Turysci.pl
Włochy zaostrzają restrykcje

fot. pixabay.com/The_Double_A

5 dni kwarantanny dla turystów, którzy wjadą do Włoch. Rząd podpisał rozporządzenie

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Włochy zaostrzają restrykcje dla podróżnych z Unii Europejskiej oraz swoich obywateli, powracających z krajów UE. We wtorek włoski minister zdrowia podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym wszyscy europejscy turyści wjeżdżający do kraju będą musieli przejść 5-dniową kwarantannę.

  • Zmiana przepisów granicznych we Włoszech

  • Wszyscy turyści z Unii Europejskiej po wjeździe do Włoch muszą poddać się 5-dniowej kwarantannie

  • Na koniec izolacji podróżni zostaną poddani testowi na COVID-19

Włochy przez bardzo długi czas określane były jako jeden z najbardziej poszkodowanych w wyniku pandemii krajów. Choć sytuacja już się nieco uspokoiła, tamtejszy rząd postanowił zaostrzyć restrykcje dla turystów i obywateli powracających do kraju.

Włochy wprowadzają obowiązkową kwarantannę dla turystów

Roberto Speranza, włoski minister zdrowia, ogłosił na Twitterze we wtorek 30 marca, że podróżni przyjeżdżający do Włoch z krajów Unii Europejskiej, muszą poddać się 5-dniowej kwarantannie.

Taki sam przepis obowiązywał będzie również obywateli Włoch, którzy powracają do ojczyzny z krajów należących do unijnej Wspólnoty.

celnicy udaremnili przemyt

Celnicy na wyspie Baltara odkryli przemyt 185 żółwi lądowych. Były ukryte w walice

CZYTAJ DALEJ

Co więcej, po 5 dniach izolacji, konieczne będzie również poddanie się obowiązkowemu testowi na COVID-19. Polityk przypomniał, że dokładnie takie same warunki wjazdu obowiązują również wszystkich podróżnych, którzy wracają do Włoch z państw, które nie należą do Unii Europejskiej.

Tę nagłą decyzję skomentował szef stowarzyszenia branży turystycznej, Pier Ezhaya. Jego zdaniem taka zmiana negatywnie wpłynie na cały sektor podróżniczy, który już i tak znajduje się w głębokim kryzysie i utrudni wyjazdy zagraniczne. Włochy to jednak nie pierwszy kraj, który w ostatnim czasie zdecydował się zaostrzyć przepisy na swoich granicach, o czym więcej przeczytać można tutaj.

Jakie przepisy pandemiczne obowiązują we Włoszech?

Oprócz przepisów granicznych, podróżni zapoznać się powinni również z obostrzeniami obowiązującymi na terenie Włoch. Na terenie całego tego kraju obowiązuje obecnie stan wyjątkowy, obowiązujący do 30 kwietnia 2021 roku.

Niedozwolone jest przemieszczanie się między regionami i prowincjami, a niektóre gminy wprowadzają niezależnie dodatkowe obostrzenia. Wszędzie zamknięte pozostają wszelkie atrakcje turystyczne, a także kulturowe obiekty oraz muzea.

Co najmniej do 6 kwietnia pozostają również zamknięte wszystkie ośrodki sportów zimowych o charakterze turystycznym. Ma to na celu wstrzymanie ruch narciarzy z zagranicy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: wnp.pl

Podobne artykuły

Europa

Niemcy dopisały Portugalię na czerwoną listę. Nowe zasady przy przekraczaniu granicy

Czytaj więcej >

Europa

Polscy turyści utknęli na kwarantannie na Cyprze

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja poluzuje restrykcje dla zagranicznych turystów. Polacy są na liście

Czytaj więcej >
Litwa łagodzi przepisy graniczne dla Polaków

Europa

Litwa łagodzi przepisy wjazdowe dla Polaków

Czytaj więcej >
Góry w Austrii szturmowane przez turystów

Europa

Młodzi Europejczycy szturmują Austrię. Będą kontrole policji

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >