Turysci.pl
Turyści znów muszą płacić za wstęp do BPN

fot. pixabay.com/borkat

Przywracają opłatę za wstęp w Bieszczadach. Można płacić online

23 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Turyści, którzy wybierają się w Bieszczady, muszą być przygotowani na kupno biletu wstępu. Wejściówki nie obowiązywały przez ponad 4 miesiące, ale wczoraj BPN ogłosił, że wznawia opłaty. Od 16 kwietnia uruchomione zostaną również znowu punkty informacyjne po zimowej przerwie.

  • Bieszczadzki Park Narodowy przywraca opłaty za wejście dla tuyrystów

  • Bilet normalny kosztuje 8 zł, a ulgowy 4 zł. Kupić je można online na stronie Parku

  • Od 16 kwietnia otwarte też będą punktu infromacyjne

Turyści znów będą płacili za wejście na teren Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Bilety można kupić na stronie bdnp.eparki.pl, gdzie dostępny jest zarówno ich wariant normalny (8 zł), jak i ulgowy (4 zł).

Możliwe jest także wybranie miejsca, w którym chcemy wejść na teren BPN. Opłata w każdym punkcie jest taka sama, na bramce jednak będziemy musieli okazać odpowiednią wejściówkę.

Turyści znów muszą płacić za wejście do BPN

Przypomnijmy, że za wejście na teren Parku nie trzeba było płacić przez ostatnie ponad 4 miesiące, zbliża się jednak sezon wiosenno-letni, BPN musi więc zacząć na siebie zarabiać.

paszporty szczepionkowe wywołują kontrowersje

Wiceszef MSWiA mówi o paszportach szczepionkowych. „Trwają trudne rozmowy"

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Informację o wznowieniu opłat przekazał Bieszczadzki Park Narodowy na swoim profilu na Facebooku. Jak czytamy we wpisie, od 16 kwietnia otwarte będą też punkty informacyjne. Turyści będą w nich mogli m.in. kupić pamiątki, przewodniki itp.

Na co idą pieniądze z biletów?

BPN w swoim wpisie podziękował turystom za kupno wejściówek i wyjaśnił, na co właściwie idą pieniądze z biletów. Warto pamiętać, że 15 proc. z nich zasila konto Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, które czuwa nad bezpieczeństwem wszystkich turystów, niezależnie od pory roku.

W tym roku interwencji również było wyjątkowo dużo, na co wpływ mogły mieć m.in. obostrzenia pandemiczne. Wiele osób rezygnowało z zagranicznych podróży, odwiedzając polskie góry i doprowadzając tam do licznych, niebezpiecznych sytuacji. O jednej z nich pisaliśmy tutaj.

Pozostałe pieniądze zarobione na sprzedaży biletów wstępu turystom, przeznaczane są na utrzymanie Parku w dobrym stanie. Właśnie dzięki naszym wpłatom, możliwe jest remontowanie szlaków górskich czy infrastruktury, z której przez cały rok korzystają tłumy. Zarząd część środków przeznacza również na realizację zadać z zakresu edukacji i ochrony przyrody.

W sezonie wiosenno-letnim polskie góry również mogą cieszyć się znaczną popularnością. Pandemia wciąż wpływa na wzrost zainteresowania wycieczkami krajowymi, a województwo podkarpackie w marcu znalazło się na trzecim miejscu listy najpopularniejszych kierunków. Jeszcze rok wcześniej było piąte. Pozostałe preferencje Polaków sprawdzić można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Bieszczadzki Park Narodowy

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Góry śmieci w Tatrach. „Osoba przyjeżdżająca w góry nie jest turystą, jest klientem"

Czytaj więcej >

Polska

Polityk dostał spleśniałe kanapki w Pendolino. PKP komentuje sprawę

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

Czytaj więcej >

Polska

Do Bałtyku dotarła fala wezbraniowa. Opublikowano zdjęcia satelitarne

Czytaj więcej >

Polska

Turyści napadnięci w centrum Zakopanego. Dwie osoby ranne, jedna ciężko

Czytaj więcej >