Turyści już wkrótce wjadą na Morskie Oko wozem hybrydowym? Takie rozwiązanie testowano już 3 lata temu, niestety wtedy pojazd spłonął. W tym roku hybryda ma zostać sprawdzona ponownie, a jeśli zadziała, odciąży biedne zwierzęta. Pierwszy prototyp wozu hybrydowego dla turystów spłonął w 2018 roku Tej wiosny na szlak na Morskie Oko wyjechać ma nowy pojazd wspomagany elektrycznieUżycie go ma pomóc przeciążonym koniom, których los od dawna niepokoi wielu podróżnych i obrońców praw zwierzątTuryści zwykle chętnie pokonują pieszo szlak na Morskie Oko, który jest dość łagodny, choć bardzo długi. W pogodny dzień taki spacer może być bardzo przyjemny, ale niektórzy wolą przyśpieszyć wycieczkę, wsiadając na wozy, które ciągną konie. Takie rozwiązanie od lat budzi ogromne kontrowersje. Obrońcy praw zwierząt wskazują, że zwierzęta są przemęczone, a wozy zbyt ciężkie, a odpowiedzią na te zarzuty mają być pojazdy hybrydowe. Zgodnie z zapowiedziami Tatrzańskiego Parku Narodowego, nowy tym dorożki ma wyjechać na szlak już tej wiosny.
Hotele będą zamknięte jeszcze dłużej, niż wstępnie obiecywali politycy? Obowiązujące obostrzenia powinny zostać zdjęte zgodnie z planem 9 kwietnia, ekonomiści Banku Pekao mają jednak na ten temat inne zdanie. Twierdzą, że obiekty noclegowe mogą zostać otwarte dopiero na początku maja, a restauracje jeszcze później. Zgodnie z planem rządu, zniesienie lockdownu powinno nastąpić 9 kwietniaEkonomiści wskazują, że bardziej prawdopodobnym terminem rozpoczęcia odmrażania gospodarki jest 15-20 kwietniaObiekty noclegowe wg ekspertów mogłyby zacząć działać dopiero po majówce Rząd zamknął hotele oraz całą branżę turystyczną 20 marca, co spotkało się z ogromnym oburzeniem przedsiębiorców. Wskazywano, że tegoroczny sezon zimowy przyniósł straty, a przez kolejne lockdowny właściciele obiektów noclegowych nie mają szansy na wyjście z kryzysu. Niestety ekonomiści Banku Pekao nie mają dobrych prognoz dla całej branży. Jak stwierdzili, zniesienie ogólnopolskiego lockdownu 9 kwietnia - tak jak zapowiadał to rząd - jest mało prawdopodobne. Eksperci przewidują, że wszystko przesunie się co najmniej o tydzień, a hotele zaczną przyjmować gości początkiem maja.
Wielkanoc w tym roku przypada na okres lockdownu, jednak nie odstrasza to niektórych turystów. Okazuje się, że spora część osób nie zamierza spędzić tego świątecznego czasu w domu. Portal money.pl poinformował, że samoloty tanich linii lotniczych są już zapełnione. Polacy coraz chętniej rezerwują loty na święta wielkanocneDużą popularnością cieszą się egzotyczne kierunkiZnacząco spadło zainteresowanie lotami do Wielkiej BrytaniiWielkanoc w tym roku, podobnie jak w zeszłym, przebiegać będzie pod znakiem pandemii. Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział już, że od 20 marca do 9 kwietnia wprowadzone zostaną obostrzenia sanitarne w całej Polsce.
W Karkonoszach od kilku dni utrzymuje się trzeci stopień zagrożenia w pięciostopniowej skali. Miejscami zaspy mają wysokość nawet 1,5 metra. Przewodnik górski pokazał zdjęcia ośnieżonych szlaków.Karkonosze cieszą się bardzo dużą popularnością wśród turystów, jednak należy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Chociaż w kalendarzach panuje już wiosna, w górach wciąż leżą zaspy śniegu, a warunki są iście zimowe.
Polskie MSZ apeluje do Polaków, aby unikali niepotrzebnych podróży zagranicznych, zwłaszcza tych o charakterze turystycznym. Tymczasem za granicą trwa masowa rezerwacja wyjazdów na Święta Wielkanocne. Niemcy ruszają na Baleary. Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje na swojej stronie internetowej do Polaków o pozostanie w domach i zrezygnowanie z podróży zagranicznychTuryści z Niemiec masowo rezerwują wczasy na Balearach w czasie Świąt WielkanocnychLinie lotnicze wprowadzają dodatkowe loty, bo zainteresowanie jest ogromne MSZ na swojej stronie internetowej odradza Polakom wszelkie wyjazdy zagraniczne. Jak podaje Bakier.pl, Ministerstwo prosi również, by wszyscy pozostali w domach podczas Świąt Wielkanocnych. Zupełnie inne podejście do sprawy mają jednak Niemcy. Tamtejsi turyści w ostatnim czasie masowo wykupują wczasy na Balearach, które od niedawna określane są przez władze tego kraju jako obszar bezpieczny od zakażeń koronawirusem.
Stoki narciarskie znalazły się w wyniku pandemii w krytycznej sytuacji. Podczas konferencji prasowej przedstawiciele branży zaprezentowali 6 głównych postulatów, które skierowali do polskiego rządu. Podkreślają, że bez pomocy w 2022 roku dostępnych wyciągów może być o wiele mniej. Właściciele stoków narciarskich poinformowali, że przez lockdown stracili ok. 60-80 proc. swoich dochodówTwierdzą, że tarcze pomocowe rządu są źle skonstruowane, przez co wielu przedsiębiorców nie otrzyma pomocy Branża przedstawiła 6 najważniejszych postulatów do rządu, bez których trudno będzie im przetrwać do przyszłego rokuStoki narciarskie w Polsce miały największą szansę na przyjmowanie turystów od 12 lutego do 20 marca, jednak to nie wystarczy właścicielom, by utrzymać obiekty aż do sezonu zimowego 2022. Przedsiębiorcy zwracają uwagę na to, że branże pomocowe są źle skonstruowane i nie mogą z nich skorzystać wszyscy. Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w środę 17 marca, przedstawiciele Stowarzyszenia Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne (PSNiT) zaprezentowali 6 postulatów, na które ich zdaniem rząd powinien szczególnie zwrócić uwagę.
Zakopane świeci pustkami dzień po wprowadzeniu ogólnopolskiego lockdownu. Miejscowi przedsiębiorcy mogli cieszyć się z klientów od 12 lutego, ale niestety ze względu na zwiększającą się liczbę zakażeń, rząd postanowił zupełnie zamrozić gospodarkę. Smutne nagranie z Krupówek pokazuje, jak bardzo cierpią przez pandemię turystyczne miejscowości. Od 20 marca w Polsce obowiązuje ogólnokrajowy lockdown Hotele, pensjonaty i wszelkie obiekty noclegowe pozostają zamknięteTuryści, którzy nie posiadają własnych domów na Podhalu, zmuszeni byli wrócić do domówZakopane jeszcze do niedawna było jednym z najbardziej obleganych przez turystów miast w Polsce. Po warunkowym zniesieniu lockdownu w lutym, na Krupówkach były prawdziwe tłumy. Wspominając tamten czas, aż przykro ogląda się nagranie, które opublikował na swoim koncie na Facebooku Tygodnik Podhalański. Jak widać na filmie, obecnie najbardziej znany deptak w kraju świeci pustkami. To skutek ogólnopolskiego lockdownu, który dla wielu przedsiębiorców jest dramatem. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO
Turyści na wakacjach często bywają nieuważni, co wykorzystują lokalni naciągacze. Ostrzegamy przed pięcioma oszustwami, przez które podróżny może stracić swoje pieniądze. Tych sytuacji unikać trzeba zarówno w Polsce, jak i podczas zagranicznych wczasów. Wakacje to idealny czas na zarobek dla oszustów. Turyści muszą być bardzo czujni Miej oczy szeroko otwarte, zwłaszcza jeśli zainteresuje się Tobą obca osoba, wyglądająca na miejscowegoBądź uprzejmy, ale nie ufaj wszystkim, którzy oferują pomoc. To może doprowadzić do utraty pieniędzyTuryści niestety często uważani są za łatwy cel dla lokalnych oszustów. Zwykle korzystają oni z głównych cech przyjezdnych - dobrego humoru, nieznajomości miasta, języka lub waluty. Pięć metod na oszustwo, które przedstawiamy poniżej, spotkać Was mogą zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Zagraniczne wakacje będą w tym roku bardzo utrudnione lub nawet niemożliwe? Ekspert z Wielkiej Brytanii sugeruje, że przez nowe mutacje koronawirusa powinniśmy wstrzymać swoje urlopy. Komisja Europejska podkreśla, że wciąż trwają prace nad paszportami szczepionkowymi, a do lata jest jeszcze dużo czasu.Naukowcy z Wielkiej Brytanii stwierdzili, że zagraniczne wakacje mogą narazić społeczeństwo na rozprzestrzenianie nowych mutacji koronawirusaKomisja Europejska podkreśla znaczenie programów szczepionkowych i deklaruje pracę nad świadectwami szczepień na lato Co trzeci Polak planuje wakaje za granicą, pozostali wolą zostać w krajuWakacje w czasie pandemii bardzo różnią się od tych, które pamiętamy sprzed 2 lat. Wtedy mogliśmy sami decydować, które kraje chcemy odwiedzić i nie musieliśmy przejmować się, gdzie obowiązują rygorystyczne obostrzenia. Pandemia koronawirusa jednak wszystko zmieniła, a obecnie turyści przede wszystkim zastanawiają się, jakie możliwości wyjazdów będą mieli w lecie tego roku. Komisja Europejska wciąż pracuje nad certyfikatami szczepionkowymi, które umożliwią swobodne podróżowanie między krajami wspólnoty. Eksperci z Wielkiej Brytanii jednak nie są tak pozytywnie nastawieni do międzynarodowych urlopów. Podkreślają, że mogą one doprowadzić do rozprzestrzeniania nowych mutacji koronawirusa w ich kraju, co przenieść można na sytuację każdego kraju UE. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO
Japonia w niedzielę poinformowała o zaostrzeniu przepisów granicznych dla podróżnych z Polski, Węgier, Estonii, Czech, Luksemburga, Pakistanu oraz Libanu. Bez wizy nie wjedziemy. Rząd planuje zatrudnienie prywatnych firm do kontrolowania przyjezdnych, którzy muszą przebywać na kwarantannie.Japonia zaostrza restrykcje dla podróżnych przylatujących z Polski i 6 innych krajówKażda osoba musi mieć wizę, dodatkowo też przejdzie 14-dniową kwarantannęJapoński rząd rozważa testowanie wszystkich podróżnych na obecność nowych odmian koronawirusa i pilnowanie tego, czy przestrzegają izolacjiJaponia dopiero niedawno postanowiła znieść stan wyjątkowy w ostatnich prefekturach, jednak społeczeństwo nadal obawia się pandemii. Tamtejszy rząd wciąż ostrzega mieszkańców przed kolejną falą zakażeń, a wszyscy zobowiązani są do przestrzegania obostrzeń, do czego zwykle chętnie się stosują. Specjalne przepisy dotyczą również zagranicznych przyjezdnych. Turyści obecnie nie są mile widziani, a aby przekroczyć granicę, trzeba dostosować się do rygorystycznych przepisów pandemicznych. Te zostały zaostrzone w sobotę m.in. dla Polski, o czym dopiero dzisiaj poinformował oficjalnie Norihisa Tamura, minister zdrowia, pracy i opieki społecznej oraz ds. zmiany stylu pracy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO
Władysławowo wprowadza własne ograniczenia, które dotkną zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających ten popularny kurort. W gminie zakazano nocnej sprzedaży napojów alkoholowych, które spożywane miałyby być poza miejscem zakupu. Wprowadzają zakaz sprzedaży alkoholu w gminie Władysławowo od północy do 6 rano Nadmorski kurort walczy z coraz bardziej widocznymi problemami alkoholowymi mieszkańcówCo nowe ograniczenia oznaczają dla turystów? Alkohol będzie można kupić tylko w restauracjach i barachWładysławowo to jedno z najchętniej odwiedzanych latem miast przez polskich turystów. Niedawno przeprowadzono badania, w których ustalono, że fani polskiego wybrzeża najczęściej pytają o Sarbinowo, Władysławowo oraz Jastarnię w kontekście tegorocznych wakacji. Wskazuje to, że już za kilka miesięcy przyjechać tam mogą prawdziwe tłumy, spragnione odpoczynku na plaży i kąpania się w Morzu Bałtyckim. Podróżni przygotować się muszą jednak na poważną zmianę - władze Władysławowa zdecydowały o wprowadzeniu ograniczeń w kwestii sprzedaży alkoholu. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO
Martyna Wojciechowska opublikowała zdjęcie, którego jej fani z pewnością się nie spodziewali. Pochodzi sprzed 20 lat, kiedy gwiazda jeszcze nie zajmowała się profesjonalnie podróżami. Prowadziła za to reality show pt. Big Brother. Martyna Wojciechowska w latach 2001-2002 prowadziła program Big BrotherPodróżniczka była też związana ze światem sportu - współpracowała m.in. z miesięcznikami Auto Moto oraz Świat MotocykliOd 17 roku życia Wojciechowska posiada Międzynarodową Sportową Licencję Rajdową i WyścigowąMartyna Wojciechowska jest osobą o wielu, bardzo różnorodnych talentach. Choć większość fanów kojarzy ją jako zapaloną podróżniczkę, dawniej jej wielką pasją była również motoryzacja. Z mediami związana jest już od ponad 20 lat. Od 2001 do 2002 roku prowadziła nawet reality show pt. Big Brother.
Niemcy ogłosili Polskę krajem wysokiego ryzyka ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Z tego powodu już w niedzielę ma zostać wprowadzony na granicach zakaz swobodnego wjazdu bez posiadanego testu na obecność COVID-19, wykonanego przed przekroczeniem granicy Niemcy ogłosili Polskę krajem wysokiego ryzykaKażda osoba wjeżdżająca na teren naszych sąsiadów, musi przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19Wprowadzono zakaz wykonania testu po przekroczeniu granicy. Konieczne jest zrobienie go przed wyjazdemNiemcy w piątek popołudniu ogłosili, które kraje uznane zostaną od niedzieli za państwa wysokiego ryzyka pod względem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Berliński Instytut Ochrony Zdrowia im. Roberta Kocha (RKI), który niedawno ogłosił Majorkę terenem niezagrożonym COVID-19, zasugerował zaostrzenie restrykcji dla Polski, Bułgarii oraz Cypru.
Podróżni, którzy przyjeżdżają do Polski z Czech lub Słowacji, muszą liczyć się z surowymi obostrzeniami. Każda osoba, która nie mieszka i nie przebywa na stałe w naszym kraju, musi poddać się kwarantannie oraz okazać negatywny test na COVID-19. Od dzisiaj tych nakazów unikną jednak ozdrowieńcy. Jednocześnie wprowadzono dziś ograniczenie w połączeniach z czeskim Bohuminem.Obcokrajowcy, którzy nie mieszkają w Polsce, mogą przekroczyć naszą granicę po okazaniu negatywnego testu na COVID-19. Muszą poddać się też obowiązkowej kwarantannie Polacy, którzy wracają do ojczyzny z Czech lub Słowacji, mogą być zwolnieni z kwarantanny, jeśli okażą negatywny wynik testu na koronawirusaOd 20 marca osoby, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID-10, nie będą musiały przebywać w izolacji i posiadać testuOd dzisiaj obowiązuje ograniczenie w ruchu kolejowym z czeskim BohuminemPodróżni chcący wjechać na teren naszego kraju środkiem transportu zbiorowego, muszą poddać się kwarantannie, niezależnie od kraju, z którego przyjechali. Specjalne ograniczenia obowiązują jednak na granicach z Czechami i Słowacją, gdzie każda osoba - o ile nie mieszka lub przebywa na stałe w Polsce - ma obowiązek okazać negatywny test na COVID-19 oraz poddać się izolacji. Od dzisiaj jednak przepis ten ulega modyfikacji, o czym poinformowała 20 marca Straż Graniczna. Osoby, które przeszły szczepienie na koronawirusa, nie będą musiały spełnić żadnego z dwóch warunków wjazdu do Polski. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO Również Koleje Śląskie zdecydowały dzisiaj o wprowadzeniu nowego ograniczenia - zawieszono pociąg kursujący ze Śląska do Bohumina. Powodem jest niepokojąca sytuacja pandemiczna.
Lotnisko w Modlinie już niedługo może sprzedaż część akcji francuskiej grupie Egis Airports Network. Na zmiany zgodziły się władze Mazowsza, jednak Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze" (PPL) jest sceptycznie nastawione do całej sprawy. Francuska grupa Egis Airports Network chce kupić część akcji lotniska w ModlinieNowy, potencjalny inwestor, planuje rozbudowę portu i inwestycję wartą 10 mln euroGłówny udziałowiec portu, PPL, ma sceptyczne nastawienie do przejęcia. Krytykuje też władze MazowszaLotnisko w Modlinie, przez pandemię koronawirusa, znalazło się w bardzo poważnych tarapatach. Już w 2019 roku prezes Polskich Portów Lotniczych, Mariusz Szpikowski, twierdził, że port posiadał tak wielkie zadłużenie, że nie był go w stanie spłacić. Kryzys branży turystycznej w 2020 roku jeszcze tę sytuację pogorszył. PPL już niejednokrotnie komunikowało, że jeśli znajdzie się inwestor, który miałby pomysł na rozwój tego obiektu, to firma będzie rozważała sprzedaż części udziałów. W końcu swoje zainteresowanie wyraziła francuska grupa Egis Airports Network, jednak na tym problemy się nie zakończyły. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO
Czechy dopisały Polskę do listy państw o najwyższym stopniu ryzyka epidemicznego. Nasz kraj znalazł się tam razem z Cyprem, Danią i Norwegią. Przyjezdnych obowiązywać będą nowe zasady przekraczania granicy.Jako państwa o najwyższym stopniu ryzyka zaliczono Polskę, Cypr, Danię i NorwegięPodróżni potrzebować będą dwóch testów na koronawirusaZobowiązani będą również do odbycia kwarantannyCzechy wymagają od przyjezdnych z państw o najwyższym stopniu ryzyka epidemicznego negatywnego wyniku test na obecność koronawirusa, kwarantanny oraz wykonania kolejnego badania po upływie pięciu dni.
USA stopniowo przymierza się do zniesienia części restrykcji. Chociaż zamknięcie granic lądowych z Kanadą i Meksykiem zostało przedłużone, już mówi się o ponownym otwarciu w połowie maja. Chodzi tu zarówno o te lądowe, jak i dopuszczenie podróży do USA z Europy, Wielkiej Brytanii i Brazylii - podaje Fly4Free.Obecnie podróże do USA są możliwe tylko z ważnych powodówCNBC przekazało nieoficjalne informacje o otwarciu granic w połowie majaZmiany mogą dotyczyć zarówno granic lądowych, jak i dopuszczenia międzynarodowych podróży m.in. z EuropyUSA do 21 kwietnia przedłużyło zamknięcie granic lądowych z Kanadą i Meksykiem dla wszystkich podróży, które nie są konieczne. Jednocześnie przymierzają się jednak do zniesienia części restrykcji - podaje CNBC.
GOPR Karkonosze ogłosił trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Zamknięte zostały niektóre szlaki turystyczne. Ratownicy przypominają o zachowywaniu ostrożności w górach oraz odpowiednim przygotowaniu do wędrówki.W Karkonoszach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowegoWyzwolenie lawin może wystąpić już przy małym obciążeniu dodatkowymRatownicy przypominają o zachowywaniu elementarnych środków bezpieczeństwaŚrednia pokrywa śniegu w Karkonoszach utrzymuje się na poziomie około 130 cm. Ogłoszony został trzeci stopień zagrożenia lawinowego, ze względu na intensywne opady w ostatnich kilkudziesięciu godzinach. W ciągu następnej doby również prognozowane są opady śniegu.
Premier Mateusz Morawiecki został zapytany w środę, podczas konferencji prasowej, o stanowisko Polski w sprawie tzw. paszportów szczepionkowych. Jak stwierdził, temat ten został poruszony podczas rozmowy z prezydentem Francji i dla naszego rządu najważniejsze jest, by zasady swobodnych podróży nie były dyskryminujące. Mateusz Morawiecki powiedział, że podczas wizyty w Paryżu poruszony został temat europejskich paszportów szczepionkowychDla polskiego rządu najistotniejsze jest, by zasady swobodnego podróżowania nie były dyskryminacyjneZdradził, że nadal nie ma wypracowanego jednolitego stanowiska ws. certyfikatów w EuropiePremier podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę po jego wizycie we Francji, został zapytany o kwestię paszportów szczepionkowych. Wczoraj projekt Cyfrowego Zielonego Certyfikatu przedstawiła Komisja Europejska, temat jednak nadal wzbudza znaczne kontrowersje.
WizzAir ogłosił kolejne nowe połączenia z Polski w letniej siatce połączeń. Węgierski przewoźnik zaoferuje loty z trzech polskich miast w pięciu wakacyjnych kierunkach. Bilety są już dostępne w sprzedaży.WizzAir od czerwca uruchomi nowe trasy z Gdańska, Warszawy oraz Krakowa. Jest to znakomita wiadomość dla turystów, którzy planują wakacje w ciepłych miejscach. Na liście znalazły się bowiem najpopularniejsze europejskie kierunki.
Hotele od soboty ponownie będą musiały zostać zamknięte w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Lockdown obowiązywać będzie w całej Polsce. Brak turystów doskwierać będzie również hotelom miejski, które przez ostatnich pięć tygodni nieustannie walczyły o zainteresowanie gości.Ponowny lockdown szczególnie odbije się na branży hotelarskiej. Sytuację skomentowała Joanna Ostrowska, zarządzająca rodzinną siecią Osti-hotele w Krakowie, w skład której wchodzą Hotel Kossak, Hotel Senacki, a także będący w trakcie inwestycji Hotel Nobilium.
Chiny bardzo dbają o to, by ich granic nie przekraczały osoby zakażone koronawirusem. Niestety na pokładzie samolotu LOT wykryto 5 chorych osób, w związku z czym polski przewoźnik został ukarany 2-tygodniowym zakazem lotów do Państwa Środka. Nowy zakaz dla LOT-u. Polacy w najbliższym czasie nie polecą do ChinObostrzenie obowiązuje od 22 marca 2021 roku przez 2 tygodnieChiny wprowadziły zakaz po tym, jak wśród pasażerów LOT-u wykryto 5 przypadków zakażeniaChiny były pierwszym krajem, w którym wykryto koronawirusa, ale od tego czasu wiele się w tym kraju zmieniło. Wprowadzano tam ograniczenia, doprowadzono do zahamowania gwałtownego wzrostu liczby zakażeń, a obecnie kraj ten robi wszystko, by zminimalizować napływ nowych przypadków COVID-19 z zagranicy. Właśnie z tego powodu Polskie Linie Lotnicze LOT dostały 2-tygodniowy zakaz lotów do Państwa Środka. O sytuacji poinformowały chińskie media, powołując się na komunikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego Chin (CAAC).
Niemcy prawdopodobnie dopiszą w niedzielę Polskę do listy krajów „wysokiego ryzyka". Taką informację przekazało Polsat News powołując się na doniesienia kilku źródeł. Oznacza to, że Polaków czekają dodatkowe restrykcje po wyjeździe za granicę, m.in. negatywny wynik testu na koronawirusa sprzed co najwyżej 48 godzin.Polska może zostać dopisana przez Niemców do listy krajów „wysokiego ryzyka"Nowe zasady przekraczania granicy zaczęłyby obowiązywać w niedzielęKażdy land może wprowadzić odrębne zasady wjazduWedług nieoficjalnych doniesień Niemcy dopiszą w niedzielę Polskę do listy krajów „wysokiego ryzyka". Oznacza to również wprowadzenie obowiązku testowania dla pracowników transgranicznych, uczniów czy osób odwiedzających najbliższą rodzinę.
Hotele w całej Polsce muszą zostać ponownie zamknięte w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Decyzja rządu spotkała się z błyskawiczną reakcją branży turystycznej, według której przedsiębiorcy zostali postawieni pod ścianą.Od soboty ponownie zamknięte zostaną hotele oraz stoki narciarskie w całej PolscePrzedstawiciele branży turystycznej liczyli na przedłużenie sezonu przynajmniej do świątNiektórzy zapowiadają, że decyzje o zamknięciu będą podejmować indywidualnieHotele oraz stoki narciarskie ponownie zostaną zamknięte. Taką decyzję ogłosił Minister Zdrowia podczas konferencji, która odbyła się w środę. Przedsiębiorcy nie są zadowoleni z takiego obrotu spraw i zapowiadają, że niektórzy decyzję o zamknięciu będą podejmować indywidualnie.
Minister Zdrowia podczas konferencji prasowej odpowiedział na pytanie dziennikarza ws. paszportów szczepionkowych. Niedzielski uznał, że „jest potrzebna pewna forma certyfikacji", jednak dokument nie będzie wpływał na możliwość przekraczania granicy przez posiadacza.Podczas konferencji w środę wprowadzone zostały nowe obostrzenia w całej PolsceMinister Zdrowia uznał, że potrzebna jest pewna forma certyfikacji szczepieńDokument nie będzie upoważniał do przekraczania granicy, ale na jego podstawie będzie można zostać zwolnionym z kwarantannyMinister Zdrowia na środowej konferencji ogłosił nowe restrykcje, które już od soboty obowiązywać będą w całej Polsce. Jeden z dziennikarzy zadał pytanie o kwestię paszportów szczepionkowych oraz o stanowisko polskiego rządu w tej sprawie.
Rząd ogłosił właśnie wprowadzenie nowych restrykcji w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. W całej Polsce zamknięte zostaną hotele, a cały kraj objęty zostanie lockdownem od soboty.W środę odbyła się konferencja Ministra Zdrowia ws. nowych restrykcjiNiedzielski ogłosił, że wszystkie obostrzenia będą obowiązywać w całym krajuRząd podczas środowej konferencji ogłosił nowe restrykcje dla całego kraju. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 25 052 nowych, potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Zmarło kolejnych 453 chorych. Jak dotąd wirusem SARS-CoV-2 zaraziły się 1 956 974 osoby. Łącznie zmarło 48 032 pacjentów.
Mandat, który obecnie można dostać za poruszanie się przeładowanym kamperem, wynosi od 20 do 500 zł, wkrótce jednak ma się to zmienić. Resort Infrastruktury i Budownictwa planuje zaostrzenie kar nawet do 15 tys. zł, co może uderzyć w branżę turystyczną. Kampery w czasie pandemii stały się wyjątkowo popularną metodą podróżowania z rodziną. Kara za poruszanie się przeładowanym kamperem ma po zmianie wynosić od 2000 do 15000 zł Zmiany mają być skierowane rzekomo do busów do 3,5T, obejmą jednak również turystyczne „domy na kółkach"Kolejne regiony Polski otwierają się na kamperowców i wszystko wskazuje na to, że ten sposób zwiedzania kraju będzie zyskiwał na popularności Za podróże przeładowanym samochodem, którego waga przekracza dopuszczalne normy, kierowcy grozi mandat karny. W tym momencie jednak jego wysokość nie jest zbyt wysoka - policja może ukarać kierowcę karą od 20 zł do 500 zł. Wkrótce jednak kwoty te mają wzrosnąć kilkukrotnie.
Park Wodny Aquarion w Żorach nadal pozostaje otwarty dla gości i bezustannie zaprasza turystów. Korzystać można na miejscu ze wszystkich atrakcji, funkcjonują one jednak w ścisłym reżimie sanitarnym. Aquaparki w całej Polsce pozostają zamknięte, czemu więc ten jeden działa? Wszystko dzięki zapisowi w PKD, wg którego miejsce to jest basenem. Park Wodny Aquarion w Żorach działa i zaprasza gości. Atrakcje są otwarteNa terenie obiektu przestrzegać trzeba obostrzeń sanitarnychObiekt widnieje w PKD jako basen, które wg. nowych przepisów, mogą być otwarte Okazuje się, że pojęcia „park wodny", „aquapark" oraz „basen" - choć pozornie mogą mówić o podobnych miejscach - mogą wywołać też potężny chaos w polskich przepisach. Wszystko ma związek z nowelizacją rozporządzenia Rady Ministrów, którą opublikowano w Dzienniku Ustaw 12 lutego i ważna jest do dziś. W jej myśl, ze względów pandemicznych, zamknięte muszą być centra fitness, siłownie, kluby i aquaparki. Wyjątek stanowią jednak baseny, z czego korzysta Park Wodny Aquarion w Żorach. Sprawę przybliżyła Gazeta Wyborcza.