Turysci.pl
Oburzenie turystów w Karkonoszach

facebook.com /Karkonoski Park Narodowy

Burza wokół wpisu KPN. Apelowali tylko o rozwagę

19 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Karkonosze co roku przyciągają tłumy turystów. W tym roku wyjazd w góry jest jednak utrudniony z powodu wielu obostrzeń, więc ludzie próbują szukać dozwolonych rozrywek. Jedną z nich jest zjeżdżanie na sankach. Ostatnio pojawił się ap

Karkonosze przyciągają turystów pomimo restrykcji. Niektórzy wybierają się na spacer lub na zjeżdżanie na sankach. Na ten temat wypowiedział się Karkonoski Park Narodowy. Apel nie spodobał się wielu internautom. 

Internauci przeciwko apelowi z Karkonoszy

- Nartostrady w Karkonoszach są zamknięte, a w parku narodowym nie można schodzić ze szlaków i zjeżdżać np. na sankach zamkniętymi nartostradami. Prosimy o trzymanie się się szlaków. Zjeżdżanie na sankach stromymi szlakami turystycznymi również może być niebezpieczne zarówno dla zjeżdżających jak i wędrujących. Apelujemy o rozwagę - czytamy na Facebooku Karkonoskiego Parku Narodowego. 

Nie trzeba było długo czekać na komentarze internautów, którzy byli oburzeni komunikatem. - Lepiej jak się zjeżdża zatłoczonym szlakiem czy zamkniętą nartostradą? - zapytał jeden z komentujących. 

Jeden mężczyzna stwierdził, że „KPN skutecznie obrzydził mu Karkonosze". Niektórzy argumentowali swoje oburzenie myśleniem, że góry zawsze były miejscem wolności i radości, nawet w czasie zakazów. 

- Czekam aż pojawia się siatki na szlaku ograniczające możliwość postawienia nogi na trawie - napisał uszczypliwie internauta. Na reakcję KPN nie trzeba było długo czekać. Ewidentnie byli zaskoczeni taką reakcją.

- Ze zdumieniem czytamy komentarze z pretensjami do parku narodowego, że nie pozwala na wszelkie aktywności, jakie przyjdą do głowy odwiedzającym. Zadaniem parku narodowego jest jednak ochrona przyrody. Na drugim miejscu jest jej udostępnianie - zakomunikował park narodowy.

- Jeśli jej nie ochronimy, nie będzie czego udostępniać. Stąd różne zakazy i ograniczenia, konieczne, by kolejne pokolenia też mogły się cieszyć przyrodą Karkonoszy - uzupełniono komentarz. 

Skandaliczne zachowania turystów

Ostatnio pisaliśmy już o zachowaniu turystów w Karkonoszach. Okazuje się, że niektórzy są bardzo nieodpowiedzialni. Karkonoski Park Narodowy udostępnił zdjęcie, na którym widać, jak turyści fotografują się nad przepaścią. Pracownicy pisali również o osobach, które zjeżdżają na jabłuszkach stromymi szlakami.

Zdjęcie wywołało ogromne poruszenie wśród komentujących na Facebooku. Internauci wyrazili swoje oburzenie zachowaniem nieodpowiedzialnych turystów. Zwracają również uwagę, że robienie sobie zdjęć na szlaku stało się bardzo uciążliwe. 

Nieodpowiedzialne zachowanie polskich turystów w górach zauważyło także dwóch doświadczonych ratowników. Zwrócili uwagę na niestosowanie się do apelów oraz błędne przygotowanie do wyjścia na szlak. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Karkonosze, fot. pixabay.com/Arcaion

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >