Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Branża turystyczna komentuje kolejny lockdown. „Zostaliśmy postawieni pod ścianą"
Ania Radke
Ania Radke 17.03.2021 20:07

Branża turystyczna komentuje kolejny lockdown. „Zostaliśmy postawieni pod ścianą"

hotele znów zamknięte
fot. Pixabay/ vperemencom

Hotele w całej Polsce muszą zostać ponownie zamknięte w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Decyzja rządu spotkała się z błyskawiczną reakcją branży turystycznej, według której przedsiębiorcy zostali postawieni pod ścianą.

  • Od soboty ponownie zamknięte zostaną hotele oraz stoki narciarskie w całej Polsce

  • Przedstawiciele branży turystycznej liczyli na przedłużenie sezonu przynajmniej do świąt

  • Niektórzy zapowiadają, że decyzje o zamknięciu będą podejmować indywidualnie

Hotele oraz stoki narciarskie ponownie zostaną zamknięte. Taką decyzję ogłosił Minister Zdrowia podczas konferencji, która odbyła się w środę. Przedsiębiorcy nie są zadowoleni z takiego obrotu spraw i zapowiadają, że niektórzy decyzję o zamknięciu będą podejmować indywidualnie.

Rząd ponownie zamyka hotele. Branża wściekła

W środę odbyła się konferencja prasowa Ministra Zdrowia, w czasie której ogłoszone zostały nowe restrykcje dla całej Polski. Ponownie zamknięte zostaną przede wszystkim hotele oraz stoki narciarskie, co nie spodobało się przedsiębiorcom z górskich kurortów.

Zostajemy teraz postawieni pod ścianą i mamy zamykać ośrodek oraz hotel z dnia na dzień. Nasze restauracje oraz hotel zostały już zaopatrzone w towar. Mamy ułożoną pracę ponad 100 pracowników sezonowych na najbliższy czas – powiedział w rozmowie z Onetem Michał Słowioczek, dyrektor marketingu i sprzedaży oraz rzecznik prasowy Szczyrk Mountain Resort.

W sytuacji kiedy od połowy lutego i w marcu udało nam się podgonić stratę przychodów planowanych na cały sezon do około 20 proc., nagle zamyka się stoki. Powtarzam: sport na świeżym powietrzu służy tylko zdrowiu Polaków – dodał.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Słowioczek nie kryje również zdumienia zamknięciem turystyki w momencie, gdy wielu narciarzy i snowboardzistów ma wykupione już skipassy online oraz zarezerwowane noclegi w Szczyrku na najbliższy weekend. Przyznaje, że wszyscy twierdzili, że sezon w Szczyrku potrwa do Świąt Wielkanocnych.

Jesteśmy teraz w takim momencie, że sezon wprawdzie dobiega końca, ale warunki narciarskie są wyborne i w weekendy frekwencja dopisuje. Można było dzięki temu odsapnąć i zebrać na zapłacenie rachunków, bo w tym sezonie nikt nie mówi o zysku – wskazała Karolina Wantulok z Wiślańskiej Organizacji Turystycznej.

Wantulok dodała ponadto, że właściciele obiektów turystycznych zapoznają się dogłębnie z rządowym rozporządzeniem.

Będą indywidualnie podejmowali decyzje czy działają, czy zamykają – dodała.

Zgodnie z zapowiedzią ministra, od soboty hotele mają być nieczynne. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet