Turysci.pl
rząd nie zgodził się na otwarcie hotelowych restauracji

fot. pixabay.com/free-photos/zdjęcie poglądowe

RMF FM: Rząd rozmawiał z branżą hotelarską. Nie będzie na razie zgody na otwarcie restauracji hotelowych

8 Lutego 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Jak nieoficjalnie udało się ustalić portalowi RMF FM, rząd nie zniesie irytującego zakazu co najmniej do końca miesiąca. Branża hotelowa miała usłyszeć, że restauracje w ośrodkach pozostaną zamknięte jeszcze przynajmniej do końca miesiąca. Nie udało się r

Od 12 lutego, zgodnie z decyzją rządu, hotele, schroniska górskie oraz inne obiekty noclegowe mogą w końcu otworzyć się dla turystów. Z pewnością tego momentu nie mogli doczekać się zarówno przedsiębiorcy, jak i podróżni. Nowe przepisy mają jednak pewne minusy, które znacznie ograniczają zarobki właścicieli pensjonatów. 

Niedawno opisywaliśmy oburzenie hotelarzy, którzy nie mogli zrozumieć, dlaczego po zniesieniu zakazu funkcjonowania obiektów noclegowych, działać ma jedynie room service. Teraz okazuje się, że liczne postulaty, prośby i zażalenia kierowane do rządu, nie przyniosą efektu. 

Rząd nie otworzy restauracji hotelowych

Jak nieoficjalnie informuje RMF FM, restauracje hotelowe nie zostaną otwarte co najmniej do końca lutego. Dziennikarze przekazali, że rząd rzekomo miał nie zgodzić się na sytuację, w której lokale w obiektach noclegowych by działały, a pozostałe nie

Przedsiębiorcy postulowali również, by przynajmniej znieść zakaz funkcjonowania dla gości hotelowych. Niestety taki scenariusz również spotkał się z odmową. Dodatkowo RMF FM przywołuje sytuacje w pierwszego lockdownu - wtedy niektóre obiekty wpuszczały klientów z zewnątrz, o ile ci zgodzili się wynająć fikcyjny pokój za złotówkę. 

Podsumowując te wiadomości, okazuje się, że jest tylko jedna metoda na funkcjonowanie hotelowych restauracji. Mogą w nich trwać prace, ale tylko w opcji „na wynos" - np. do wynajętego przez gości pokoju. Jak niedawno pisaliśmy, nawet mimo takich ograniczeń, Polacy i tak masowo rezerwują noclegi. Wszystko wskazuje na to, że przez lockdown w czasie ferii zimowych, turyści są spragnieni nawet niedalekich podróży. 

Niedawno pojawiła się również jeszcze jedna, dobra informacja. O ile uda się wypracować skuteczne zasady bezpieczeństwa, przeciwdziałające rozprzestrzenianiu pandemii, już od najbliższego piątku być może otwarte zostaną lodowiska. 

Fot. KPRM

Zwykle w okresie zimowym cieszyły się ogromną popularnością, a największe przyciągały turystów nawet z odległych zakątków Polski. Po otwarciu bez wątpienia wiele osób zdecyduje się na skorzystanie z tej formy rozrywki. 

Przypominamy, że od 12 lutego zniesiony zostaje również zakaz obowiązywania kilku innych obostrzeń. Polacy będą m.in. mogli cieszyć się zimowym szaleństwem na stokach narciarskich. Dostępne będą również baseny . 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: RMF24

Podobne artykuły

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
Ceny w Zakopanem

Polska

Organizacja turystyczna w Zakopanem: „Warto oderwać się od Krupówek"

Czytaj więcej >