Śnieżka "przejęta" przez turystów.Fot. Facebook.com/WYSZEDŁ Z DOMU

Poważny problem z turystami na Śnieżce. Władze apelują. Sytuacja coraz bardziej wymyka się spod kontroli

Śnieżka znalazła się na ustach krajowych mediów, zaraz po tym, jak turyści tłumnie przybyli na karkonoski szczyt. Teraz władze KNP apelują o przestrzeganie zasad sanitarnych oraz w ramach możliwości - unikania najpopularniejszych punktów na paśmie.

Śnieżka to jeden z najpopularniejszych punktów na mapie turystycznej Karkonoskiego Parku Narodowego, jednak ostatnie doniesienia pokazują, że turyści przybyli na szczyt jeszcze chętniej, niż pierwotnie zakładano. Zdjęcia ze szlaku prowadzącego na szczyt obiegły już krajowe media, a władze apelują o bezpieczeństwo podczas wędrówki, a nawet - zboczenia ze szlaku na rzecz mniej popularnych atrakcji. Sytuację na mediach społecznościowych przedstawił sam KPN. Podobnie sytuacja wygląda również w Bieszczadach.

Prawdziwy armagedon na plaży w Dębkach. W głowie się nie mieściPrawdziwy armagedon na plaży w Dębkach. W głowie się nie mieściCzytaj dalej

Śnieżka “przejmowana” przez turystów

Według relacji Polsat News, śląska Śnieżka cieszy się ogromną popularnością wśród urlopowiczów, a liczby zadziwiają nawet władze Karkonoskiego Parku Narodowego. Jak podaje Monika Rusztecka z KPN, codziennie na szczyt wchodzi nawet 10-12 tys. turystów, a w ostatni weekend na wszystkich szlakach odnotowano około 85 tys.wędrowców. Co ważne jednak, w swoich szacunkach Park nie wziął pod uwagę osób, które skorzystały z wyciągów.

- Jesteśmy w takim okresie wakacji, że nie ma już w zasadzie takiego momentu, kiedy ten ruch turystyczny byłby mniejszy; natężenie ruchu praktycznie każdego dnia jest duże, a w weekendy liczniki są jeszcze podbijane. Wtedy ruch jest wręcz masowy - poinformowała cytowana przez Polsat News Monika Rusztecka z Karkonoskiego Parku Narodowego.

Śnieżka bez zwiedzających? Nowa akcja KNP

Jak podają dziennikarze Polsat News, tłumy, jakie w ostatnich dniach notuje Śnieżka, wymusiły na władzach Karkonoskiego Parku Narodowego konkretne działania. Tak też administracja obiektu zdecydowała się na zainicjowaniu akcji #WeekendBezŚnieżki, która ma zachęcić turystów do odwiedzania mniej popularnych punktów na mapie pasma, co tym samym - zmniejszy kolejki na szlakach.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat na polskim lotnisku. Uderzyli prosto w ziemię
2. Bon turystyczny nie tylko na dziecko. W ustawie jest furtka, dorośli też mogą skorzystać z programu

Te z kolei nie zachęcają urlopowiczów do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. Śnieżka, jak i inne popularne punkty w Karkonoszach notują coraz większą liczbę przypadków łamania przepisów, szczególnie dotyczących dystansu społecznego. Co więcej, na ścieżce prowadzącej na najwyższy szczyt pasma, KNP wprowadził jednokierunkowy ruch szlakiem czerwonym, a powrót rekomendowany jest tzw. drogą Jubileuszową.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Lewandowska pokazała, jak karmi piersią. Zrobiła to w nietypowym miejscu (FOTO)
  2. Katarzyna Dowbor z "Nasz nowy dom" nie może się otrząsnąć. Gdy dotarła do niej dramatyczna wiadomość, była wzburzona
  3. Rzecznik rządu zabiera głos. Chodzi o kwarantannę dla Polaków wracających z wakacji
  4. Niewiarygodne sceny w Zakopanem. Wszystko nagrali
  5. Grała o 125 tys. zł w Milionerach, miała pytanie turystyczne. Postawiła wszystko na jedną kartę
  6. Kot patrzy przez szybę błagając właściciela o pomoc. Do ogrodu wkradło się dzikie zwierze. Mężczyzna nie reagował

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł