Turysci.pl
Turcja zaostrza restrykcje na Ramadan

fot. pixabay.com/Free-Photos

Turcja zaostrzy restrykcje od 13 kwietnia do 12 maja. Na czas Ramadanu

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Turcja zaostrzy przepisy pandemiczne dla mieszkańców i przyjezdnych na czas Ramadanu. W poniedziałek prezydent Recep Tayyip Erdogan ogłosił, że dodatkowe obostrzenia będą obowiązywały od 13 kwietnia do 12 maja.

  • Turcja zaostrza przepisy pandemiczne na czas Ramadanu

  • W całym kraju będzie obowiązywała godzina policyjna

  • W weekendy będzie całkowity lockdown

Turcja od dłuższego czasu robi wszystko, by przyciągnąć do siebie turystów w czasie pandemii. Według nieoficjalnych informacji, które pojawiły się w mediach, od 15 kwietnia kraj ten miał złagodzić restrykcje dla turystów z zagranicy.

Teraz jednak pojawiła się nowa wiadomość, przekazana przez prezydenta Turcji. Na czas Ramadanu, tj. od 13 kwietnia do 12 maja, w całym kraju wprowadzone zostaną bardziej restrykcyjne przepisy pandemiczne.

Turcja zaostrzy restrykcje na Ramadan

Jak w poniedziałek ogłosił prezydent Recep Tayyip Erdogan, liczba nowych zakażeń się zwiększa, konieczne jest więc zdecydowanie działanie. W ramach tego przez cały dziewiąty miesiąc kalendarza muzułmańskiego, czyli Ramadan, restauracje będą serwowały jedzenie wyłącznie na wynos.

Hiszpania zmienia przepisy ws. noszenia maseczek

Hiszpania zmienia przepisy. Maseczki obowiązkowe wszędzie, nawet na plaży

CZYTAJ DALEJ

Od 21:00 do 5:00 na terenie całego kraju wprowadzono też godzinę policyjną. Prezydent Turcji podkreślił też, że Ankara oraz Stambuł „należą do miast wysokiego ryzyka". W weekendy w kraju obowiązywać ma natomiast całkowity lockdown.

Utrudnienia czekają na turystów na miejscu, nadal jednak otwarte pozostają granice. Na podróżnych nie zostały nałożone żadne dodatkowe ograniczenia, choć te wyżej wymienione mogą bardzo skutecznie zepsuć wyjazd.

To ważna wiadomość szczególnie dla Polaków, którzy w ostatnim czasie bardzo chętnie wybierali wakacje w Turcji. Aż 30,7 proc. rezerwacji na okres od 1 kwietnia do 31 października 2021, dokonanych przez polskich turystów, dotyczy wczasów w tym egzotycznym państwie.

Jakie są zasady wjazdu do Turcji?

Obecnie z Polski do Turcji polecieć można liniami PLL LOT, a zorganizowane wycieczki organizują wszystkie największe biura podróży. Turyści zobowiązani są w ciągu 72 godzin przed wylotem wykonać test PCR, a negatywny wynik przedstawić przed wejściem na pokład samolotu.

Jeśli podróżny nie będzie miał testu, to w Turcji poddany zostanie kwarantannie. Jednocześnie polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje do obywateli, by zrezygnowali ze wszelkich wyjazdów o charakterze turystycznym, jeśli nie są one konieczne.

Również na stronie Gov.pl, w zakładce dotyczącej zasad podróży do Turcji, przeczytać można ostrzeżenie o możliwym wystąpieniu trudności w powrocie do Polski, które mogą wystąpić np. na granicach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Polityk dostał spleśniałe kanapki w Pendolino. PKP komentuje sprawę

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

Czytaj więcej >

Polska

Do Bałtyku dotarła fala wezbraniowa. Opublikowano zdjęcia satelitarne

Czytaj więcej >

Polska

Turyści napadnięci w centrum Zakopanego. Dwie osoby ranne, jedna ciężko

Czytaj więcej >

Polska

Ratownicy zaatakowani przez turystę na plaży w Sopocie. Pomogła im urlopowiczka

Czytaj więcej >