Śnieżka. Niesamowita wyprawaFacebook.com/anteriss

Weszli na Śnieżkę i dokonali niezwykłego. „Czułem się, jak we śnie". Turyści na szlaku nie mogli się nadziwić

Śnieżka to popularny szczyt w Polsce. Ostatnio postanowiła go zdobyć grupa młodych ludzi. Nie było to jednak zwykłe wyjście na szlak. Na górę weszli w szortach. Zapewniają jednak, że nie są nieodpowiedzialni i zaznaczyli, że od lat morsują. Na Facebooku zamieścili pamiątkowe zdjęcia.

Śnieżka to szczyt, który chce zdobyć wielu polskich turystów. To popularna góra w Polsce, dlatego warto przeżyć tę przygodę. W niedzielę zdecydowały się na to trzy osoby. Pokazali zdjęcia z wyprawy. Na szczyt weszli w krótkich spodenkach.

Śnieżka zdobyta w wyjątkowy sposób

Wyprawę zorganizowano w niedzielę 20 stycznia. Opowiedziała o niej Wirtualna Polska, której udało się porozmawiać z turystami. Przed wejściem na szlak zapewnili, że mają wieloletnie doświadczenie w morsowaniu i wyjście w góry jedynie w szortach, nie jest nieodpowiedzialnym zachowaniem.

Obrazy turysci.pl

Zdjęcie ze Śnieżki, fot. Facebook.com/anteriss

Zadania podjęli się Myślimir, Nina i Michał. Wejście na szczyt zajęło im jedynie półtorej godziny. W tak krótkim czasie udało im się zdobyć Śnieżkę bez żadnych utrudnień. Jeden z uczestników wycieczki opowiedział o tym WP.

- Ruszyliśmy czerwono-czarnym szlakiem w samych spodenkach w temperaturze od - 4 stopni C na starcie w Karpaczu do - 8 stopni C na szczycie. [...] Turyści byli zaskoczeni naszym wyczynem. Zadawali pytania i kibicowali. To była naprawdę niesamowita przygoda, pełna pozytywnych emocji - powiedział Myślimir Jankowski.

Celem młodych turystów nie było jedynie wejście na szczyt. Chcieli na nim zrobić wyjątkowe zdjęcia, którymi pochwalili się w mediach społecznościowych. Niektóre z nich są bardzo odważne. Można je znaleźć na Facebooku na profilu o nazwie Anteriss.

- Wszystko się udało, było wspaniale! Niesamowite emocje, piękne widoczki. Materiały, jakie zrobiliśmy są epickie [...] Mam nagrania jak np. stoję na jednej ręce w samych spodenkach nad przepaścią i potężnym górskim widoczkiem - powiedział dla Wirtualnej Polski Mateusz Karbowy.

Obrazy turysci.pl

Pamiątka z wyprawy, fot. Facebook.com/anteriss

Niesamowita góra w Polsce

Śnieżka to góra, która była odwiedzana już w XVI wieku. Jest popularna ze względu na swój charakterystyczny wygląd. Wyraźnie odcinający się wierzchołek jest widoczny z daleka, a łagodne podejście sprzyja spacerom.

To najwyższy szczyt Karkonoszy. Ma aż 1602 m n.p.m. Wiele osób nie wie, że w XVI wieku uważano ją za najwyższy szczyt Europy. Był to oczywiście błąd w pomiarach. Śnieżka nazywana jest też Białą Damą, ponieważ przez cały rok jest biała.

Nazywano ją również „Wielką Górą” lub „Panią Wiatru”. Ostatni pseudonim pochodzi od specyficznych warunków atmosferycznych na szczycie góry podobnych do klimatu Koła Podbiegunowego. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

W ostatnie wakacje pisaliśmy o dużym zainteresowaniu Śnieżką także w porze letniej. Pojawił się tam tłum turystów. Było to utrudnieniem, ponieważ pandemia koronawirusa powoduje obowiązek stosowania się do restrykcji. Jedną z nich jest dystans społeczny, co w przypadku takiej liczby osób jest trudny do zachowania.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl.

Źródło: Wirtualna Polska, Wikipedia

Następny artykuł