Turysci.pl
testy na lotnisko

fot. Pixabay/ RainerPrang

Opracowali 20-sekundowe testy na koronawirusa. Będą mogły być stosowane na lotniskach w Wielkiej Brytanii

27 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Testy na koronawirusa są obecnie nieodłącznym elementem każdej podróży. Niestety, na wyniki niektórych trzeba czekać kilka godzin. W Wielkiej Brytanii opracowano test, którego wynik znany jest już po 20 sekundach.

W Wielkiej Brytanii zatwierdzono błyskawiczne testy na koronawirusa. Może być on stosowany na lotniskach, w firmach czy w obiektach sportowych - zapewnia dystrybutor produktu.

Wielka Brytania zatwierdziła błyskawiczne testy na koronawirusa

Test Virolens został opracowany przez brytyjski start-up iAbra oraz firmę TT Electronics. W przeciwieństwie do innych testów wymaz pobierany jest nie z nosa czy z gardła, ale z wewnętrznej strony policzka.

Według badań przeprowadzonych na lotnisku test ma czułość na poziomie 98,1 proc. (oznacza to, że istnieje prawdopodobieństwo na fałszywy wynik negatywny na poziomie 1.9 proc.). Swoistość testu jest zaś na poziomie 99.7 proc. Zatem tylko 0,3 proc. prawdopodobieństwo uzyskania fałszywego wyniku pozytywnego.

Według informacji przekazanej przez firmę Histate, która zajmuje się dystrybucją testu, po zatwierdzeniu przez go przez MHRA test zostanie wprowadzony na rynek brytyjski ze skutkiem natychmiastowym. Wyrazili również nadzieję, że w najbliższych miesiącach będą mogły być one stosowane także w innych krajach europejskich.

wyspa

Wyspa Phuket otworzy się na zaszczepionych turystów. Pierwsi goście mogą pojawić się w lipcu

CZYTAJ DALEJ

Wielka Brytania łagodzi obostrzenia. Kiedy otworzą się na turystów?

Wielka Brytania jest jednym z państw, gdzie akcja szczepień przebiega najsprawniej. W związku z tym premier Boris Johnson ogłosił plan stopniowego wychodzenia z lockdownu. W poniedziałek w Anglii zniesiony zostanie obowiązujący od początku stycznia nakaz pozostawania w domach.

- Już za kilka dni będę mógł wreszcie pójść do fryzjera. Ale co ważniejsze, będę mógł pójść ulicą i - ostrożnie, ale nieodwracalnie - wypiję pintę piwa w pubie. I w obecnym stanie rzeczy nie widzę w danych absolutnie niczego, co mogłoby mnie odwieść od kontynuowania naszej drogi do wolności, odblokowania naszej gospodarki i powrotu do życia, które kochamy - powiedział Johnson podczas wirtualnej konferencji Partii Konserwatywnej.

Premier ostrzegł jednak, że nadal istnieją pytania bez odpowiedzi na temat tego, jaki wpływ będzie miała trwająca w Europie trzecia fala epidemii. Dodał, że „gorzkie doświadczenie" pokazało, że fala taka, jak ta w Europie, może uderzyć w Wielką Brytanię trzy tygodnie później.

Obecnie Brytyjczycy nie mogą wyjeżdżać w celach turystycznych poza terytorium Wielkiej Brytanii. Według planu wychodzenia z lockdownu, podróże międzynarodowe będą ponownie dozwolone najwcześniej 17 maja. Tego samego dnia swoją działalność będą mogły wznowić hotele i hostele, kina, teatry i sale koncertowe, choć z zachowaniem zasad dystansu społecznego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tanie-loty.com.pl, Polsat

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >