Turysci.pl
Wielkanoc

fot. Pixabay/ NickyPe

Polacy uciekają od wielkanocnych restrykcji. Wybierają egzotyczne kierunki

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wielkanoc w tym roku przypada na okres lockdownu, jednak nie odstrasza to niektórych turystów. Okazuje się, że spora część osób nie zamierza spędzić tego świątecznego czasu w domu. Portal money.pl poinformował, że samoloty tanich linii lotniczych są już zapełnione.

  • Polacy coraz chętniej rezerwują loty na święta wielkanocne

  • Dużą popularnością cieszą się egzotyczne kierunki

  • Znacząco spadło zainteresowanie lotami do Wielkiej Brytanii

Wielkanoc w tym roku, podobnie jak w zeszłym, przebiegać będzie pod znakiem pandemii. Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział już, że od 20 marca do 9 kwietnia wprowadzone zostaną obostrzenia sanitarne w całej Polsce. 

Polacy na Wielkanoc wybierają egzotyczne kraje

Polski rząd apeluje o ograniczenie mobilności, możliwie jak największe unikanie kontaktów społecznych i przede wszystkim spędzanie świąt wyłącznie w gronie rodziny w celu zminimalizowania transmisji koronawirusa.

Polacy jednak, zamiast stosować się do restrykcji w kraju, decydują się na odpoczynek w egzotycznych krajach. Jak informuje portal money.pl, władze największych lotnisk oraz Straż Graniczna przygotowują się na nadchodzący wzrost liczby pasażerów w okresie Wielkanocy.

W ostatnim czasie preferencje polaków dotyczące podróży uległy znaczącej zmianie. Tym sposobem zapełnione są już wszystkie miejsca w samolotach na Dominikanę, Zanzibar czy do Meksyku.

Samolot - pasażerka zmarła

Tragedia w samolocie lecącym z Kuby do Europy. Pasażerka zmarła, maszyna lądowała awaryjnie

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Ogromnym zainteresowaniem podróżujących z Polski cieszy się również Egipt. Patrząc na rezerwacje w największych biurach podróży, w najbliższych tygodniach raczej się już nie zmieni - informuje money.pl.

Natomiast Londyn, dotychczasowy lider świątecznych kierunków, z pierwszego miejsca spadł na czwartą pozycję. Jak informują lotniska w Warszawie i Katowicach, samoloty do Wielkiej Brytanii oraz Wysp przylatują wypełnione mniej więcej tylko w połowie.

Wpływ na zmniejszone zainteresowanie przyjazdem do kraju na święta ma przede wszystkim fakt, że Polacy mieszkający na Wyspach po przylocie do Polski podlegają obowiązkowej, 10-dniowej kwarantannie.

Reguła ma jednak kilka wyjątków. Z obowiązkowej izolacji są zwolnieni przede wszystkim zaszczepieni przeciwko Covid-19, ozdrowieńcy oraz osoby, które posiadają negatywny wynik testu na Covid-19 (badanie musi być wykonane w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy).

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Dzisiaj wchodzi w życie unijny certyfikat covidowy. Dokument umożliwia swobodne przemieszczanie po UE

Czytaj więcej >

Na topie

Branża hotelarska i gastronomiczna apelują do turystów, żeby zostawiali napiwki

Czytaj więcej >

Na topie

Porównali ceny w polskich i zagranicznych kurortach. Najdrożej w Sopocie

Czytaj więcej >

Na topie

Wizz Air zapowiada zmiany. Chce otwierać i zamykać bazy z dnia na dzień

Czytaj więcej >

Na topie

Pasażerka nie chciała włożyć maseczki w samolocie. Doszło do awantury

Czytaj więcej >

Na topie

WizzAir rezygnuje z lotów krajowych po Norwegii po 9 miesiącach

Czytaj więcej >