Turysci.pl
Turcja zaostrza restrykcje na Ramadan

fot. pixabay.com/Free-Photos

Turcja zaostrzy restrykcje od 13 kwietnia do 12 maja. Na czas Ramadanu

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Turcja zaostrzy przepisy pandemiczne dla mieszkańców i przyjezdnych na czas Ramadanu. W poniedziałek prezydent Recep Tayyip Erdogan ogłosił, że dodatkowe obostrzenia będą obowiązywały od 13 kwietnia do 12 maja.

  • Turcja zaostrza przepisy pandemiczne na czas Ramadanu

  • W całym kraju będzie obowiązywała godzina policyjna

  • W weekendy będzie całkowity lockdown

Turcja od dłuższego czasu robi wszystko, by przyciągnąć do siebie turystów w czasie pandemii. Według nieoficjalnych informacji, które pojawiły się w mediach, od 15 kwietnia kraj ten miał złagodzić restrykcje dla turystów z zagranicy.

Teraz jednak pojawiła się nowa wiadomość, przekazana przez prezydenta Turcji. Na czas Ramadanu, tj. od 13 kwietnia do 12 maja, w całym kraju wprowadzone zostaną bardziej restrykcyjne przepisy pandemiczne.

Turcja zaostrzy restrykcje na Ramadan

Jak w poniedziałek ogłosił prezydent Recep Tayyip Erdogan, liczba nowych zakażeń się zwiększa, konieczne jest więc zdecydowanie działanie. W ramach tego przez cały dziewiąty miesiąc kalendarza muzułmańskiego, czyli Ramadan, restauracje będą serwowały jedzenie wyłącznie na wynos.

Hiszpania zmienia przepisy ws. noszenia maseczek

Hiszpania zmienia przepisy. Maseczki obowiązkowe wszędzie, nawet na plaży

CZYTAJ DALEJ

Od 21:00 do 5:00 na terenie całego kraju wprowadzono też godzinę policyjną. Prezydent Turcji podkreślił też, że Ankara oraz Stambuł „należą do miast wysokiego ryzyka". W weekendy w kraju obowiązywać ma natomiast całkowity lockdown.

Utrudnienia czekają na turystów na miejscu, nadal jednak otwarte pozostają granice. Na podróżnych nie zostały nałożone żadne dodatkowe ograniczenia, choć te wyżej wymienione mogą bardzo skutecznie zepsuć wyjazd.

To ważna wiadomość szczególnie dla Polaków, którzy w ostatnim czasie bardzo chętnie wybierali wakacje w Turcji. Aż 30,7 proc. rezerwacji na okres od 1 kwietnia do 31 października 2021, dokonanych przez polskich turystów, dotyczy wczasów w tym egzotycznym państwie.

Jakie są zasady wjazdu do Turcji?

Obecnie z Polski do Turcji polecieć można liniami PLL LOT, a zorganizowane wycieczki organizują wszystkie największe biura podróży. Turyści zobowiązani są w ciągu 72 godzin przed wylotem wykonać test PCR, a negatywny wynik przedstawić przed wejściem na pokład samolotu.

Jeśli podróżny nie będzie miał testu, to w Turcji poddany zostanie kwarantannie. Jednocześnie polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje do obywateli, by zrezygnowali ze wszelkich wyjazdów o charakterze turystycznym, jeśli nie są one konieczne.

Również na stronie Gov.pl, w zakładce dotyczącej zasad podróży do Turcji, przeczytać można ostrzeżenie o możliwym wystąpieniu trudności w powrocie do Polski, które mogą wystąpić np. na granicach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >