Turysci.pl
MSZ odradza wyjazdów

fot. pixabay.com/4634656/zdjęcie poglądowe

Polskie MSZ apeluje do Polaków o unikanie podróży. Zagraniczni turyści masowo rezerwują wczasy

21 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Polskie MSZ apeluje do Polaków, aby unikali niepotrzebnych podróży zagranicznych, zwłaszcza tych o charakterze turystycznym. Tymczasem za granicą trwa masowa rezerwacja wyjazdów na Święta Wielkanocne. Niemcy ruszają na Baleary.

  • Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje na swojej stronie internetowej do Polaków o pozostanie w domach i zrezygnowanie z podróży zagranicznych

  • Turyści z Niemiec masowo rezerwują wczasy na Balearach w czasie Świąt Wielkanocnych

  • Linie lotnicze wprowadzają dodatkowe loty, bo zainteresowanie jest ogromne

MSZ na swojej stronie internetowej odradza Polakom wszelkie wyjazdy zagraniczne. Jak podaje Bakier.pl, Ministerstwo prosi również, by wszyscy pozostali w domach podczas Świąt Wielkanocnych.

Zupełnie inne podejście do sprawy mają jednak Niemcy. Tamtejsi turyści w ostatnim czasie masowo wykupują wczasy na Balearach, które od niedawna określane są przez władze tego kraju jako obszar bezpieczny od zakażeń koronawirusem.

Polskie MSZ odradza podróże

Wszelkie informacje o warunkach wjazdu do poszczególnych krajów, sprawdzić można na stronie Gov.pl w zakładce Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Każdy kraj został szczegółowo opisany, zarówno jeśli chodzi o wyjazd standardowy, jak i podróż w czasie pandemii.

celnicy udaremnili przemyt

Celnicy na wyspie Baltara odkryli przemyt 185 żółwi lądowych. Były ukryte w walice

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Obecnie przy każdym kraju widnieje notatka od polskiego MSZ, zniechęcająca turystów do podróży międzynarodowych.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne – czytamy na stronie rządowej.

W dalszej części komunikatu dowiadujemy się, że problemy z przekraczaniem granic spotkać nas mogą nawet podczas powrotu do ojczyzny. Wymieniane są w tym miejscu takie obostrzenia jak obowiązkowa kwarantanna czy konieczność okazania negatywnego testu na COVID-19, który przedstawić musi każdy podróżny, wstępujący na terytorium Polski.

Podróżni zachęcani są również do sprawdzania aktualnych informacji dotyczących obostrzeń panujących na terenie naszego kraju, które znaleźć można m.in. na stronie sanepidu.

Polska nie stworzyła listy krajów, z których moglibyśmy wracać swobodnie i nie czekałaby nas izolacja czy przejście testu. Inaczej jednak działa to w Niemczech i wielu innych państwach na świecie.

Niemcy masowo rezerwują wczasy na Balearach

Podczas gdy Polska odradza wyjazdów, a Wielka Brytania i Belgia wprost zabraniają obywatelom podróżować poza granice państwa, Niemcy mają swoją listę „krajów bezpiecznych". Znajdują się na niej od 6 dni Baleary, które okazały się hitem podczas nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Zgodnie z przepisami, niemieccy turyści mogą dzięki temu spokojnie lecieć np. na Majorkę, a po powrocie nie będą musieli zmagać się z żadnymi obostrzeniami, z czego chętnie korzystają. Niemiecki rząd podkreśla, że zdjęcie obostrzeń wobec Balearów nie jest zachętą do podróży, obywatele jednak zupełnie nie zwracają na to uwagi.

Brak ostrzeżenia nie jest zaproszeniem do podróży – podkreślała kilka dni temu rzeczniczka niemieckiego MSZ.

Linie lotnicze Eurowings już zapowiedziały wprowadzenie dodatkowych 300 połączeń, bo zainteresowanie jest tak duże. W ostatnich dniach nastąpił czterokrotny wzrost rezerwacji wczasów na europejskim archipelagu, a 200 samolotów na Majorkę i do Alicante postanowił dodać również Ryanair.

Władze Balearów są natomiast zadowolone z przypływu turystów, dzięki którym branża turystyczna choć trochę odpocznie od kryzysu pandemicznego. Podkreślają jednak, że cały czas będą uważnie pilnować przestrzegania reżimu sanitarnego.

Ludzie przyjeżdżający na Baleary nie są problemem. Testujemy wszystkich i będziemy to robić tak długo, jak tylko to będzie konieczne ze względów bezpieczeństwa – mówiła rzeczniczka tamtejszego Departamentu Zdrowia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gov.pl/Bankier.pl

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >