Turysci.pl > Świat > Niedźwiedź zaatakował turystę w górach na Alasce. Potrzebna była pomoc
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 24.03.2022 21:56

Niedźwiedź zaatakował turystę w górach na Alasce. Potrzebna była pomoc

W górach niedźwiedź zaatakował narciarza
fot. pixabay/Simon (zdjęcie ilustracyjne)

Ratownicy od dekad uprzedzają turystów przed niebezpieczeństwem, jakie niosą ze sobą góry. Co jakiś czas media informują o nowych dramatach, których akacja rozgrywa się na wysokości. Tym razem do Polski spłynęły informacje prosto z Ameryki, a dokładnie z Alaski. W okręgu Haines niedźwiedź zaatakował narciarza.

Akcja ratunkowa w górach

W okręgu Haines na Alsace doszło do bardzo groźnego incydentu. Niezbędna była natychmiastowa pomoc służb ratunkowych, które walczyły o zdrowie turysty.

Media obiegła porażająca wiadomość. Na szlaku górskim niedźwiedź zaatakował mężczyznę. Narciarz potrzebował pomocy ratowników. Jego stan nie był znany, dlatego było trzeba szybko reagować i dotrzeć na miejsce, aby rozpocząć akcję ratunkową. Po przeprowadzeniu podstawowych czynności ratowania zdrowia turysta został przetransportowany do szpitala.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło około 150 kilometrów na północ od Juneau, czyli stolicy Alaski. Świadkami ataku niedźwiedzia na narciarza byli dwaj mężczyźni, którzy widzieli na własne oczy, co się wydarzyło. To oni wezwali pomoc do rannego.

Całe szczęście po telefonie mężczyzn na miejscu bardzo szybko zjawiły się służby ratunkowe, które rozpoczęły walkę.

Ratownicy, aby prędko dotrzeć do miejsca wypadku, użyli helikoptera. Dzięki posiadaniu GPS przez świadków ataku ratownicy mogli łatwością namierzyć miejsce tragedii.

Z informacji przekazanych przez lokalne media wiemy, że narciarz doznał obrażeń głowy i rąk. Podczas całej akcji ratunkowej był przytomny. Ostatecznie udało się, że narciarz o własnych nogach wsiadł do helikoptera. Turysta został przetransportowany do szpitala w Juneau.

Niedźwiedzie w górach w Rumunii

Do podobnej sytuacji, jak na Alasce doszło niedawno w Rumunii, gdzie niedźwiedź gonił narciarza. Całe zdarzenie obserwowali inni turyści, którzy siedzieli na krzesełkach na wyciągu.

Narciarz miał wiele szczęścia i wyszedł z całej akcji cało. Pod wpływem emocji mężczyzna zrzucił z pleców plecak, tak aby odwrócić uwagę zwierzęcia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Radio Zet