Turysci.pl
Władysławowo wprowadza ograniczenia

zdjęcie poglądowe/Fot. Flickr.com/Janusz Sliwinski/CC BY-NC-ND 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/

Władysławowo ogranicza sprzedaż napojów procentowych. Ma to pomóc mieszkańcom, obowiązuje też turystów

20 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Władysławowo wprowadza własne ograniczenia, które dotkną zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających ten popularny kurort. W gminie zakazano nocnej sprzedaży napojów alkoholowych, które spożywane miałyby być poza miejscem zakupu.

  • Wprowadzają zakaz sprzedaży alkoholu w gminie Władysławowo od północy do 6 rano

  • Nadmorski kurort walczy z coraz bardziej widocznymi problemami alkoholowymi mieszkańców

  • Co nowe ograniczenia oznaczają dla turystów? Alkohol będzie można kupić tylko w restauracjach i barach

Władysławowo to jedno z najchętniej odwiedzanych latem miast przez polskich turystów. Niedawno przeprowadzono badania, w których ustalono, że fani polskiego wybrzeża najczęściej pytają o Sarbinowo, Władysławowo oraz Jastarnię w kontekście tegorocznych wakacji.

Wskazuje to, że już za kilka miesięcy przyjechać tam mogą prawdziwe tłumy, spragnione odpoczynku na plaży i kąpania się w Morzu Bałtyckim. Podróżni przygotować się muszą jednak na poważną zmianę - władze Władysławowa zdecydowały o wprowadzeniu ograniczeń w kwestii sprzedaży alkoholu.

Sardynia w pomarańczowej strefie

Przywracają obostrzenia w Sardynii. Biała strefa po 3 tygodniach zmienia się w pomarańczową

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Władysławowo wprowadza zakaz sprzedaży alkoholu w nocy

Jak czytamy na profilu Romana Kużela, burmistrza Władysławowa, na Facebooku, alkoholu nie będzie można kupić na terenie gminy od północy do 6 rano. Nowy przepis obowiązywał będzie oczywiście wszystkich - zarówno podróżnych, jak i mieszkańców.

Powód tych zmian jest wyjątkowo poważny. Kużela podkreśla, że we Władysławowie i okolicach rośnie w ostatnim czasie zarówno spożycie alkoholu, jak i liczba osób, które zgłaszają się po pomoc do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ograniczenie ma być wsparciem dla ludzi w trudnej sytuacji.

Jestem przekonany, że 99% mieszkańców mających wiedzę na temat skali problemów związanych z nadużywaniem alkoholu w gminie, w tym wiedzę w jaki drastyczny sposób problem nadużywania alkoholu demoluję życie rodzinne i życie osoby i rodzin, nie miało by wątpliwości, co do wprowadzenia ograniczeń [pis. org.]– czytamy we wpisie burmistrza.

Włodarz nadmorskiego kurortu zauważył, że decyzja ta może zostać uznana za kontrowersyjną, ale on jest przekonany o jej słuszności.

Zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Władysławowo było, jest i zawsze będzie dla mnie najważniejsze, nawet kosztem krytyki i hejtu. Kierowanie Gminą to nie konkurs popularności, tylko poczucie odpowiedzialności za mieszkańców i ich przyszłość. Szczególnie młodego pokolenia, które kiedyś nas zastąpi [pis. org.] – deklaruje polityk.

Co zakaz oznacza dla turystów, którzy przyjadą do Władysławowa?

Choć akcja ruszyła przede wszystkim z myślą o mieszkańcach Władysławowa, to jednak bez wątpienia jej skutki odczują również turyści, którzy wkrótce zaleją ten popularny kurort.

Pytanie tylko, jaki wpływ w praktyce zmiany te będą miały wpływ na urlopowiczów? Jak czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie Władysławowa, ograniczenia będą dotyczyły sprzedaży napojów alkoholowych, przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży, w godzinach od 24:00 do 6:00.

Oznacza to, że turyści nocą nie będą mogli kupić alkoholu w sklepach i barach w formule „na wynos", by spożyć go np. w wynajmowanej kwaterze czy domku letniskowym. Zgodnie z przepisami, najprawdopodobniej, możliwe będzie po północy kupienie go jedynie w barach i restauracjach, gdzie spożyć go można na miejscu.

Nowy przepis może mieć również jeszcze jeden pozytywny skutek - czystość miasta. Turyści w okresie letnim często śmiecą jednorazowymi kubkami po piwie na chodnikach czy butelkami na plaży. Krótsze godziny sprzedaży mogą sprawić, że odpadków będzie mniej.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Facebook/Władysławowo

Podobne artykuły

zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >