Turysci.pl
jezioro malta

fot. Flickr/ larsjuh/ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu może powstać ogromny hotel

23 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu może wkrótce powstać hotel gigant. Jak podaje „Gazeta Wyborcza", inwestor złożył już wniosek o pozwolenie na budowę. Plan nie podoba się jednak rademu KO Łukaszowi Mikule, wnukowi projektanta Malty.

Jezioro Maltańskie w Poznaniu na przełomie lat 80. i 90. przeszło gruntowną modernizację za sprawą poznańskiego architekta Klemensa Mikuły - przekazuje „Gazeta Wyborcza". Inicjatorem odbudowy popadającego wówczas w ruinę jeziora był ówczesny prezydent masta Andrzej Wituski.

Kilka lat temu nad Maltą wybudowane zostały obiekty sportowe, dzięki czemu możliwe było zorganizowanie Mistrzostwa Świata w kajakarstwie w Poznaniu.

Nad Jeziorem Maltańskim ma powstać ogromny hotel

Według ustaleń GW większość terenów wokół jeziora jest własnością miasta. Część jednak należy do prywatnej spółki, która w 2013 r. kupiła kompleks Malta Ski. Właściciel już złożył w urzędzie miasta wniosek o budowę. Według nieoficjalnych informacji chodzi o postawienie hotelu należącego do dużej sieci.

- Coś tam się dzieje. To jest wszystko na bardzo wczesnym etapie. Decyzja właściciela jest taka, że chętnie odpowiemy na pytania, ale drogą mailową - „Wyborcza" cytuje słowa Pawła Cielewicza z Malta Ski.

Wakacje dopiero we wrześniu - ekspert zabiera głos

Prof. Fal: Małe szanse na normalną majówkę. Realne są późne wakacje we wrześniu

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Plan zagospodarowania dla tego terenu z 2002 r. jest nieprecyzyjny, co może wpłynąć na korzyść inwestora. Oznacza to, że może on od razu ubiegać się o pozwolenie na budowę. Ponadto, według informacji jednego z poznańskich urzędników, plan nie wyklucza jednoznacznie inwestycji, zatem wszystko będzie zależało od tego, jak plan zinterpretuje miasto.

Według ustaleń „Gazety Wyborczej" pomysłodawcy byli już u prezydenta, a sprawa obecnie jest w toku.

Pomysł skrytykował radny Koalicji Obywatelskiej dr hab. Łukasz Mikuła, prywatnie wnuk projektanta Klemensa Mikuły, który chociaż twierdzi, że hotel w tamtym miejscu wcale nie jest złym pomysłem, to projekt przykrywa i wizualnie spłaszcza całe wzniesienie, a w dodatku wygląda jak fatalna kopia budynku AWF.

- Funkcja hotelu, który towarzyszy Malta Ski, była przecież wpisana w planach dziadka, ale w zupełnie innej formie - mówi w rozmowie z „Wyborczą". - To jest po prostu brzydkie. Dziadkowi by się to nie spodobało - dodaje.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >