Turysci.pl
Chiny wprowadzają zakaz dla LOTu

fot. BriYYZ from Toronto, Canada/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

LOT dostał czasowy zakaz lotów do Chin. Od 22 marca na 2 tygodnie

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Chiny bardzo dbają o to, by ich granic nie przekraczały osoby zakażone koronawirusem. Niestety na pokładzie samolotu LOT wykryto 5 chorych osób, w związku z czym polski przewoźnik został ukarany 2-tygodniowym zakazem lotów do Państwa Środka.

  • Nowy zakaz dla LOT-u. Polacy w najbliższym czasie nie polecą do Chin

  • Obostrzenie obowiązuje od 22 marca 2021 roku przez 2 tygodnie

  • Chiny wprowadziły zakaz po tym, jak wśród pasażerów LOT-u wykryto 5 przypadków zakażenia

Chiny były pierwszym krajem, w którym wykryto koronawirusa, ale od tego czasu wiele się w tym kraju zmieniło. Wprowadzano tam ograniczenia, doprowadzono do zahamowania gwałtownego wzrostu liczby zakażeń, a obecnie kraj ten robi wszystko, by zminimalizować napływ nowych przypadków COVID-19 z zagranicy.

Właśnie z tego powodu Polskie Linie Lotnicze LOT dostały 2-tygodniowy zakaz lotów do Państwa Środka. O sytuacji poinformowały chińskie media, powołując się na komunikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego Chin (CAAC).

Zakaz dla LOT-u. Nie poleci do Chin przez 2 tygodnie

3 marca z Warszawy do Tiencin odbył się lot LO93. Po wylądowaniu w Chinach, wszyscy pasażerowie przeszli testy na obecność koronawirusa, które wyjawiły, że pięć osób jest zakażonych.

Czechy wpisały Polskę na listę

Czechy uznały Polskę za kraj o najwyższym stopniu ryzyka epidemicznego. Nowe ograniczenia na granicy

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Władze Państw Środka do takich sytuacji podchodzą bardzo poważnie. Aby dostać się do Chin, podróżni muszą spełnić wiele wymogów, dlatego wykrycie choroby może skutkować nałożeniem ograniczeń.

LOT nie może latach do Chin od 22 marca przez 2 tygodnie, podkreśla się jednak, że zakaz może zostać przedłużony. Wszystko zależy od decyzji Chin, która ma zapaść w najbliższym czasie.

Do sprawy odniosły się Polskie Linie Lotnicze.

Wszyscy pasażerowie tego rejsu posiadali niezbędne do odbycia podróży dokumenty, w tym wymagane przez stronę Chińską zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na koronawirusa – cytuje komunikat LOT-u Rynek Lotniczy.

Jak dostać się do Chin?

Państwo Środka stworzyło bardzo rygorystyczne zasady wjazdu na swój teren dla podróżnych z zagranicy, a swoim obywatelom wydają specjalne paszporty szczepionkowe. Polacy mają możliwość odwiedzenia Chin jedynie dzięki połączeniom bezpośrednim, nieakceptowalne są loty z przesiadkami - zmiana ta wprowadzona została 22 lutego 2021 roku. W związku z nią zakaz nałożony obecnie na LOT, jest ogólnym zakazem dla wszystkich Polaków, którzy planowali bezpośrednie przeloty do tego kraju.

Polacy wybierający się do tego kraju, muszą przejść test PCR na obecność koronawirusa i uzyskać negatywny wynik. Następnie konieczne jest wykonanie kolejnego testu, tym razem IgM z krwi na obecność przeciwciał. Badania te muszą zostać wykonane do 48 godzin przed wylotem i tylko w laboratoriach zaakceptowanych przez Ambasadę ChRL w Polsce.

Jak czytamy na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, po otrzymaniu wyników badań, Polacy muszą złożyć jeszcze wniosek o wydanie zaświadczenia o stanie swojego zdrowia. Dopiero gdy otrzymamy ten dokument, możemy zostać wpuszczeni na pokład samolotu lecącego do Chin.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Rynek Lotniczy

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >
Polska ambasada odradza podróże. Chaos w Izraelu

Świat

Chaos w Izraelu. Ambasada odradza podróże, lotnisko czasowo zamknięte, niektóre loty odwołane

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >