Turysci.pl
Wielkanoc

fot. Pixabay/ NickyPe

Polacy uciekają od wielkanocnych restrykcji. Wybierają egzotyczne kierunki

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wielkanoc w tym roku przypada na okres lockdownu, jednak nie odstrasza to niektórych turystów. Okazuje się, że spora część osób nie zamierza spędzić tego świątecznego czasu w domu. Portal money.pl poinformował, że samoloty tanich linii lotniczych są już zapełnione.

  • Polacy coraz chętniej rezerwują loty na święta wielkanocne

  • Dużą popularnością cieszą się egzotyczne kierunki

  • Znacząco spadło zainteresowanie lotami do Wielkiej Brytanii

Wielkanoc w tym roku, podobnie jak w zeszłym, przebiegać będzie pod znakiem pandemii. Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział już, że od 20 marca do 9 kwietnia wprowadzone zostaną obostrzenia sanitarne w całej Polsce. 

Polacy na Wielkanoc wybierają egzotyczne kraje

Polski rząd apeluje o ograniczenie mobilności, możliwie jak największe unikanie kontaktów społecznych i przede wszystkim spędzanie świąt wyłącznie w gronie rodziny w celu zminimalizowania transmisji koronawirusa.

Polacy jednak, zamiast stosować się do restrykcji w kraju, decydują się na odpoczynek w egzotycznych krajach. Jak informuje portal money.pl, władze największych lotnisk oraz Straż Graniczna przygotowują się na nadchodzący wzrost liczby pasażerów w okresie Wielkanocy.

W ostatnim czasie preferencje polaków dotyczące podróży uległy znaczącej zmianie. Tym sposobem zapełnione są już wszystkie miejsca w samolotach na Dominikanę, Zanzibar czy do Meksyku.

Samolot - pasażerka zmarła

Tragedia w samolocie lecącym z Kuby do Europy. Pasażerka zmarła, maszyna lądowała awaryjnie

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Ogromnym zainteresowaniem podróżujących z Polski cieszy się również Egipt. Patrząc na rezerwacje w największych biurach podróży, w najbliższych tygodniach raczej się już nie zmieni - informuje money.pl.

Natomiast Londyn, dotychczasowy lider świątecznych kierunków, z pierwszego miejsca spadł na czwartą pozycję. Jak informują lotniska w Warszawie i Katowicach, samoloty do Wielkiej Brytanii oraz Wysp przylatują wypełnione mniej więcej tylko w połowie.

Wpływ na zmniejszone zainteresowanie przyjazdem do kraju na święta ma przede wszystkim fakt, że Polacy mieszkający na Wyspach po przylocie do Polski podlegają obowiązkowej, 10-dniowej kwarantannie.

Reguła ma jednak kilka wyjątków. Z obowiązkowej izolacji są zwolnieni przede wszystkim zaszczepieni przeciwko Covid-19, ozdrowieńcy oraz osoby, które posiadają negatywny wynik testu na Covid-19 (badanie musi być wykonane w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy).

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

LOT zawiesza połączenia

Na topie

LOT podjął decyzję. Zawieszają część połączeń 25 stycznia

Czytaj więcej >
jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >