Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Lot wśród gór w Gruzji mógł zakończyć się tragicznie. Instruktor popełnił błąd
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 09.02.2021 15:48

Lot wśród gór w Gruzji mógł zakończyć się tragicznie. Instruktor popełnił błąd

Lot paralotnią mógł zakończyć się tragicznie
fot. youtube/Xcaucasus/ screen

Lot, który odbył się wśród gór w Gruzji, miał być niesamowitym przeżyciem, które doświadczy jeden z turystów. Całe szczęście jego niewiedza nie odebrała mu radości z lotu paralotnią. Dopiero po lądowaniu i obejrzeniu nagrania z przelotu, można zauważyć trzy śmiertelne błędy, które popełnił instruktor. Cud sprawił, że nie doszło do tragedii. Wideo mrozi krew w żyłach.

Lot wśród gór w Gruzji

Loty paralotnią są popularną atrakcją dla setek osób, które przyjeżdżają wypocząć wśród gór. Nie inaczej było w przypadku jednego turysty, który wyruszył w podróż do Gruzji i marzył o locie wśród bajecznych krajobrazów.

Marzenie podróżnego się spełniło. Oglądając nagranie z lotu, które trafiło do sieci, można powiedzieć, że cudem mężczyzna uszedł z życiem. Wszystkiemu winien był instruktor, który popełnił aż trzy kardynalne błędy. To one mogły sprawić, że nikt z panów nie uszedłby z życie z lotu.

Po lądowaniu i obejrzeniu filmu z przelotu instruktor uświadomił sobie, jakie błędy popełnił. W jednym momencie zdecydował, że już nigdy nie weźmie udziału w komercyjnych lotach na paralotni.

[EMBED-3272]

Podczas analizowania nagrania możemy wychwycić każdy błąd popełniony przez pilota.

Podczas startu instruktor nie zauważył, że jeden z karabinków, który podtrzymuje paralotnie, jest otwarty. Nie są znane powody niedopilnowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Możliwe, że pilot po prostu zapomniał o sprawdzeniu wszystkich zapięć. Wystarczyłby tylko ten jeden błąd i duży podmuch wiatru, aby doszło do prawdziwej tragedii.

Oglądając nagranie z lotu, widzimy, że instruktor, pomimo odpiętego karabinku, wykonał niebezpieczny manewr, który mógł doprowadzić do upadku.

Autorzy nagrania zwrócili uwagę, że trzecim błędem, jaki popełnił pilot, była zbyt duża pewność siebie. Instruktor tak czuł się pewnie przed lotem i podczas niego, że nawet nie założył kasku. Jest to bezdyskusyjnie obowiązujący element dla pasażera i pilota podczas lotu paralotnią.

Twórcy nagrania z mrożącego krew w żyłach lotu zaapelowali do widzów o przestrzeganie wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Zawsze dokładnie sprawdzaj sprzęt przed lotem! Zawsze lataj w kasku! Zawsze uważnie obchodź się z wyposażeniem! - słyszymy na nagraniu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Fakt

Tagi: