Zdjęcie z polskich górfacebook.com/Kotylakkrajobraz

Śnieżka zimowym hitem 2021. Tłumy na szlaku w styczniu

Polskie góry od zawsze przyciągały tłumy turystów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zimą. Podobnie jest w tym roku. Okazuje się, że kwarantanna narodowa nie wystraszyła turystów. Najbardziej oblegana jest Śnieżka.

Polskie góry to idealne miejsce na wypoczynek w czasie sezonu zimowego. W tegoroczne ferie podróże były znacznie ograniczone, ale niektóry i tak znaleźli sposób na wyjazd. Ogromną liczbę turystów można było zobaczyć na Śnieżce. Do mediów społecznościowych trafiło zdjęcie, które robi duże wrażenie.

Oblężenie w polskich górach. Hitem Śnieżka

Zapierającą dech w piersiach fotografię wykonał Rafał Kotylak, który opublikował ją na swoim fanpage'u na Facebooku. Widać na niej ogromną kolejkę turystów, którzy próbują dostać się na szczyt Śnieżki.

Okazuje się, że zainteresowanie słynną polską górą jest duże nawet pomimo wielu restrykcji. - Śnieżka jest skazana na popularność - zdradziła w rozmowie z Wirtualną Polską Monika Rusztecka z Karkonoskiego Parku Narodowego.

- Od kilku lat obserwujemy duże natężenie turystów zarówno w lecie, jak i zimie. Jest to specyficzne miejsce. Każdy, kto przyjeżdża w Karkonosze, chce koniecznie na Śnieżkę wejść - dodała.

Portal Turyści.pl dowiedział się, ile urlopowiczów pojawiło się w Karkonoszach w czasie ferii. Jak przekazał nam Karkonoski Park Narodowy, w pierwszym tygodniu ferii sprzedano aż 22 tysiące biletów.

W drugim tygodniu można było zaobserwować spadek. Pojawiło się 12 tysięcy turystów. To i duży wynik jeżeli weźmiemy pod uwagę wszelkie obostrzenia. Warto zaznaczyć, że są to jedynie osoby zarejestrowane. W rzeczywistości mogło być ich więcej.

Jak udało nam się dowiedzieć, w ostatnią niedzielę (17 stycznia 2020) sprzedano 4093 bilety wstępu do Karkonoskiego Parku Narodowego. Duża część tych osób udała się na Śnieżkę, która jest największą atrakcją miejsca. Więcej o tej górze można przeczytać tutaj.

Apel w Karkonoszach

Zwiększone zainteresowanie przyczynia się także do wielu utrudnień. W ostatnim czasie można było zaobserwować więcej turystów z sankami. Karkonoski Park Narodowy wydał nawet specjalny apel, o którym pisaliśmy tutaj.

- Nie mamy zapisu, który by zabraniał jeżdżenia na sankach, ale szlak do tego nie służy. Podcinamy nogi turystów i wyślizgujemy nawierzchnię - tłumaczyła nam przedstawicielka KPN. Apel wywołał jednak wielkie oburzenie w mediach społecznościowych.

Wiele osób uważa, że zabranianie jazdy na sankach jest odbieraniem rozrywki turystom. KPN podaje nam, że po w ciągu ostatnich dni osób z sankami jest mniej, jednak najprawdopodobniej wynika to z mniejszego zainteresowania górami po feriach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Obrazy turysci.pl

Karkonosze, fot. pixabay.com/Arcaion

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł