Turysci.pl
Minister Zdrowia o kolejności otwierania branż

fot. unsplash.com/Ana Vieyra

MZ o kolejności otwierania branż po lockdownie. Hotele daleko z tyłu

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Minister Zdrowia podczas Porannej Rozmowy w Radiu ZET zdradził prawdopodobną kolejność otwierania branż po ogólnopolskim lockdownie. Niestety jego słowa wskazują na to, że turystyka jeszcze trochę poczeka.

  • Adam Niedzielski stwierdził, że kolejność otwierania branż zbliżona będzie do sekwencji ich zamykania na początku lockdownu

  • Hotele znalazły się na przedostatnim miejscu, za nimi pojawiła się tylko gastronomia

  • Jeszcze wczoraj wicepremier Gowin głośno stwierdził, że jego zdaniem obiekty noclegowe powinny być otwierane w pierwszej kolejności

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, był gościem Porannej Rozmowy z Radiu ZET. Został na antenie zapytany o kolejność otwierania branż po zakończeniu ogólnopolskiego lockdownu. Okazało się, że przedsiębiorcy z branży turystycznej na otwarcie biznesów będą musieli jeszcze poczekać.

MZ: hotele przedostatnie w kolejności odmrażania branż

Sekwencja [otwierania - przyp. red.] będzie prawdopodobnie zbliżona do sekwencji podejmowanej w czasie zaostrzania obostrzeń – wyjaśnił Minister Zdrowia.

Grecja luzuje obostrzenia

Grecja znosi kolejne restrykcje. Trwają przygotowania do otwarcia granic

CZYTAJ DALEJ

Podkreślił, że w pierwszej kolejności rząd może otworzyć branżę beauty, fryzjerów oraz różnego rodzaju „drobne usługi". Potem ma przyjść czas na sklepy wielkopowierzchniowe, czyli np. galerie handlowe.

Dopiero po tych wszystkich biznesach, „w dalszej perspektywie" otarte mają zostać hotele oraz - na koniec - restauracje. Niestety nie padła tu konkretna data czy termin, co może wywoływać zdecydowany niepokój u przedsiębiorców w obliczu nadchodzącego rozpoczęcia sezonu letniego.

Wicepremier chciał, by hotele i gastronomia były otwierane w pierwszej kolejności

Taka wiadomość jest bez wątpienia ciosem dla całego sektora turystycznego. Zaboli to zarówno przedsiębiorców, jak i samych podróżnych, którzy na swobodny urlop czekają od dawna.

Już jest pewne, że majówka upłynie pod znakiem obostrzeń. Do 3 maja zamknięte mają pozostać obiekty noclegowe, podobnie jak wiele atrakcji turystycznych, które stanowić mogą zagrożenie epidemiczne. Podobnie jak restauracje, stanowiące ważny element ruchu podróżniczego. W obliczu słów Ministra Zdrowia pojawia się jednak pytanie, czy możliwe będą wyjazdy urlopowe na długi weekend w czerwcu, czyli tzw. czerwcówkę.

Słowa Adama Niedzielskiego z wtorkowego wywiadu są również wyjątkowo smutne w zestawieniu z ostatnimi wypowiedziami wicepremiera Jarosława Gowina. Jeszcze wczoraj stwierdził, że jego zdaniem hotele i branża gastronomiczna powinny zostać odmrożone jako pierwsze.

Podkreślił, że jego zdaniem osoby, które przyjmą już dwie dawki szczepionki, powinny mieć możliwość korzystania z usług noclegowych czy restauracji. Dało to nadzieję na nadchodzące odmrożenie branży, lecz teraz już nic nie jest pewne.

Przypomnijmy, że według najnowszej deklaracji premiera Mateusza Morawieckiego, wszystkie chętne osoby mają otrzymać preparat do końca sierpnia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio ZET

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Góry śmieci w Tatrach. „Osoba przyjeżdżająca w góry nie jest turystą, jest klientem"

Czytaj więcej >

Polska

Polityk dostał spleśniałe kanapki w Pendolino. PKP komentuje sprawę

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

Czytaj więcej >

Polska

Do Bałtyku dotarła fala wezbraniowa. Opublikowano zdjęcia satelitarne

Czytaj więcej >

Polska

Turyści napadnięci w centrum Zakopanego. Dwie osoby ranne, jedna ciężko

Czytaj więcej >