Turysci.pl
fot. Pixabay/ JerzyGorecki

fot. Pixabay/ JerzyGorecki

Polacy coraz częściej wybierają Bieszczady. Szczególnie zachwyca ich kilka miejsc

8 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Bieszczady z każdym rokiem cieszą się rosnącą popularnością wśród turystów. Tym, co przyciąga ciekawskich jest tajemniczy i nieodkryty charakter tego regionu. Można tam nawet czasem odnieść wrażenie, że jest się jedynym człowiekiem na Ziemi.

Bieszczady cieszyły się ogromnym zainteresowaniem również w ubiegłym roku, kiedy turystyczne preferencje Polaków uległy przewartościowaniu. Obecnie coraz większą wagę przykłada się do prywatności, a turyści starają się uciec od cywilizacji. Region ten jest wręcz stworzony, aby wypoczywać z dala od zgiełku miasta.

Polacy coraz częściej wybierają Bieszczady

Województwo podkarpackie odnotowało ogromny wzrost zainteresowania już pod koniec zeszłorocznych wakacji. Według danych portalu Nocowanie.pl, w stosunku do roku 2019 wyniósł on aż 341 proc.

- Rzeczywiście, województwo podkarpackie znalazło się wysoko wśród popularnych kierunków. Turyści wybierali je na wakacje, ale również na jesienne podróże, które w 2020 odbywali chętniej niż przed rokiem - mówi Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl.

przewodnik turystyczny nie zyje

Tragiczna śmierć przewodnika turystycznego. Szukał zwierząt na safari dla podróżnych, zaatakowały go lwy

CZYTAJ DALEJ

- Podkarpackie wskoczyło na trzecie miejsce listy popularnych kierunków, rok wcześniej zajmowało piąte. Przewidujemy, że w najbliższych miesiąca ta popularność również utrzyma się na wysokim poziomie - dodaje

Jak podaje portal, największym zainteresowaniem wśród turystów cieszyły się Solina, Polańczyk oraz Wetlina, z czego po 30 proc. wszystkich zapytań o terminy noclegowe trafia właśnie to obiektów noclegowych w dwóch pierwszych.

Okolice Jeziora Solińskiego odwiedzane są najczęściej przez rodziny z dziećmi oraz osoby, które nie planują dalekich wędrówek. Z kolei wśród zapalonych piechurów największą popularnością cieszy się Wetlina, Smerek albo Cisna.

- Szukam miejsca z duszą i pięknymi widokami. Nie po to jadę w Bieszczady, żeby siedzieć na kwaterze i zaglądać innym w okna - mówi w rozmowie z WP Anna z Gdańska. - Znalazłam naprawdę wspaniałe miejsce. To pensjonat bez sąsiadów, za to z widokiem na połoniny. Ujęło mnie to, że znajduje się w stuletniej wiejskiej chacie, a pokoje nawiązują właśnie do wiejskiego domku.

Wybierając się w Bieszczady warto również wyjść poza utarte szlaki. Jakiś czas temu w rozmowie z portalem Turysci.pl Kazimierz Nóżka opowiedział, jak zmieniły się góry i turyści.

- Oczywiście wszyscy jadąc w Bieszczady, mają na myśli wysokie Bieszczady, połoniny, jedną, drugą, Rawki, Tarnice, Bukowe Berdo i inne wysokie szczyty. Ale warto jadąc w Bieszczady zaglądać w takie miejsca, gdzie zwykle zagląda mniej ludzi, to są przepiękne doliny naszych rzek, Solinki, Wetlinki, Rabskiego Potoku. Warto czasem zboczyć z drogi i jechać w jakieś mniej uczęszczane miejsce i zachwycać się pięknem - proponuje w rozmowie z portalem Turysci.pl Kazimierz Nóżka.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >