W górach niedźwiedź zaatakował narciarzafot. pixabay/Simon (zdjęcie ilustracyjne)

Niedźwiedź zaatakował turystę w górach na Alasce. Potrzebna była pomoc

Na Alasce w górach trwała akcja ratunkowa. Niedźwiedź zaatakował narciarza. Dwóch turystów wezwało natychmiast pomoc. Służby ratunkowe w mgnieniu oka pojawiły się na miejscu dramatu. Walczyli o zdrowie mężczyzny.

Ratownicy od dekad uprzedzają turystów przed niebezpieczeństwem, jakie niosą ze sobą góry. Co jakiś czas media informują o nowych dramatach, których akacja rozgrywa się na wysokości. Tym razem do Polski spłynęły informacje prosto z Ameryki, a dokładnie z Alaski. W okręgu Haines niedźwiedź zaatakował narciarza.

Akcja ratunkowa w górach

W okręgu Haines na Alsace doszło do bardzo groźnego incydentu. Niezbędna była natychmiastowa pomoc służb ratunkowych, które walczyły o zdrowie turysty.

Media obiegła porażająca wiadomość. Na szlaku górskim niedźwiedź zaatakował mężczyznę. Narciarz potrzebował pomocy ratowników. Jego stan nie był znany, dlatego było trzeba szybko reagować i dotrzeć na miejsce, aby rozpocząć akcję ratunkową. Po przeprowadzeniu podstawowych czynności ratowania zdrowia turysta został przetransportowany do szpitala.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło około 150 kilometrów na północ od Juneau, czyli stolicy Alaski. Świadkami ataku niedźwiedzia na narciarza byli dwaj mężczyźni, którzy widzieli na własne oczy, co się wydarzyło. To oni wezwali pomoc do rannego.

Tragedia w Alpach. Dwoje turystów zginęło blisko szczytu Mont CharvetTragedia. Są ofiary śmiertelne, maszyna uderzyła prosto w ziemięCzytaj dalej

Całe szczęście po telefonie mężczyzn na miejscu bardzo szybko zjawiły się służby ratunkowe, które rozpoczęły walkę.

Ratownicy, aby prędko dotrzeć do miejsca wypadku, użyli helikoptera. Dzięki posiadaniu GPS przez świadków ataku ratownicy mogli łatwością namierzyć miejsce tragedii.

Z informacji przekazanych przez lokalne media wiemy, że narciarz doznał obrażeń głowy i rąk. Podczas całej akcji ratunkowej był przytomny. Ostatecznie udało się, że narciarz o własnych nogach wsiadł do helikoptera. Turysta został przetransportowany do szpitala w Juneau.

Niedźwiedzie w górach w Rumunii

Do podobnej sytuacji, jak na Alasce doszło niedawno w Rumunii, gdzie niedźwiedź gonił narciarza. Całe zdarzenie obserwowali inni turyści, którzy siedzieli na krzesełkach na wyciągu.

Narciarz miał wiele szczęścia i wyszedł z całej akcji cało. Pod wpływem emocji mężczyzna zrzucił z pleców plecak, tak aby odwrócić uwagę zwierzęcia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł