Turysci.pl
usa otworzy granice

fot. Pixabay/ Jorjoson

USA rozważa otwarcie granic. Możliwy wyjazd już za dwa miesiące

19 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

USA stopniowo przymierza się do zniesienia części restrykcji. Chociaż zamknięcie granic lądowych z Kanadą i Meksykiem zostało przedłużone, już mówi się o ponownym otwarciu w połowie maja. Chodzi tu zarówno o te lądowe, jak i dopuszczenie podróży do USA z Europy, Wielkiej Brytanii i Brazylii - podaje Fly4Free.

  • Obecnie podróże do USA są możliwe tylko z ważnych powodów

  • CNBC przekazało nieoficjalne informacje o otwarciu granic w połowie maja

  • Zmiany mogą dotyczyć zarówno granic lądowych, jak i dopuszczenia międzynarodowych podróży m.in. z Europy

USA do 21 kwietnia przedłużyło zamknięcie granic lądowych z Kanadą i Meksykiem dla wszystkich podróży, które nie są konieczne. Jednocześnie przymierzają się jednak do zniesienia części restrykcji - podaje CNBC.

USA rozważa ponowne otwarcie granic

Zgodnie z obowiązującymi przepisami podróże z UE czy Wielkiej Brytanii są dozwolone tylko w nielicznych i naprawdę wyjątkowych przypadkach. Oznacza to, przylot do Stanów z powodów turystycznych jest obecnie niemożliwy.

CNBC przekazało jednak, że administracja prezydenta Bidena powoli szykuje się do poluzowania restrykcji na granicach USA. Nie ma jednak jeszcze żadnych konkretnych informacji na ten temat. Według nieoficjalnych źródeł w Białym Domu dopuszczenie podróży miałoby być możliwe już w połowie maja.

Jak przekazuje portal Fly4Free otwarcie granic dotyczyć będzie nie tylko przejść lądowych z Kanadą i Meksykiem, ale również szerszego dopuszczenia międzynarodowych podróży z Wielkiej Brytanii, Brazylii i Europy. Chociaż nie padła jeszcze żadna konkretna lista państw, wszystko wskazuje na to, że chodzi o strefę Schengen, a więc także Polskę.

karkonosze

Trzeci stopień zagrożenia lawinowego w Karkonoszach. Ratownicy ostrzegają

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Szczegóły wdrażania tego planu nie są jednak na razie znane. CNBC poinformowało, że obecnie dla administracji Bidena i jego zespołu eksperckiego do spraw walki z pandemią priorytetem jest powstrzymanie rozwoju pandemii oraz skuteczne prowadzenie kampanii szczepień.

Stany Zjednoczony są jednym z państw, gdzie kampania szczepień przeprowadzana jest najsprawniej – jak na razie zużyto 116 mln dawek szczepionki. Jak podaje Fly4Free ok. 22 procent populacji kraju otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki, a 12 procent ludzi jest już w pełni zaszczepionych.

W USA na COVID-19 chorowało ponad 30 mln ludzi. Chociaż dzienna liczba zakażeń znacząco spadła od początku roku.gdy notowano po 250 tysięcy nowych zakażeń na dobę, wciąż utrzymuje się na poziomie 50-60 tysięcy nowych przypadków dziennie.

Mamy powody do lekkiego optymizmu, ale to nie jest czas, żeby odpuszczać. Wciąż musimy stosować rygor sanitarny: myć ręce, trzymać dystans, nosić maseczki i szczepić się w momencie, gdy przyjdzie nasz kolej – powiedział w czwartek Biden cytowany przez Fly4Free.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >
Polska ambasada odradza podróże. Chaos w Izraelu

Świat

Chaos w Izraelu. Ambasada odradza podróże, lotnisko czasowo zamknięte, niektóre loty odwołane

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >