Wielka Brytania, podobnie jak reszta świata, walczy ze skutkami pandemii koronawirusa. W związku z tym zdecydowała się na ograniczenia w podróżowaniu. W niektórych krajach trzeba przejść nawet trzy testy na koronawirusa. Nie jest to jednak koniec restrykcji. W przypadku zatajenia powrotu z kraju z „czerwonej listy" może grozić nawet 10 lat więzienia.
Kazachstan wciąż jest tajemniczym regionem dla wielu osób. Azjatycki kraj robi jednak wiele, aby przyciągnąć do siebie podróżnych. Jest to z pewnością doskonały pomysł na kierunek wyprawy dla tych, którzy uwielbiają górskie i surowe klimaty.Ostatnio w mediach zrobiło się głośno o Kazachstanie. Wszystko za sprawą lodowego wulkanu, który powstał wskutek niecodziennego zjawiska. Nagranie pojawiło się w sieci.KazachstanKazachstan, fot. pixabay/nigay_, pixabay license
Cudowne wieści docierają do mediów. Właśnie został ustanowiony nowy rekord w przepłynięciu Atlantyku. Niemożliwego dokonał 70-letni Brytyjczyk, który jednocześnie został najstarszą osobą, która dokonała tego wyczynu. Gratulację płyną z każdego zakątka świata.
Władze miast w niemal całej Polsce spodziewają się w nadchodzący weekend prawdziwego oblężenia przez turystów. Wszystko za sprawą próbnych luzowań restrykcji dla części branży turystycznej. Od dziś hotele i inne obiekty noclegowe są znów otwarte. Właściciele mogą przyjąć 50% gości. Zainteresowanie jest duże, miejsc w pokojach nie ma już prawie wcale. Polacy znaleźli jednak własny sposób, aby wyjechać podczas walentynkowego weekendu.
Na zachodzie Polski dokonano niebywałego odkrycia. W mediach społecznościowych pojawiła się informacja o tajemnicy, którą skrywał Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Pod budowlą odkryto ceglany średniowieczny tunel. W sieci pojawiły się zdjęcia z podziemi Zamku.
Mimo kryzysu związanego z pandemią koronawirusa i zawieszeniem wielu lotów WizzAir nie poddaje się i cały czas wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów. Węgierski przewoźnik ogłosił właśnie nowe trasy wakacyjne. Obejmą one również polskie miasta, z których będzie można już w czerwcu wylecieć na wczasy m.in. do Chorwacji.
Polskie parki narodowe dzielą się na darmowe oraz takie, w których od turystów pobierana jest opłata za wejście. Zwykle nie jest ona zbyt wysoka w przypadku jednodniowej wycieczki, jednak dłuższy, kilkudniowy pobyt dla całej rodziny, może już uderzyć po kieszeni.
Sopot może pochwalić się ogromnym zainteresowaniem turystów. Gdy tylko politycy ogłosili luzowanie obostrzeń, które ma nastąpić 12 lutego, telefony w nadmorkich kurortach się rozdzwoniły. Rezerwacje składane były błyskawicznie, a przedstawiciele branży turystycznej spodziewają się prawdziwego oblężenia miasta przez urlopowiczów.
Ubiegłoroczne wakacje, spędzone w reżimie sanitarnym, przygotowały nieco turystów na to, co czekać ich może również w tym roku. Teraz jednak pojawiła się jeszcze jedna, kontrowersyjna kwestia - obowiązkowe szczepienia dla podróżnych.
Rozporządzenie Rady Ministrów, dotyczące znoszenia obostrzeń, które nastąpi już jutro, dostępne jest w Dzienniku Ustaw RP od czwartku od godziny 15. Poznać tam można dokładnie jego treść oraz wszystkie interesujące aspekty luzowania obostrzeń, a wiele z nich dotyczy branży turystycznej.
Ogłoszenie znoszenia zakazów dla branży turystycznej przez rząd spotkało się z wielką radością przedsiębiorców z Podhala. To dla nich nadzieja na, choć częściowe, odrobienie strat, jakie ponieśli w wyniku zamrożenia tego sektora gospodarki na większość sezonu zimowego. Politycy ostrzegają jednak, że luzowanie obostrzeń jest tylko warunkowe i jeśli nastąpi wzrost liczby zakażeń, zakazy mogą wrócić. Postawienie takiego warunku sprawiło, że właściciele obiektów turystycznych mają powód do niepokoju.
Zakopane to jedna z najpopularniejszych miejscowości w Polsce. O każdej porze roku w mieście tłumów nie brakuje, a okolica oferuje moc atrakcji. Pandemia koronawirusa zastopowała na kilka miesięcy branżę turystyczną, lecz od jutra, tj. 12 lutego, w Zakopanem znów spodziewają się oblężenia.
Parę miesięcy temu w mediach po raz pierwszy pojawił się temat paszportów szczepionkowych. Od tamtej pory temat wraca i ujawnianych jest coraz więcej szczegółów. Jak czytamy na turystyka.wp.pl system z dokumentami potwierdzającymi szczepienie przeciw COVID-19 ma pojawić się już w marcu. Znanych jest więcej szczegółów.
W środę, 10 lutego, odbyła się konferencja prasowa z udziałem Angeli Merkel i premierów niemieckich krajów związkowych, na której została przekazana decyzji o przedłużeniu kwarantanny narodowej. Z powodu pandemii koronawirusa lockdown w Niemczech będzie obowiązywał do 7 marca.
Już od jutra ponownie zostaną otwarte hotele. Tysiące Polaków już zdążyło zarezerwować nocleg w wielu popularnych miejscach. Miłośnicy wyjazdów biją prawdziwe rekordy, a obecne zainteresowanie noclegami porównywane jest do sezonu wakacyjnego. Wszyscy, którzy wybierają się w najbliższych dniach w góry, powinni zaopatrzyć się w termiczną odzież. Specjaliści alarmują, że na południu Polski tak mroźnych dni jeszcze nie było.
Już o jutra tj. 12 lutego, hotele znów wznawiają swoją działalność. Pod reżimem sanitarnym właściciele obiektów noclegowych będą mogli przyjąć 50 procent gości. Jak podaje Polsat, już niebawem nie tylko obiekty hotelowe będą otwarte. Nowy projekt rozporządzenia luzowania obostrzeń proponuje kolejne zmiany. Rząd debatuje nad nowym rozwiązaniem.
Niedawno pisaliśmy o zmianach w przekraczaniu granicy z Anglią. Mowa była o trzech testach, do których zobowiązani są wszyscy przekraczający granicę z UK. Do Anglii dołączyła Szkocja i Wali. A co więcej, Szkocja idzie o krok dalej i zaostrza jeszcze bardziej restrykcje.
Rząd ogłosił kolejny etap znoszenia obostrzeń, który ma rozpocząć się już 12 lutego (piątek). Zgodnie z zapowiedziami, warunkowo otwarte mają zostać m.in. stoki narciarskie oraz obiekty noclegowe, a więc jedne z podstawowych źródeł zarobku branży turystycznej w sezonie zimowym.
Zgodnie z decyzją rządu, hotele mogą przyjmować gości już od najbliższego piątku, czyli 12 lutego. Nie wszystkie obiekty jednak decydują się na wznowienie działalności dokładnie od tego terminu. Zarząd Crystal Mountain - ikony Wisły - zadecydował o przełożeniu daty otwarcia.
Polska policja organizuje poważną akcję związaną ze znoszeniem obostrzeń dla branży turystycznej. Zgodnie z decyzją rządu, już 12 lutego (piątek), otwarte zostaną obiekty hotelowe oraz stoki narciarskie.
W mediach pojawiła się informacja o wystawieniu na sprzedaż najwęższego domu, który znajduje się w Londynie. Cena jest piorunująca.
Każdy turysta przed podróżą do niemal każdego kraju jest zobowiązany do wykonania testu na koronawirusa. Od poniedziałku, każdy, kto planuje wyjazd do Wielkiej Brytanii, będzie musiał wykonać dodatkowe dwa badania. Taką decyzję podjął brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.
Niemal w całej Europie hotele wciąż są zamknięte lub działają w reżimie sanitarnym, przyjmując ograniczoną liczbę gości. Podobna sytuacja dotyczy lokali gastronomicznych, które są w bardzo trudnej sytuacji. W Polsce mimo otwarcia ośrodków noclegowych to restauracje w hotelach cały czas będą nieczynne. Nie tylko w naszym kraju chodzi do buntów i sprzeciwiania się restrykcjom. W Hiszpanii doszło do fali protestów, które zakończyły się nakazem otwarcia placówek turystyczno-gastronomicznych.
Ratownicy od dekad uprzedzają turystów przed niebezpieczeństwem, jakie niosą ze sobą góry. Co jakiś czas media informują o nowych dramatach, których akacja rozgrywa się na wysokości. Tym razem do Polski spłynęły informacje prosto z Ameryki, a dokładnie z Alaski. W okręgu Haines niedźwiedź zaatakował narciarza.
Pogoda w Europie jest bardzo zmienna. Po fali mrozów, które napłynęły do wschodniej i środkowej części Starego Kontynentu, przyszedł czas na rekordy ciepła. Zimowa aura wciąż będzie widoczna, jednak na południu Europy mieszkańcy oraz turyści mogą cieszyć się z prawdziwie letnich temperatur. Termometry w Grecji pokazały w ostatni weekend aż 24 stopnie. Fakt ten sprawił, że mieszkańcy tłumnie wyszli na plażę.
Hotele będą mogły zostać otwarte 12 lutego, więc polscy turyści będą jeszcze mogli skorzystać z uroków tej zimy. Poziom zmęczenia trwającą pandemią przekłada się na znaczny wzrost zainteresowania wyjazdami. W pierwszym tygodniu lutego portal Travelist.pl zaobserwował ogromny przyrost zapytań o pobyty w hotelach. Jest on ponad dwukrotnie wyższy niż w ostatnim tygodniu stycznia (+123 proc.).
12 lutego zniesiony zostanie zakaz funkcjonowania obiektów hotelowych, stoków narciarskich, kin, teatrów oraz basenów. Polacy cieszyć się będą mogli zdecydowanie większą swobodą, jednak może nie trwać to długo.
Jakiś czas temu w mediach zaczęły pojawiać się informacje, że coraz więcej właścicieli hoteli i pensjonatów na Podhalu otrzymuje propozycje kupna obiektów od nieznanych inwestorów. Rzekomo proponowane przez nich ceny mają być wyjątkowo niekorzystne. Wiadomości te potwierdził jakiś czas temu przedstawiciel Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Decyzja rządu o zamknięciu obiektów noclegowych postawiła wielu właścicieli obiektów noclegowych pod ścianą. Jak widać na stronie webcamera, na której można oglądać Krupówki na żywo, ludzi nie ma zbyt wielu nawet mimo czasowego zniesienia obostrzeń. W czasie ferii zimowych nie było o wiele lepiej, co przełożyło się na gigantyczne straty w całej branży turystycznej.