Turysci.pl
Austria zapowiada otwarcie granic

fot. pixabay.com/bogitw

Austria zapowiada otwarcie granic dla turystów. Od 19 maja

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Austria ogłosiła plan otwarcia granic oraz luzowania obostrzeń obowiązujących wewnątrz kraju. Kanclerz Sebastian Kurz na konferencji prasowej powiedział, że turyści z zagranicy będą mile widziani od 19 maja.

  • Austria otworzy lokale gastronomiczne oraz instytucje kultury 19 maja

  • Od tego dnia otwarte zostaną również granice dla turystów

  • W większości ogólnodostępnych miejsc warunkiem wejścia będzie założenie maseczki FFP2

Kanclerz Austrii, Sebastian Kurz, ogłosił po spotkaniu rządu z szefami wszystkich krajów związkowych, że wkrótce państwo otworzy się na międzynarodowy ruch turystyczny. Zgodnie z zapowiedziami, poluzowanie obostrzeń ma być przeprowadzone „przy ścisłej koncepcji bezpieczeństwa".

Austria otworzy granice dla turystów

Kanclerz zapowiedział, że od 19 maja gości będą mogły przyjmować m.in. lokale gastronomiczne. Co ważne, podkreślił, że funkcjonowały będą zarówno w pomieszczeniach, jak i tzw. ogródkach na świeżym powietrzu.

Jak informuje austriacki portal Vienna.at, odbywać się wkrótce będą mogły tam także imprezy sportowe oraz kulturalne, organizowane przez instytucje. Kurz podkreślił, że „goście z zagranicy są mile widziani", co interpretowane jest jako zapowiedź poluzowania obostrzeń dla tamtejszej turystyki oraz przepisów obowiązujących przy przekraczaniu granic.

Zakopane - pogoda na majówkę

Zmiany pogody w Zakopanem. Czy będzie ciepło na majówkę?

CZYTAJ DALEJ

Kanclerz oświadczył podczas konferencji prasowej, że jest świadomy, iż plany te mogą wpłynąć na ponowny wzrost liczby infekcji. Stwierdził jednak, że wszystko „odbywać się będzie przy ścisłej koncepcji bezpieczeństwa", a ze względu na akcję szczepień, sytuacja będzie pod kontrolą.

Jak podają media, turyści, którzy zdecydują się przyjechać do Austrii, będą musieli m.in. zaopatrzyć się w maseczkę o normie FFP2. To ona ma umożliwiać wejście do większości miejsc publicznych. Co więcej, wprowadzona zostanie tzw. Zielona Przełęcz.

Ma być to przepis, zgodnie z którym, przed wejściem np. do restauracji, okazać będzie trzeba negatywny wynik testu na COVID-19. Imprezy kulturalne z kolei odbywać się będą mogły tylko do 22:00 i przy obłożeniu równym 50 proc.

Jakie są teraz warunki wjazdu do Austrii?

Turyści z Polski, którzy planują wyjazd do Austrii przed planową datą znoszenia obostrzeń, zobowiązani są do pokazania negatywnego wyniku testu na COVID-19. Wykonać go trzeba na 72 godziny przed pojawieniem się na granicy.

Alternatywą jest okazanie zaświadczenia lekarskiego, potwierdzającego negatywny wynik testu. Wzory tego dokumentu znaleźć można na stronie austriackiego rządu. Jest on ważny tylko przez 48 godzin od chwili pobrania próbki.

Oprócz okazania powyższych dokumentów, podróżni z Polski zobowiązani są również do odbycia 10-dniowej kwarantanny. Warto tu zaznaczyć, że nasz kraj określany jest obecnie jako państwo wysokiego ryzyka przez rząd Austrii.

Obowiązkowym działaniem jest także dokonanie elektronicznej rejestracji na stronie oesterreich.gv.at. Zrobić to trzeba nie wcześniej niż 72 godziny przed wjazdem na teren kraju.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >