Turysci.pl
Śnieżka. Niesamowita wyprawa

Facebook.com/anteriss

Weszli na Śnieżkę i dokonali niezwykłego. "Czułem się, jak we śnie". Turyści na szlaku nie mogli się nadziwić

24 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Śnieżka to popularny szczyt w Polsce. Ostatnio postanowiła go zdobyć grupa młodych ludzi. Nie było to jednak zwykłe wyjście na szlak. Na górę weszli w szortach. Zapewniają jednak, że nie są nieodpowiedzialni i zaznaczyli, że od lat morsują. Na Face

Śnieżka to szczyt, który chce zdobyć wielu polskich turystów. To popularna góra w Polsce, dlatego warto przeżyć tę przygodę. W niedzielę zdecydowały się na to trzy osoby. Pokazali zdjęcia z wyprawy. Na szczyt weszli w krótkich spodenkach. 

Śnieżka zdobyta w wyjątkowy sposób

Wyprawę zorganizowano w niedzielę 20 stycznia. Opowiedziała o niej Wirtualna Polska, której udało się porozmawiać z turystami. Przed wejściem na szlak zapewnili, że mają wieloletnie doświadczenie w morsowaniu i wyjście w góry jedynie w szortach, nie jest nieodpowiedzialnym zachowaniem. 

Zdjęcie ze Śnieżki, fot. Facebook.com/anteriss

Zadania podjęli się Myślimir, Nina i Michał. Wejście na szczyt zajęło im jedynie półtorej godziny. W tak krótkim czasie udało im się zdobyć Śnieżkę bez żadnych utrudnień. Jeden z uczestników wycieczki opowiedział o tym WP.

- Ruszyliśmy czerwono-czarnym szlakiem w samych spodenkach w temperaturze od - 4 stopni C na starcie w Karpaczu do - 8 stopni C na szczycie. [...] Turyści byli zaskoczeni naszym wyczynem. Zadawali pytania i kibicowali. To była naprawdę niesamowita przygoda, pełna pozytywnych emocji - powiedział Myślimir Jankowski.

Celem młodych turystów nie było jedynie wejście na szczyt. Chcieli na nim zrobić wyjątkowe zdjęcia, którymi pochwalili się w mediach społecznościowych. Niektóre z nich są bardzo odważne. Można je znaleźć na Facebooku na profilu o nazwie Anteriss.

- Wszystko się udało, było wspaniale! Niesamowite emocje, piękne widoczki. Materiały, jakie zrobiliśmy są epickie [...] Mam nagrania jak np. stoję na jednej ręce w samych spodenkach nad przepaścią i potężnym górskim widoczkiem - powiedział dla Wirtualnej Polski Mateusz Karbowy. 

Pamiątka z wyprawy, fot. Facebook.com/anteriss

Niesamowita góra w Polsce

Śnieżka to góra, która była odwiedzana już w XVI wieku. Jest popularna ze względu na swój charakterystyczny wygląd. Wyraźnie odcinający się wierzchołek jest widoczny z daleka, a łagodne podejście sprzyja spacerom.

To najwyższy szczyt Karkonoszy. Ma aż 1602 m n.p.m. Wiele osób nie wie, że w XVI wieku uważano ją za najwyższy szczyt Europy. Był to oczywiście błąd w pomiarach. Śnieżka nazywana jest też Białą Damą, ponieważ przez cały rok jest biała. 

Nazywano ją również „Wielką Górą” lub „Panią Wiatru”. Ostatni pseudonim pochodzi od specyficznych warunków atmosferycznych na szczycie góry podobnych do klimatu Koła Podbiegunowego. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

W ostatnie wakacje pisaliśmy o dużym zainteresowaniu Śnieżką także w porze letniej. Pojawił się tam tłum turystów. Było to utrudnieniem, ponieważ pandemia koronawirusa powoduje obowiązek stosowania się do restrykcji. Jedną z nich jest dystans społeczny, co w przypadku takiej liczby osób jest trudny do zachowania.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl.

Źródło: Wirtualna Polska, Wikipedia

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >