Polacy rezerwują noclegifot. wikipedia/ monochromatyczna/ CC3.0

Polacy masowo rezerwują hotele. W Karpaczu i Zakopanem padają rekordy

Po decyzji premiera o luzowaniu obostrzeń i otwarciu hoteli, Polacy masowo zaczęli rezerwować noclegi. Zainteresowanie sięga poziomu zapytań z sezonu wakacyjnego. Jeszcze przed rozpoczęciem konferencji premiera notowany był wzrost rezerwacji.

Od 12 lutego, zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, na okres próby zostaną otwarte m.in. hotele i skoki narciarskie. Informacja ta sprawiła, że Polacy zaczęli na masową skalę rezerwować noclegi. Jak czytamy na łamach Radia Zet, gości przybywa z każdą sekundą. Portal Nocowanie.pl podał również, które miejscowości cieszą się największą popularnością.

Polacy masowo rezerwują noclegi

5 lutego rząd na konferencji przekazał, że od 12 lutego na okres dwóch tygodni na nowo zostaną otwarte m.in. hotele i stoki narciarskie. Będzie to okres próby, aby przekonać się, czy luzowanie nie wpłynie na liczbę nowych zakażeń koronawirusem. Od piątku hotele będą działały w reżimie sanitarnym i będą mogły przyjmować 50% gości.

Jak się okazuje Polacy byli bardzo stęsknieni za podróżami i noclegami w hotelach. Portal Nocowanie.pl podała na łamach Radia Zet, że z każdą sekundą przybywa nowych gości, a niektóre miejsca biją rekordy popularności.

— Rezerwujących przybywało z każdą sekundą — przekazał portal Nocowanie.pl.

Rząd planuje rozszerzenie listy Parków Narodowych, do których wstęp jest płatny. 11 obiektów na liścieRząd planuje nową opłatę dla Polaków. Dotknie tysięcy turystówCzytaj dalej

Co więcej, już podczas konferencji prasowej z udziałem premiera i ministra zdrowia wysyłane były liczne wiadomości z pytaniami o nocleg. Nie da się ukryć, że dla stęsknionych turystów była to pierwsza dobra wiadomość od jesieni.

Portal Nocowanie.pl wyznał na łamach Radia Zet, że jeszcze pół godziny przed rozpoczęciem konferencji, na której premier miał ogłosić luzowania obostrzeń, wzrost zainteresowania rezerwacjami wzrósł do 50, a nawet 60 procent.

Między godziną 11 a 13 turyści wysłali do obiektów noclegowych dwa razy więcej zapytań niż dzień wcześniej [4 lutego] o tej samej porze — czytamy na portalu Radio Zet informację od Nocowanie.pl.

Stale rosnąca liczba rezerwacji noclegów jest rekordowa. Warto zauważyć, że otwarcie hoteli nastąpi w walentynkowy weekend, co z pewnością jeszcze bardziej sprzyja dokonywaniu rezerwacji i wyjazdom. Nocowanie.pl dopowiada, że liczba zapytań o nocleg w dniach 12-14 lutego jest zbliżona do sezonu wakacyjnego.

Już w ten weekend może czekać nas oblężenie kurortów turystycznych — podkreśla kierownik PR Nocowanie.pl, Kamila Miciuła.

Najpopularniejszymi kierunkami są nieustanie górskie miejscowości. Mowa tutaj o Zakopanem i Karpaczu. Mimo dużego zainteresowania wyjazdami turyści muszą pamiętać, że obowiązuje reżim sanitarny pozwalający przyjąć 50% gości każdemu obiektowi.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Radio Zet, Nocowanie.pl

Następny artykuł