Turysci.pl
majorka

fot. Pixabay/ Walkerssk

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

14 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Majorka stała się Mekką dla turystów z Niemiec, którzy mimo licznych nalegań rządu federalnego zdecydowali się wyjechać na wakacje. Jedna z linii lotniczych wysyła cztery razy więcej samolotów niż w zeszły weekend.

  • W sobotę do Palmy przyleciało 60 samolotów z Niemiec, w niedzielę - 70

  • Rząd federalny usunął Majorkę z listy obszarów zagrożonych koronawirusem 14 marca

  • Rząd niemiecki odradza mieszkańcom podróże krajowe i zagraniczne

Majorka cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z Niemiec, co widać m.in. po zrealizowanych lotach. W sobotę do Palmy, stolicy wyspy przyleciało 60 samolotów z Niemiec. W niedzielę ta liczba miała wzrosnąć aż do 70, podały służby lotniska.

Niemcy tłumnie ruszyli na Majorkę

Firma Eurowings zrealizowała 44 loty na wyspę z dziewięciu niemieckich lotnisk w sobotę i niedzielę. Jest to prawie cztery razy większa liczba niż w poprzedni weekend. Linia lotnicza nie podała dokładnej liczby pasażerów.

Jak przekazał rzecznik firmy agencji informacyjnej dpa wszystkie loty były „dość dobrze zarezerwowane". Oferta wciąż wynosi jednak mniej niż 40 proc. w porównaniu z okresem sprzed koronawirusa.

Prawie 2000 wczasowiczów 15 samolotami z pięciu niemieckich lotnisk przywiozło na Majorkę również biuro podróży TUI. Loty nie były jednak w pełni zarezerwowane i „na tym samym poziomie, co w zeszły weekend" - powiedział rzecznik dpa.

korea

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

CZYTAJ DALEJ

Jak przekazała w niedzielę gazeta „Mallorca-Zeitung" w przypadku zakażenia się koronawirusem na wyspie niezbędną wówczas kwarantannę niemieccy turyści mogą bezpłatnie spędzić w jednym z hoteli specjalnie utworzonych dla chorych turystów. Taką informację miało przekazać regionalne Ministerstwa Zdrowia.

Rząd federalny usunął Majorkę z listy obszarów zagrożonych koronawirusem 14 marca. Nastąpiło to po tym, jak liczba nowych infekcji spadła poniżej limitu 50 na 100 tys. mieszkańców w ciągu siedmiu dni. Według wyliczeń hiszpańskiego Ministerstwa Zdrowia zachorowalność wynosi obecnie 28,71.

Usunięcie wyspy z obszarów ryzyka spowodowało, że turyści po powrocie nie muszą już poddawać się kwarantannie i wykonywać ów. Doprowadziło to do zwiększenia liczby rezerwacji na święta wielkanocne.

Niestety, zgodnie z najnowszymi obostrzeniami w Niemczech od wtorku każdy pasażer przylatujący z zagranicy musi wykazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Rząd niemiecki generalnie odradza swoim rodakom podróży krajowych i zagranicznych, podkreślając, że wzmożona mobilność jest głównym czynnikiem pandemii. W weekend w większości krajów związkowych rozpoczęły się już urlopy związane ze świętami wielkanocnymi.

Według informacji przekazanych przez „Mallorca Zeitung" hiszpański operator lotniska Aena spodziewa się w okresie od 26 marca do 5 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) łącznie 532 połączeń lotniczych z i do Niemiec. Jest to o 51 proc. mniej niż w czasie świąt wielkanocnych w roku 2019, ostatnim roku przed pandemią.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >