Turysci.pl
Włochy zaostrzają restrykcje

fot. pixabay.com/The_Double_A

5 dni kwarantanny dla turystów, którzy wjadą do Włoch. Rząd podpisał rozporządzenie

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Włochy zaostrzają restrykcje dla podróżnych z Unii Europejskiej oraz swoich obywateli, powracających z krajów UE. We wtorek włoski minister zdrowia podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym wszyscy europejscy turyści wjeżdżający do kraju będą musieli przejść 5-dniową kwarantannę.

  • Zmiana przepisów granicznych we Włoszech

  • Wszyscy turyści z Unii Europejskiej po wjeździe do Włoch muszą poddać się 5-dniowej kwarantannie

  • Na koniec izolacji podróżni zostaną poddani testowi na COVID-19

Włochy przez bardzo długi czas określane były jako jeden z najbardziej poszkodowanych w wyniku pandemii krajów. Choć sytuacja już się nieco uspokoiła, tamtejszy rząd postanowił zaostrzyć restrykcje dla turystów i obywateli powracających do kraju.

Włochy wprowadzają obowiązkową kwarantannę dla turystów

Roberto Speranza, włoski minister zdrowia, ogłosił na Twitterze we wtorek 30 marca, że podróżni przyjeżdżający do Włoch z krajów Unii Europejskiej, muszą poddać się 5-dniowej kwarantannie.

Taki sam przepis obowiązywał będzie również obywateli Włoch, którzy powracają do ojczyzny z krajów należących do unijnej Wspólnoty.

celnicy udaremnili przemyt

Celnicy na wyspie Baltara odkryli przemyt 185 żółwi lądowych. Były ukryte w walice

CZYTAJ DALEJ

Co więcej, po 5 dniach izolacji, konieczne będzie również poddanie się obowiązkowemu testowi na COVID-19. Polityk przypomniał, że dokładnie takie same warunki wjazdu obowiązują również wszystkich podróżnych, którzy wracają do Włoch z państw, które nie należą do Unii Europejskiej.

Tę nagłą decyzję skomentował szef stowarzyszenia branży turystycznej, Pier Ezhaya. Jego zdaniem taka zmiana negatywnie wpłynie na cały sektor podróżniczy, który już i tak znajduje się w głębokim kryzysie i utrudni wyjazdy zagraniczne. Włochy to jednak nie pierwszy kraj, który w ostatnim czasie zdecydował się zaostrzyć przepisy na swoich granicach, o czym więcej przeczytać można tutaj.

Jakie przepisy pandemiczne obowiązują we Włoszech?

Oprócz przepisów granicznych, podróżni zapoznać się powinni również z obostrzeniami obowiązującymi na terenie Włoch. Na terenie całego tego kraju obowiązuje obecnie stan wyjątkowy, obowiązujący do 30 kwietnia 2021 roku.

Niedozwolone jest przemieszczanie się między regionami i prowincjami, a niektóre gminy wprowadzają niezależnie dodatkowe obostrzenia. Wszędzie zamknięte pozostają wszelkie atrakcje turystyczne, a także kulturowe obiekty oraz muzea.

Co najmniej do 6 kwietnia pozostają również zamknięte wszystkie ośrodki sportów zimowych o charakterze turystycznym. Ma to na celu wstrzymanie ruch narciarzy z zagranicy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: wnp.pl

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >