Turysci.pl
Hotele przechodzą certyfikację

Screen/Google Maps

POT rozpoczyna certyfikację hoteli i organizatorów turystyki

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Hotele, obiekty noclegowe oraz organizatorzy turystyczni, którzy współpracują z Polskim Bonem Turystycznym, przejdą certyfikację. W ramach tego projektu zostaną wypromowane jako obiekty zachowujące bezpieczeństwo w czasie pandemii oraz zachowujące najwyższe normy jakości.

  • Polski Bon Turystyczny rozpoczyna certyfikację podmiotów turystycznych

  • Akcja ma na celu promocję podmiotów turystycznych, których usługi są na wysokim poziomie zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i jakości

  • Certyfikaty mają pomóc turystom w znalezieniu odpowiedniej opcji wakacyjnej i miejsc, w których spędzą satysfakcjonujące wakacje i urlopy

W którym hotelu najlepiej spędzić urlop z całą rodziną? Pomóc w wyborze ma certyfikacja obiektów noclegowych i wszelkich organizatorów turystyki, którą właśnie rozpoczyna Polski Bon Turystyczny.

Jak wynika z wiadomości przekazanej przez oddział zamiejscowy ds. obsługi i promocji PBT, efektami tej akcji ma być wypromowanie tych przedsiębiorców, którzy oferują najwyższą jakość usług - zarówno w kwestii przestrzegania norm bezpieczeństwa, jak i jakości oferowanych produktów.

POT rozpoczyna certyfikację obiektów noclegowych

Z powodu pandemii kwestia bezpieczeństwa sanitarnego stała się niezwykle istotna podczas wyboru miejsca, w którym chcemy spędzić urlop. Coraz chętniej rezerwujemy miejsca z daleka od tłumów, często niezależne domki, by uniknąć niepotrzebnego ryzyka zakażenia się koronawirusem.

Ważą się losy wakacji

MZ: Wakacje spędzimy w domu, jeśli nie będziemy przestrzegać obostrzeń w czasie majówki

CZYTAJ DALEJ

Otrzymanie certyfikatu od Polskiego Bonu Turystycznego ma natomiast oznaczać, że dany obiekt spełnia najwyższe standardy w dobie pandemii. Co więcej, zachęci również podróżnych z zagranicy do spędzenia urlopu w Polsce.

Do projektu zaproszeni zostali wszyscy przedsiębiorcy oraz organizacje pożytku publicznego, którzy świadczą usługi związane z turystyką. Warunkiem jest jedynie to, by były one zarejestrowane w programie Polskiego Bonu Turystycznego.

Jak stwierdziła wiceprezes POT, Anna Salamończyk, działania te mają pomóc w obudowie sektora turystycznego. Przyznanie certyfikatu ma wyróżnić obiekty, które szczególnie dbają o dobro klientów, ale również motywować może pozostałych przedsiębiorców do poprawy swojej oferty.

Na czym polega proces certyfikacji?

Jak czytamy w informacji Polskiego Bonu Turystycznego, certyfikacja obiektów turystycznych opiera się na dwóch ścieżkach działania. Po pierwsze, przedsiębiorcy przechodzą samoocenę.

Hotele i inne przedsiębiorstwa muszą się same zarejestrować do projektu, co zrobić można przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie certyfikat.pot.gov.pl. W dokumencie zaznaczyć trzeba samodzielnie, które działania się podejmuje, by zapewnić klientom maksymalny komfort.

Zawarte są tam zarówno kwestie związane z bezpieczeństwem i higieną, jak i np. współpracą z innymi instytucjami turystycznymi czy wprowadzaniem udogodnień dla dzieci. Zgłoszenia wysyłać można od kwietnia do końca maja 20201 roku.

Podmioty, które przejdą proces autocertyfikacji i dostaną zaproszenie do projektu od POT, przechodzą do etapu drugiego. Polega on na wizytacji przedsiębiorców i ich hoteli czy innego rodzaju obiektów. Część ta realizowana będzie od maja do listopada 2021 roku.

Po pozytywnym przejściu obu etapów, obiekt otrzyma Certyfikat Dobrych Praktyk. Firma zostanie wyróżniona również w publikacji Katalog Dobrych Praktyk.

Co więcej - adresy tych miejsc uwzględnione zostaną na mapie bezpiecznych obiektów, w których wykorzystać można Polski Bon Turystyczny. Promować też będą mogli swoje usługi specjalnym logo certyfikatu. Udział w akcji jest darmowy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Oddział zamiejscowy ds. obsługi i promocji Polskiego Bonu Turystycznego

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >