Turysci.pl
Hotele znów się otwierają

fot. pixabay/davidlee770924

W hiszpańskim regionie otwierają obiekty turystyczno-gastronomiczne

9 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Hotele w wielu krajach Europy nadal pozostają zamknięte. W pozostałych krajach obiekty noclegowe przyjmują gości w reżimie sanitarnym. Na całym świecie dochodzi do fali protestów, które nie zawsze skutkują pozytywną zmianą. W jedynym z hiszp

Niemal w całej Europie hotele wciąż są zamknięte lub działają w reżimie sanitarnym, przyjmując ograniczoną liczbę gości. Podobna sytuacja dotyczy lokali gastronomicznych, które są w bardzo trudnej sytuacji. W Polsce mimo otwarcia ośrodków noclegowych to restauracje w hotelach cały czas będą nieczynne. Nie tylko w naszym kraju chodzi do buntów i sprzeciwiania się restrykcjom. W Hiszpanii doszło do fali protestów, które zakończyły się nakazem otwarcia placówek turystyczno-gastronomicznych.

Otwierają hotele

Fala protestów hotelarzy i branży gastronomicznej ogarnęła Hiszpanię. We wtorek ludzie wyszli na ulice w takich miastach jak Madryt, Barcelona, Sewilla, Malaga, Walencja i Pala de Mallorca. W wyniku obowiązujących restrykcji miały one charakter symboliczny.

Podczas protestów wykrzykiwano wiele mocnych słów. Branża turystyczno-gastronomiczna chciała dać rządowi do zrozumienia, że mają dość sytuacji, w której się znaleźli.

— Nie chcemy być okradani!— Dosyć płacenia za potłuczone talerze.— Oddajcie nam pracę! - słychać było podczas manifestów w Hiszpanii.

Według szacunkowych badań organizacji hotelarskich i restauracyjnych w Hiszpanii wiadomo, że w czasie trwania epidemii koronawirusa z rynku znikło ponad 33 procent z 300 tysięcy hoteli i placówek gastronomicznych.

Jak się okazuje, we wtorek rano Wyższy Sąd Wspólnoty Autonomicznej Kraju Basków wydał decyzję o próbnym zawieszeniu decyzji rządu regionalnego. Według rozporządzenia nakazano zamknięcie wszystkich placówek w regionach, gdzie zanotowano 500 infekcji na 100 tysięcy mieszkańców.

Dzisiejsza decyzja sądu oznacza, że od jutra tj. 10 lutego, mogą powrócić do pracy wszystkie obiekty turystyczno-gastronomiczne, które do tej pory były objęte obostrzeniami.

Baskijski sąd orzekł, że przebywanie w hotelu lub w restauracji, w której przestrzega się reżimu sanitarnego, czyli m.in. noszenia maseczki, nie jest zagrożeniem dla zdrowia publicznego.

Poranna wyrok jest z pewnością dobrą informacją dla mieszkańców, którzy będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. Turyści, którzy planują się wybrać do kraju Basków, powinni zapoznać się ze wszelkimi zasadami przekraczania granicy i wjazdu do Hiszpanii. Aktualne informacje znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Hubert MrozowiczAutor

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Czechy przywracają stan wyjątkowy. Będzie obowiązywał do świąt

Czytaj więcej >

Europa

Europejskie państwa wprowadzają zakazy lotów. Powodem nowa mutacja koronawirusa

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia wprowadza stan klęski żywiołowej. "Wkraczamy w fazę większego ryzyka"

Czytaj więcej >

Europa

Zmiany dla Polaków planujących podróż do Francji. Chodzi o terminy testów na koronawirusa

Czytaj więcej >

Europa

Paszporty covidowe. Komisja Europejska zapowiedziała zmiany

Czytaj więcej >

Europa

Tragiczny wypadek przy kręceniu reklamy ośrodka narciarskiego w Solden

Czytaj więcej >