Turysci.pl
wakacje decyzje polaków

fot. pixabay.com/sarahbernier3140/zdjęcie poglądowe

Gdzie Polacy wyjadą na wakacje 2021? Eksperci wskazują 3 najpopularniejsze miejsca

21 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Polacy już zastanawiają się nad tym, jak zaplanować najbliższe wakacje. Wielu podróżników ma nadzieję, że tegoroczny sezon letni będzie wolny od obostrzeń lub przynajmniej będzie ich mniej niż w tym momencie. Eksperci z branży turystycz

Ferie zimowe przebiegały zgodnie z reżimem sanitarnym, przez co większość atrakcji turystycznych było niedostępnych. Polacy mimo to mają nadzieję, że wakacje będą czasem, w którym będzie można sobie pozwolić na swobodny wypoczynek. Jakie mogą pojawić się trendy urlopowe po pandemii koronawirusa? Zdaniem ekspertów wczasy w kraju nadal mogą być popularnym wyborem, podobnie jak ustronne okolice z daleka od tłumów.

O tym, jak mogą wyglądać wakacje Polaków, na łamach Wirtualnej Polski powiedziała Kamila Miciuła, kierownik PR serwisu Nocowanie.pl. Zdaniem ekspertki trendy, które pojawiły się w zeszłym roku z powodu pandemii, mogą się utrzymać. Dlatego dużym zainteresowaniem mogą cieszyć się przede wszystkim nadmorskie kurorty oraz regiony górskie.

Polacy spędzili zeszłoroczne wakacje w kraju

Warto przypomnieć, że zeszłoroczne wakacje były bardzo nietypowe. W tym okresie zniesiono część obostrzeń sanitarnych, a mimo to wielu Polaków postanowiło wypocząć w kraju, wybierając najczęściej morze lub góry.

Niepewność związana z ograniczeniami, które mogły powrócić w każdej chwili, spowodowała, że znaczna część turystów zdecydowała się unikać lotów do innych krajów, by nie utknąć daleko od domu. Nie oznacza to jednak, że wszyscy zostali w mieszkaniach. W nadmorskich kurortach na Pomorzu pojawiły się prawdziwe tłumy.

W mediach pojawiło się także mnóstwo wiadomości o zatłoczonych szlakach w Tatrach. Jednak zarówno eksperci, jak i właściciele obiektów noclegowych, zauważyli również inny trend. W zeszłym roku znacznie wzrosła popularność ustronnych miejsc. Część wczasowiczów omijała duże miasta jak Sopot czy Kraków i wybierała małe chatki na skraju lasu czy nad jeziorem.

Wakacje 2021 będą podobne?

W wakacje 2021 ponownie nad morzem i w górach mogą pojawić się tłumy, na co wskazują słowa przekazane przez Kamilę Miciułę z portalu Nocowanie.pl. Wczasowicze szukają noclegów nawet teraz, gdy jeszcze obowiązują rządowe obostrzenia.

Widać tu wyraźnie, że Polacy dzielą się na tych kochających góry albo morze. Dlatego nadal popularne są województwa małopolskie, dolnośląskie, pomorskie i zachodniopomorskie, gdzie znajdują się najważniejsze kurorty – słowa Kamili Miciuły cytuje Wirtualna Polska.

Według danych przekazanych przez portal turystyczny, miłośnicy gór najczęściej sprawdzają kwatery w Zakopanem, Karpaczu, Szklarskiej Porębie oraz Szczyrku. Natomiast fani polskiego wybrzeża pytają o Sarbinowo, Władysławowo, Jastarnię, Karwię, Łebę i Kołobrzeg.

Wiele wskazuje na to, że te miejscowości mogą być prawdziwymi hitami podczas tegorocznych wakacji. Tak wygląda pierwsza trójka na portalu: Zakopane (16 procent wszystkich rezerwacji), Karpacz (7 procent) oraz Szklarska Poręba (5 procent). Jednak rośnie też zainteresowanie wciąż nieodkrytymi regionami, w których zazwyczaj nie ma tłoku.

Oprócz tego, na podstawie liczby rezerwacji, przewidujemy kolejne wzmocnienie do tej pory marginalizowanych województw. Mamy tu na myśli zwłaszcza podlaskie, lubelskie oraz opolskie. Każde z nich pełne jest turystycznych perełek, które najwyższy czas poznać – dodaje ekspertka na łamach WP.

Podlasie, Fot. Wikimedia Lilly M CC BY-SA 3.0

Warto też przypomnieć, że podróżni nadal mogą korzystać z Polskiego Bonu Turystycznego, co także może przyczynić się do wzrostu ruchu wczasowiczów na terenie kraju.

Jezioro Studzieniczne, Augustów, Fot. Wikimedia Nostrix CC BY-SA 3.0

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o Śnieżce, która stała się hitem podczas tegorocznych ferii zimowych. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >