Turysci.pl
Lot paralotnią mógł zakończyć się tragicznie

fot. youtube/Xcaucasus/ screen

Lot wśród gór w Gruzji mógł zakończyć się tragicznie. Instruktor popełnił błąd

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Lot paralotnią, który odbył się w Gruzji wśród gór mógł zakończyć się tragicznie. Dla nieświadomego turysty był to lot marzeń, który zapamięta na bardzo długo. Niestety ze względu na kilka błędów, które pop

Lot, który odbył się wśród gór w Gruzji, miał być niesamowitym przeżyciem, które doświadczy jeden z turystów. Całe szczęście jego niewiedza nie odebrała mu radości z lotu paralotnią. Dopiero po lądowaniu i obejrzeniu nagrania z przelotu, można zauważyć trzy śmiertelne błędy, które popełnił instruktor. Cud sprawił, że nie doszło do tragedii. Wideo mrozi krew w żyłach.

Lot wśród gór w Gruzji

Loty paralotnią są popularną atrakcją dla setek osób, które przyjeżdżają wypocząć wśród gór. Nie inaczej było w przypadku jednego turysty, który wyruszył w podróż do Gruzji i marzył o locie wśród bajecznych krajobrazów.

Marzenie podróżnego się spełniło. Oglądając nagranie z lotu, które trafiło do sieci, można powiedzieć, że cudem mężczyzna uszedł z życiem. Wszystkiemu winien był instruktor, który popełnił aż trzy kardynalne błędy. To one mogły sprawić, że nikt z panów nie uszedłby z życie z lotu.

Po lądowaniu i obejrzeniu filmu z przelotu instruktor uświadomił sobie, jakie błędy popełnił. W jednym momencie zdecydował, że już nigdy nie weźmie udziału w komercyjnych lotach na paralotni.

[EMBED-3272]

Podczas analizowania nagrania możemy wychwycić każdy błąd popełniony przez pilota.

Podczas startu instruktor nie zauważył, że jeden z karabinków, który podtrzymuje paralotnie, jest otwarty. Nie są znane powody niedopilnowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Możliwe, że pilot po prostu zapomniał o sprawdzeniu wszystkich zapięć. Wystarczyłby tylko ten jeden błąd i duży podmuch wiatru, aby doszło do prawdziwej tragedii.

Oglądając nagranie z lotu, widzimy, że instruktor, pomimo odpiętego karabinku, wykonał niebezpieczny manewr, który mógł doprowadzić do upadku.

Autorzy nagrania zwrócili uwagę, że trzecim błędem, jaki popełnił pilot, była zbyt duża pewność siebie. Instruktor tak czuł się pewnie przed lotem i podczas niego, że nawet nie założył kasku. Jest to bezdyskusyjnie obowiązujący element dla pasażera i pilota podczas lotu paralotnią.

Twórcy nagrania z mrożącego krew w żyłach lotu zaapelowali do widzów o przestrzeganie wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Zawsze dokładnie sprawdzaj sprzęt przed lotem! Zawsze lataj w kasku! Zawsze uważnie obchodź się z wyposażeniem! - słyszymy na nagraniu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Fakt

Hubert MrozowiczAutor

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >