Turysci.pl
sardynia

fot. Pixabay/ Candid_Shots

Sardynia ogranicza możliwość wjazdu

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Sardynia zaostrza przepisy wjazdu. Nowe zasady dotkną również osoby, które są właścicielami domów na wyspie. Aby się tam dostać, należy uzasadnić przyjazd przyczynami zawodowymi lub zdrowotnymi.

  • Sardynia ogranicza możliwość przyjazdu

  • Ograniczenie dotyczy również właścicieli domów, którzy nie są rezydentami

  • Rozporządzenie wchodzi w życie w czwartek

Sardynia jest jedynym regionem Włoch oznaczonym białym kolorem na epidemicznej Europy. Władze wyspy zdecydowały się jednak na zaostrzenie przepisów wjazdu. Ograniczenie dotknie również właścicieli domów na wyspie. Wjadą tylko osoby, które uzasadnią to przyczynami zawodowymi i zdrowotnymi.

Sardynia ogranicza możliwość wjazdu

Władze białej Sardynii włączają czerwone światło - w taki sposób podsumowano rozporządzenie, które podpisał tamtejszy gubernator Christian Solinas. Weszło ono w życie w czwartek i będzie obowiązywać do 6 kwietnia.

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem, możliwość wjazdu zostanie znacznie ograniczona również dla właścicieli domów, którzy nie są tam rezydentami. Prawo wjazdu mają oni tylko w przypadku uzasadnionych powodów, takich jak ważne sprawy zdrowotne lub zawodowe.

Dodatkowo takie osoby muszą przedstawić świadectwo szczepienia przeciwko COVID-19 lub negatywny wynik testu. Wszelki ruch turystyczny jest zabroniony w związku z zakazem podróży między regionami.

Chiny wprowadzają zakaz dla LOTu

LOT dostał czasowy zakaz lotów do Chin. Od 22 marca na 2 tygodnie

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Sardynia postawiła również wymóg obowiązkowych rejestracji osób przybywających na wyspę wraz z przedstawieniem dokumentacji potwierdzającej powód przyjazdu. Wcześniej podobne przepisy ograniczające prawo wjazdu wprowadziły małe górskie regiony: Dolina Aosty i Górna Adyga.

Sardynia

Sardynia, fot. Pixabay/ Lars_Nissen

Sardynia jest kierunkiem uwielbianym przez turystów

Sardynia jest drugą co do wielkości włoską wyspą, łączącą w sobie piękno natury oraz cywilizacyjne bogactwo sprzed wielu wieków. Znaleźć można tam niesamowite formacje skalne i bajkowe plaże, a także szmaragdowe wybrzeże Costa Smeralda.

Stolicą wyspy jest Cagliari, którego centrum turystyczne stanowi Stare Miasto, Castello, położone na wzniesieniu. Pierwotnie miało ono charakter obronny, o czym świadczą pozostałości po fortyfikacji, przede wszystkim dwie wieże Torre dell’Elefante i Torre San Pancrazio.

Będąc na Sardynii koniecznie trzeba zobaczyć Park Narodowy Zatoki Orosei i Gór Gennargentu. Zobaczyć tam można turkusowe wybrzeże morza i chylące się nad nim potężne klify. Turyści chętnie odwiedzają tam m.in. Basen Wenus, czy plażę Cala Luna z jaskiniami.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, Zielona Mapa

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >