Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Sąsiad Polski wprowadza kontrole na granicy. Utrudnienia drogowe gwarantowane
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 12.06.2024 13:46

Sąsiad Polski wprowadza kontrole na granicy. Utrudnienia drogowe gwarantowane

 granica państwa
fot. Marek BAZAK/East News

Zła wiadomość dla tych, którzy wybierają się samochodem w kierunku zachodniej Europy. Jeśli planujecie wyjazd, należy liczyć się z utrudnieniami. Wszystko przez nadchodzące Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2024. 

Kontrole na granicy z Niemcami

14 czerwca w Niemczech rozpoczną się tegoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2024. W związku z tym nasz zachodni sąsiad wprowadza kontrole na granicy. 

Jak podaje m.in. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, będą one obejmowały też przejścia graniczne pozostałymi sąsiadami Republiki Federalnej Niemiec, tj. z Danią, Francją i krajami Beneluksu. Celem kontroli ma być wykrywanie i powstrzymywanie wjazdu osób niebezpiecznych. 

Kontrole do połowy grudnia

"Nadodrzański Oddział Straży Granicznej przypomina, że do dnia 15 grudnia 2024 r. Republika Federalna Niemiec przywróciła kontrolę graniczną m.in. na granicy z Polską. Działania prowadzone są na terytorium Niemiec i powodują utrudnienia drogowe" - czytamy w komunikacie polskiej straży granicznej. Funkcjonariusze apelują też o cierpliwość, rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. 

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej

Tegoroczne EURO 2024 rozpocznie się 14 czerwca od meczu w Monachium między Niemcami a Szkocją. Reprezentacja Polski w grupie D zmierzy się z Holandią, Austrią oraz Francją. Jak podał sztab medyczny Biało-Czerwonych, na boisku w pierwszym meczu nie zobaczymy Roberta Lewandowskiego, który doznał kontuzji w trakcie towarzyskiego starcia z reprezentacją Turcji.