Turysci.pl
Niemcy zaostrzają przepisy z Polską

zdjęcie poglądowe/fot. wikimedia.org/Rafamiga/CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

Niemcy zaostrzają przepisy na granicy z Polską. Podróżni muszą przejść test

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Niemcy wprowadzają nowe przepisy na granicach z Polską, Francją oraz Danią od wtorku 30 marca. Każdy podróżny, który będzie chciał wjechać do naszych sąsiadów, zobligowany będzie do wykonania testu na koronawirusa i okazania negatywnego wyniku.

  • Niemcy zaostrzają przepisy na granicach. Obowiązkowy test na COVID-19

  • Przez najbliższe 8-14 dni wzmocnione zostaną kontrole w okolicy lądowych przejść granicznych

  • Zmiany dotyczą mieszkańców wszystkich krajów, niezależnie od panującej w nich sytuacji epidemicznej

Rząd Niemiec robi wszystko, by zapanować nad sytuacją epidemiczną. Obywatele proszeni są o zrezygnowanie z wyjazdów zagranicznych, choć nie wszyscy się do tego zalecenia stosują. Od 30 marca zaostrzone zostają również zasady wjazdu dla podróżnych z innych krajów, w tym z Polski.

Nowe przepisy na granicy z Niemcami

Od dzisiaj każda osoba, która zamierza przyjechać do naszych sąsiadów, zobligowana jest do wykonania testu na COVID-19 maksymalnie 48 godzin przed wjazdem. Jego wynik musi być oczywiście negatywny.

Zasada ta obowiązywać będzie do 12 maja, a za badanie zapłacić ma podróżny. Jeśli wynik okaże się pozytywny, nie zostanie on przepuszczony przez granicę i będzie musiał przejść samoizolację w kraju, z którego przyjeżdża.

turyści mogą przyjechać do Palau

Palau po ponad roku otwiera granice dla turystów. Prezydent przyjmie ich osobiście

CZYTAJ DALEJ

Okazanie negatywnego wyniku również nie zwalnia automatycznie z odbycia kwarantanny, tak jak ma to miejsce obecnie w Polsce w kwestii wyjazdów w strefie Schengen. Dalsze postępowanie zależne jest bowiem od kraju związkowego w Niemczech, do którego dostać się chce podróżny.

Wewnętrzne przepisy w różny sposób definiują postępowanie w przypadku osób przyjeżdżających z obszarów o szczególnie złej sytuacji epidemicznej.

Kontrolowani będą zarówno ludzie wjeżdżający do Niemiec, jak i przylatujący samolotami. Jak zapowiada Horst Seehofer, minister spraw wewnętrznych Niemiec, z tego powodu przez najbliższe 8-14 dni wzmocnione zostaną też kontrole na granicach lądowych.

Jakie obostrzenia obowiązują w Niemczech?

Niemcy obecnie na swoim terenie wyznaczają trzy obszary zagrożenia epidemiologicznego, definiowane jako:

  • Podwyższone ryzyko;

  • Szczególnie wysokie ryzyko, które ma związek z dużą liczbą zakażeń;

  • Szczególnie wysokie ryzyko, które związane jest z mutacjami koronawirusa.

Podróżni zapoznać się muszą ze szczegółowymi przepisami wprowadzonymi przez kraj związkowy, w którym przebywają. Wszędzie natomiast obowiązuje nakaz noszenia maseczek w komunikacji zbiorowej oraz w sklepach. Co więcej, usta i nos zasłonić trzeba też w przestrzeni miejskiej, jeśli liczba ludzi nie pozwala na zachowanie odpowiedniego, bezpiecznego dystansu.

Każda osoba, która chce wjechać do naszych sąsiadów, zobligowana jest do zgłoszenia swojej podroży na stronie einreiseanmeldung.de.

Na terenie całych Niemiec obowiązuje zalecenie ograniczenia kontaktów międzyludzkich do minimum. Miejsca zamieszkania i pobytu można opuszczać, jednak jedynie w przypadkach niezbędnych.

Niemcy zamykają się również na turystów. Podróżnych nie mogą przyjmować hotele, zamknięte są też wszelkie atrakcje i obiektu kulturalne. Restauracje i obiekty gastronomiczne nie mogą działać w trybie stacjonarnym.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >