak wielkiego suma nie złowiono nigdy wcześniej

Wędkarstwo to pasja, która od stuleci pochłania miliony osób na całym świecie. Dla jednych jest to sposób na zdobycie pożywienia, inni traktują je jako sport, a dla trzecich to po prostu powód do podróżowania i odpoczynku. Wędkarze lubią chwalić się swoimi połowami w sieci. Tak też zrobił Stefan Seuss.Sumy to majestatyczne zwierzęta, o których wędkarze potrafią opowiadać niebywałe legendy. Pewne jest jednak, że to jedne z największych ryb, jakie można złowić w Europie. Okaz o monstrualnym rozmiarze padł w kwietniu łupem niemieckiego wędkarza Stefana Seussa.

Paraliż na lotniskach w Niemczech
20.03.2023 18:37 Kolosalne strajki na lotniskach. Tysiące pasażerów zostało odprawionych z kwitkiem

Kolejny raz z niemieckich lotnisk nie wyleciał żaden samolot pasażerski. Tylko w Duesseldorfie 264 z 391 zaplanowanych na piątek lotów odwołano. Przez to ok. 89 tys. pasażerów zostało odprawionych z kwitkiem. Tego dnia strajkowali pracownicy dwóch największych lotniskach w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz dwóch w Badenii-Wirtembergii. Zapowiadają, że to nie koniec. Kiedy kolejne utrudnienia?

Na basenach w Berlinie można pływać topless
14.03.2023 12:30 Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł

Władze Berlina powiedziały “dość” dyskryminacji i jasno sprecyzowały, co wolno nosić kobietom na publicznych basenach. Stało się to po licznych skargach Niemek oburzonych nierównym traktowaniem.

Poznań
09.03.2023 14:34 Niemieccy turyści wydali w Polsce 1,7 miliarda euro tylko w zeszłym roku. Mówią, że u nas taniej

- Turystyka w Polsce wraca do poziomu sprzed pandemii - ogłasza szef Polskiego Biura Turystycznego w Niemczech. W minionym roku nasz kraj odwiedziło 2,8 mln. wczasowiczów z Niemiec. Czego u nas szukają?

Kierowca wjechał na pieszy szlak w Austrii
06.03.2023 08:56 Te zdjęcia z miejsca stały się hitem internetu. 77-latek pojechał w góry w każdym tego słowa znaczeniu

Policjanci od razu sprawdzili stan trzeźwości 77-latka, który utknął swoim bmw na wąskim pieszym szlaku między skałą a barierką. Tuż za nią jest jezioro. Wynik badania może zaskakiwać. 

Stacja benzynowa
20.05.2022 13:25 Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Rekordowe ceny paliwa to nie tylko polski problem. Ceny na stacjach benzynowych rosną w większości krajów europejskich i w wielu krajach na świecie. Ludzie szukają sposobów na zaoszczędzenie na transporcie.Jeszcze jesienią 2020 roku podróże pociągami w Niemczech nie były zbyt popularne. To jednak zmienia się na korzyść transportu kolejowego. Przyczyną jest rosnąca wciąż cena paliw. Polacy również mają szansę na zaoszczędzenie na transporcie. Zwłaszcza, że niedawno PKP Intercity wprowadziło znaczne promocje na bilety.

Niemiecki emeryt na wakacjach
14.05.2022 13:50 Niemcy chcą dopłacać emerytom do wakacji zimą, żeby ograniczyć zużycie gazu

- Podróżowanie na przekór Putinowi jest lepsze niż marznięcie na przekór Putinowi - powiedziała Marija Linnhoff, prezes niemieckiego stowarzyszenia niezależnych agentów turystycznych VUSR. W rozmowie z niemieckimi mediami padł pomysł, aby dopłacać emerytom do wakacji zimą w ciepłych krajach. Ma to ograniczyć zużycie gazu w chłodnych miesiącach.Pomysł jest naprawdę oryginalny! Linnhoff proponuje, by zachęcić starszych obywateli Niemiec do wyjeżdżania z kraju na długie urlopy w zimowych miesiącach. Ma to ograniczyć zużycie gazu, którego dostawy są niepewne w obecnych czasach konfliktu na Ukrainie.